Diz altı ampütasyon hakkında

Dhunter

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Babamın iki bacağı için de diz altından ampütasyon işlemi yapılacak.İstanbul’da ikamet etmekteyim ve şuanda hastane araştırması yapmaktayım.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.Sorularıma gelirsek:

1) Ampütasyon işlemini hangi branştan doktorlar yapar?Gördüğüm kadarıyla bazı yerlerde ortopedi doktorları bazı yerlerde de plastik cerrahlar tarafından bu operasyon yapılıyor.Hangi branşın doktoru bu konuda daha uzmandır?

2) Bu sürece kadar özel hastanelerde maddi olarak çok hırpalandık ve artık bu operasyonu sgk’nın çoğunu karşılayacağı bir devlet,üniversite ya da araştırma hastanesinde yaptırmak zorundayım.İstanbul’da bana tavsiye edebileceğiniz bir hastane var mıdır?

Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Sessiz çığlığınızı duydum ve çok üzüldüm. Nedense konu baba olunca içim bir başka yanıyor. Bu yüzden size yardımcı olabilmek için tüm bildiklerimi yazmalıyım diye düşünüyorum :(

İstanbul. Kimilerini memnun eder imkanlarının genişliğiyle ve hastanelerinin çokluğuyla fakat kimilerini de mutsuz eder, doğru doktoru ve doğru hastaneyi bulmakta bir şansdır aslında. Şimdi size sizin babanızın durumunda kendi babacığımın da olabileceği duygusuyla ki benim ki rahmetli olalı çeyrek asır oldu neredeyse..

Devlet Eğitim ve Araştırma Hastaneleri en doğru seçenektir bana göre, üniversite hastaneleri de öyle. Hem SGK geçtiği için bir kuruş para vermek zorunda kalmazsınız hemde her gün binlerce hastayı muayene etmek zorunda kaldıkları için her konuda çok daha tecrübeli doktorların, araştırmakla kendilerini geliştirmekle yükümlü öğrencilerin fazlaca bulunduğu Çapa, Cerrahpaşa gibi hastaneleri önerebilirim. Hangi yakada olduğunuzu bilemediğim için eğer Anadolu yakasında ikamet ediyorsanız Pendik Eğitim ve Araştırma, Kartal Eğitim ve Araştırma yada diğerlerine karar verebilirsiniz. Önemli olan doğru doktoru bulmaksa bunu da en iyi yine siz araştırarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bana kalırsa Genel Cerrahi bölümünden randevu alarak ilk adımı atabilirsiniz. Ameliyatı kimin yapacağından ziyade en iyi kimin (Hangi branş doktorunun) yapacağı önemliyse bırakın kendileri karar versinler.

Acil şifalar ve uzun ömürler diliyorum,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir DR arkadaşıma (Doç.Dr Yusuf Aydın) sordum verdiği cevabı aktarıyorum.
Amputasyon işlemi tam teşekküllü hastanelerde yapilmali. ortopedinin alanıdır. ama kimi yerlerde mecburiyetyen genel cerrahlarda yapiyor.

Tekerlekli Sandalye