Düşük oranlı rapora itiraz etmeden başka bir ilden rapor alsam olur mu?

united_states

Üye
Üye
selam halil abi benim sana bir sorum olacakben 30.07.2012 tarihinde servergazi devlet hastanesinden %28 oranında sürekli rapor aldım şimdi ben başka bir ilden rapor almak istiyorum acaba önceki aldığım rapor başka bir ildeki hastanede görükürmü .görükürse ne yapmalıyım.rapora itiraz etmesem olurmu.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Neden başka bir ilden rapor almak istiyorsun? Eğer sana verilen oranın sakatlık oranı cetvelinde hastalık/sakatlığına karşılık gelen oranlar verilmediğine inanıyorsan rapora itiraz edebilirsin. İzlenmesi gereken en sağlıklı yolda budur.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu işin şansla alakası yok. Bağlayıcı olan "sakatlık oranı cetvelidir" Cetvel ne diyorsa o.

united_states

Üye
Üye
bu 6 ay meselesi nerden cıktı halil abi beni aydınlatırmısın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tekrar ediyorum, en sağlıklı yol rapora itiraz edip "hakem hastanesine sevkini" yaptırmandır. Başka ilden alabilir misin alırsın, ama değişen bir şey olmaz. Düz yol dururken dolambaçlı yolu tercih etmiş olursun sadece.

marcus_oredius

Üye
Üye
6 ay meselesi değilde. raporunuzun hatalı olduğunu düşünüyorsan gitmiş olduğun hastahaneye itiraz edebilirsin. itiraz sonuçu sizi başka bir hastahane (genel olarak bir üst kuruma sevk ederler) eğer rapor ile ilgili itirazınız haklı bulunursa o zaman raporunuz değişir. bu iş loto değil başka bir ilde bana farklı rapor verirler diye birşey söz konusu değildir. sonuç olarak doktorlar genel bir kontrol listesindeki puanlara göre rapor yüzdesi vermekte.

united_states

Üye
Üye
bulunduğum il saglık müdürlüğüne gittim itiraz etmeden baska bir hastaneden alamazsın daha dogrusu gittigin hastanede karsına cıkar dediler

marcus_oredius

Üye
Üye
çıkar artık sağlık sistemleri tc kimlik no ile beraber her hastahane görüyor.

united_states

Üye
Üye
bulunduğum il saglık müdürlüğüne gittim itiraz etmeden baska bir hastaneden alamazsın daha dogrusu gittigin hastanede karsına cıkar dediler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sen kafayı başka ilden rapor almaya takmışsın. 6 ay beklersen başka ilden alsan bile sorun çıkmaz.

united_states

Üye
Üye
rapor alacagım hastaneye 6 ay sonra gittim sayalım sen daha önceden rapor almıssın sana rapor veremeyiz derler mi halil abi??

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır demezler ancak neden kastırıyorsun anlamadım. %28 verilmiş. daha başka rahatsızlığın yoksa bunun değişeceği bir ihtimal en fazla +/- 2 puandır. eğer başka rahatsızlığın varsa o zaman artabilir.

united_states

Üye
Üye
benim kaygım hiç bi muayene etmeden bu raporu verdiler bence cok yanlış rahatsızlıklarımı söylüyorum hiç aldırış etmediler o yüzden

united_states

Üye
Üye
benim kaygım hiç bi muayene etmeden bu raporu verdiler bence cok yanlış rahatsızlıklarımı söylüyorum hiç aldırış etmediler o yüzden

marcus_oredius

Üye
Üye
nasıl yani seni kontrol etmeden nasıl rapor verirler.o zaman yapacağın tek şey başka bir il değil rapor edildiğin hastahanenin baş müdürlüğü veya baş hekimliğine giderek "şu tarihte rapor için başvurdum ancak muayene edilmeden bana bu rapor verildi." diyen bir şikayet dilekcesi vereceksin. bu durumda seni hemen tekrardan muayene ederek raporunu yenilemek zorunda.

muayene edilmediğini baştan yazmış olsaydın bunu sana en baştan söyleyebilirdik kardeşim.

star trek

Üye
Üye
Başka ilde tanıdık dr. var herlade:)
Raporunda torpilimi olurmuş...

Arkadaşım varsa rahatsızlığı bunu memete de gitsen verir. amede de gitsen verir.
He hatayla birisi vermemiş olabilir. Bi başka hastaneye daha git. Ordada yanı oranı verirlerse demekki sizin oran yeterli değildir.
Hatta cetvel denen bişey var. Siz kendinizde bakabilrisiniz. Hastalığınızın karşılığı olan oran orda yazar.
Bi zahmet google yapın. Araştırın.
Kolay gele...

M

mavibalina2012

Guest
Sn. United_States, hastalığınız nedir bilmiyorum ama Devlet Engelliler İçin Sağlık Kurulu Raporu düzenlerken bazı ölçüt ve esaslar belirlemiş yani geçirdiğiniz tüm hastalıklar sizin işgücü kaybınızı direkt anlamda etkilemiyor...Kısacası benim şu hastalığım vardan ziyade Sağlık Kurulu Raporlarındaki hastalıkların yer verildiği cetveller var rahatsızlığınız bu cetvellerde bulunuyor ve sizin raporunuz buna rağmen düşükse sorun var demektir. Cetvelde görülüp sizde buna tekabül eden bir veya birden fazla rahatsızlığınız varsa bunlarda balthazar denilen ölçüte göre değerlendirilip işgücü kaybınız oluşturuluyor ancak rahatsızlığınız cetvellerde yok ise şansınız hiç yok...
-Vatandaşlık numaranızla edindiğiniz sağlıkla ilgili raporlar sistemde mevcuttur bunlar mutlaka görülür, hastalığınız ya da hastalıklarınız cetvelde yoksa 1 değil 100 hastaneye gitseniz sonuç değişmez...

abazali

Üye
Üye
kardeşim istersen şırnaktaki hastane ye git senin önceki raporun nerden aldıgın hemen sistemden online görünür.yani kurnazlık bir işe yaramaz.sen arkadaşın dedigi gibi il saglık müdürlügüne dilikçe ile müracat et seni haken hastanesine gönderirler hakem hastanesinin verdigi ropor oranı kesindir yapacak bir sey yok

Tekerlekli Sandalye