Düz Memurluk Derecesi

mr.boris

Üye
Üye
Arkadaşlar,memur alımlarının çoğu düz memurluk ile doldurulacağını varsayarsak Düz memur olarak atanan bir kişinin derecesi hangi kademeye kadar iner?Memur olan birisi sınavlara girerek kendisini yükseltme ve maaşını arttırmak mümkün olur mu?Kendi çalıştığı alanın dışında işbaşı yapabilir mi?Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi dereceyi üniversite okuyarak ve yüksek lisans yaparak yükseltme şansınız var. maaşlar zaten kıdem ve derece ye beğlı maaş katsayıları var onlara göre artar.

İsen Buga

Üye
Üye
Aday Memurluk eğitim sürecinde bu tür bilgiler size verilecektir. Daha detaylı bilgi alacaksınız. Dolayısıyla şimdilik çok erken.

mr.boris

Üye
Üye
Üniversiteden alacağım diplomanın getirisi olması güzel.Üniversiteden diploma alırsam memur olduğum kurumun dışına atanmamı sağlayabilir mi peki?

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır bu tamamen senin ilerdeki ömss veya kpss deki başarına bağlı

akoqlan

Üye
Üye
Tarım il müdürlüğünü kazandım düz memur olarak ben zaten ziraat mühendisliğini okuyorum okul bittikten sonra o kurumda yükselebilir miyim? yükselmek için bakanlığın açtığı ünvan değiştirme sınavına mı girmem lazım yoksa tekrar ömss ye mi girmem lazım veya diplomayı alır almaz dilekçe ile belirtip mi yükselicez?

marcus_oredius

Üye
Üye
kurum içinde ünvan yükselme sınavları mevcuttur. ancak kurum dışına çıkmak için kpss veya ömss ye başvurmanız gerekecek. diplomanızı aldıktan sonra ancak kurumun belirlediği zaman olur.

akoqlan

Üye
Üye
Peki bu sınavlara nerden çalışabiliriz kitap falan var mı internet siteleri falan?

İsen Buga

Üye
Üye
kurum içinde ünvan yükselme sınavları mevcuttur. ancak kurum dışına çıkmak için kpss veya ömss ye başvurmanız gerekecek. diplomanızı aldıktan sonra ancak kurumun belirlediği zaman olur.

kurum dışından başka kurumda çalışan ancak verilen şartlarda uygun ise başvurabilir. Ünvan sınavına kurum dışından bir memur şartlar tutuyorsa katılabilir. Dediğim gibi şartlar ön planda.

İsen Buga

Üye
Üye
Peki bu sınavlara nerden çalışabiliriz kitap falan var mı internet siteleri falan?

ünvan sınavı ile ilgili özel kitaplar olmaz. Mesleğiniz ile ilgili sorular sorulacaktır. Dolayısıyla uçta köşede kalmış en berbat sorular olacaktır. Tahmini sorular bu yönde. Dolayısıyla siz yine çalışın dersinize.

Dipnot: her kurum illa sizin için Ünvan sınavı açacak değiller...
Ayrıca görevde yükselme sınavı sizin mühendislik mesleğinizi sürdürmenize olanak vermez. Sadece Müdür şef gibi üst kademelere çıkmanızı sağlar.

Bu nedenle mezun olduğunuz okul le ilgili bölümlerde görev yapacaksanız bulundugunuz sınıf önemlidir.
Yani Mühendislik mezunu olup da hademe olan biri ilerleyen yıllarda Boşalan mühendislik kadrosuna geçemez.(hademe yardımcı hizmet sınıfında mühendis teknik hizmet sınıfındadır)
Aynı durumda da memur olan bir kimse ilerleyen yıllarda üniversite bitirirse boş kadroya geçemez.
(memur GİHS sınıfındadır)
Ancak hastanede yada bir kurumda kadrosu Ebe olarak görev yapan biri doktor olarak mezun olursa otomatikman doktorluğa geçiş yapar. (Ebe sağlık hizmet sınıfındadır doktor da aynen)

Demem şu ki Mühendis kadrosundakiler Teknik Hizmet sınıfı, MEmur kadrosundakiler Genel idari hizmet sınıfı: birbirine geçiş yapacaksa Ünvan değişikliği sınavına girmek zorundalar.

Görevde yükselme sınavı ise şef ve müdür olmak amaçlıdır. Memur olupda mühendisliğe yükselmek anlamında değildir.

ender

Üye
Üye
açıköğretimden üniversite bitirsem derece yükseltebilirmiyim illa örgün eğitim almak şartı varmı derece ve görevde yükselmek için

marcus_oredius

Üye
Üye
açıköğretim 4 yıllık bitirdiğinizde lisans mezunu oluyorsunuz. yani bir etkisi var.

turukku

Üye
Üye
ben kastamonudayım üniversite terkim asaletim tasdiklendikten sonra okulumu bitirmek istersem okulum olduğu şehre tayinimi isteyebilir miyim?

akoqlan

Üye
Üye
Teşekkür ederim İSEN BUGA Peki açıköğretim 2 yıllık tarım bölümünü bitirirsem tekniker olabilir miyim ünvan değiştirme sınavıyla?

marcus_oredius

Üye
Üye
kurumlar bir üst eğitim konusunda yardımcı olmaları gerekmektedir. ancak senin çalışma proğramını onaylayacak olan şefin veya müdürün izin verirse.

İsen Buga

Üye
Üye
Teşekkür ederim İSEN BUGA Peki açıköğretim 2 yıllık tarım bölümünü bitirirsem tekniker olabilir miyim ünvan değiştirme sınavıyla?

Evet. Tekniker olursun...

ben kastamonudayım üniversite terkim asaletim tasdiklendikten sonra okulumu bitirmek istersem okulum olduğu şehre tayinimi isteyebilir miyim?

Asalet aldıktan sonra dilekçe ile durumunuzu belirtirseniz sizi Kastamonuda ilgili kurumun bağlantılı taşeronları varsa Üst Makamın oluru ile oraya göreve verirler. Okul bitince asil yerine geri dönersiniz. Bunuda Dilekçe ile belirtirsiniz.

İsen Buga

Üye
Üye
açıköğretimden üniversite bitirsem derece yükseltebilirmiyim illa örgün eğitim almak şartı varmı derece ve görevde yükselmek için
İNTİBAK isteyeceksiniz..
Üniversite bitirdiğinizde diploma noter aslı ile dileçye yazıp İntibak talep edeceksiniz.

ismail06

Üye
Üye
Arkadaşlar ben çankırı sgk ya düz memur olarak atandim. Henüz göreve başlamadım. Görev başlama Belgem gelmedi. önlisans bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve Milli Eğitim onaylı usta öğretici belgem var. Zaten 12 yıldır sözleşmeli bilgisayar öğretmenliği yapıyordum. SGK dakilerle tanışmaya gittiğimde şube müdürü tam aradigimiz adamsin 77 bilgisayar var sistem yeniden kurulacak bir eleman var yetişemiyor dedi. Tahminim o eleman teknikerdir. Maaşı ona göre... Benim tüm şartlarım teknikerlige uyuyor illaki sınava girmem gerekiyor mu? Şube Müdürü yada il müdürü unvan değişikliği yapabilir mi?

marcus_oredius

Üye
Üye
şube müdürü sana en fazla yapabileceği geçiçi görevlendirmedir. bakanlıktaki personel dairesi belki yapabilir.

Tekerlekli Sandalye