Ehliyet yenilemek için sağlık raporu

Derman_

Üye
Üye
Cümleten s.a arkadaşlar ben yüzde 39 engelliyim. e-nabız da epilepsi olarak geçen ama asıl da kas hastalığı diye tabir olan nörolojik hastalığım var. ehliyetimi yenilemek istiyorum. 15 gün önce yaşadığım ildeki özel hastanede nöroloji doktoruna gittim meramımı anlattım elimdeki teşhis raporumu okudu dediği şu eskiden olsa verirdim raporu hiç sorun değil fakat yeni yönetmelikte bu tarz hastalıklarda 3 hekim onayı gerekiyormuş o hastanede de 3 tane nöroloji doktoru yoktur. beni devlet hastanesine yönlendirdi fakat orayada ben gitmek istemiyorum devlet hastanesin deki doktorlar ciddi sıkıntılı yüzde 40 üzeri raporum yüzde 39 a düştü + laftan sözden anlamıyorlar elimdeki 2 adet teşhis raporunu doktor elinin tersiyle itti.. çevre illerde ki özel hastanelere baktım hiçbirinde 3 tane nöroloji doktoru yoktur ne yapacam bilmiyorum bunun yanı sıra gözde ve psikiyatride de sıkıntım var 3 doktor onayı bunlardada geçerli mi nasıl yapacaz bu işi ???

Derman_

Üye
Üye
evet arkadaşlar koca forumda ehliyet yenileyen yok mu hiç ?????

İsen Buga

Üye
Üye
Ehliyet raporu sadece ve yalnız İl Sağlık Müdürlüğü (yoğun ise İlçe Sağlık Müdürlüğünden) alınabiliyor. Dolayısıyla Heyet raporu talebiniz tek doktor ile çözülmüyor.
Bildiğim nokta bu....

Siz tek hekim ile sağlıklı rapor alabilirsiniz ama sorumluluk da size rapor veren doktorunuzun elinde patlar. Ona göre...

Derman_

Üye
Üye
Ehliyet raporu sadece ve yalnız İl Sağlık Müdürlüğü (yoğun ise İlçe Sağlık Müdürlüğünden) alınabiliyor. Dolayısıyla Heyet raporu talebiniz tek doktor ile çözülmüyor.
Bildiğim nokta bu....

il sağlık müdürlüğü ile uzaktan yakından alakası yok bu işin ilk önce sağlık ocağına aile hekimine gidersin hastalık durumuna göre aile hekimi seni hastaneye sevk eder...
prosedür böyle böyle işler.... merak ettiğim konu devlet hastasinden bu işi halleden oldu mu özellikle nöroloji hastaları bilhassa....

İsen Buga

Üye
Üye
evet doğru;
Hastaneden sonra?
Sana diyim; seni İl Sağlığa gönderecekler. Beğenmezsen gitmezsin olur biter.
İl Sağlıkta Raporuna kod yazacaklar... SONRA? iş bitmiyor, sürünmeye devam...
Nüfüs müdürlüğe gidip kotları vereceksin ehliyete işlenecek sana verilecek...
Ağa bilgilerimi beğenmiyorsan keyfin bilir. uzaktan yakından alakası var nokta..

Tekerlekli Sandalye