Düz Memurluk Derecesi

mr.boris

Üye
Üye
Yükseltme yapabilmek için herhangi bir alandan mezun olmak yetiyor mu arkadaşlar?

marcus_oredius

Üye
Üye
üniversiteden mezun olmak yeterli. ancak şeflik için bağlı olduğunuz kurumun kendi belirttiği bölümler vardır. müdürlük müdür yardımcılığı için yüksek lisans yapma şartı arandığını biliyorum artık.

İsen Buga

Üye
Üye
Arkadaşlar ben çankırı sgk ya düz memur olarak atandim. Henüz göreve başlamadım. Görev başlama Belgem gelmedi. önlisans bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve Milli Eğitim onaylı usta öğretici belgem var. Zaten 12 yıldır sözleşmeli bilgisayar öğretmenliği yapıyordum. SGK dakilerle tanışmaya gittiğimde şube müdürü tam aradigimiz adamsin 77 bilgisayar var sistem yeniden kurulacak bir eleman var yetişemiyor dedi. Tahminim o eleman teknikerdir. Maaşı ona göre... Benim tüm şartlarım teknikerlige uyuyor illaki sınava girmem gerekiyor mu? Şube Müdürü yada il müdürü unvan değişikliği yapabilir mi?

Teknikler olarak gorev yapamazsın ama müdür seni tekniker yada program uzmanı olarak çalıştırır. Sende istersen çalışırsın istersen çalışmazsın ancak bil ki unvanın tekniker yada programci değil memur unvanına sahipsin...
Dolayısıyla sana aykırı is verilmiş oluyor ama sen istersen yine de yapabilirsin. Burada uyarayım sorumluluk sahibi degilsin sonra ola ki kabak basında patlar.
Memur maasi alırsın teknikerin gorevi yaparsın ve tekniker yada programci olarak yetkin yoktur. Memur olarak imza yetkin vardır. Aman ha uyarayım imza işine hiç bulaşma, Amir'in imzalasın ve başarıların da Amir'in üzerine gitsin..

Tekerlekli Sandalye