Düşük oranlı rapora itiraz etmeden başka bir ilden rapor alsam olur mu?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
benim kaygım hiç bi muayene etmeden bu raporu verdiler bence cok yanlış rahatsızlıklarımı söylüyorum hiç aldırış etmediler o yüzden

Selam Arkadaşım,in

Eğer gittiğin hastanede % 28 gibi engelli sayılamayacağın bir rapor almanın nedenini kendini ve rahatsızlıklarını hastanedeki doktorlara yeterince anlatamadığını yani kendin yaşadığını ancak kendin bilebilirsin ve sen bunları yeterince doğru olarak ifade edemediğinden kaynaklandığını düşünüyorsan mutlaka aynı hastaneye yeniden giderek bu sefer ilkindeki gibi değil de tüm branşlardan muayene edilmeni iste. Mutlaka seni yeniden tüm branşlardan muayene edeceklerdir. Sonuçta senin rahatsızlıklarının iş gücü kayıp oranına yol açmadıklarına karar verecek olan heyet raporudur ve bütün tetkiklerin yapılmasına rağmen istediğin şekilde en az % 40 rapor alamazsan tekrar tekrar denemene gerek kalmayacaktır.

Ama her hasta haklıdır kendince ve kimse durup dururken engelli sağlık kurulu raporu almak istemez diye düşündüğüm için ( bu tamamen benim fikrimdir ) kendini ifade edebilmene yardımcı olacak ya da sana güç vereceğine inandığın bir yakınınla hastaneye gidersen çok daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Dilediğin her şey gönlünce olsun dileklerimle,

Tekerlekli Sandalye