(EKPSS) Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Tarihi Açıklandı

derderbo

Üye
Üye
çoğu engelli arkadaşımız ek atama beklerken sınav tarihinin açıklanması tam bir keşmekeş inşallah yakın zamanda ek atama olur ama sınava da çalışmak için gayet uzun bir zaman , bence mümkün mertebe en iyi tarihi verdiler . düşüncelerde halen her sınavdan sonra 2 atama olur olgusu var tabi buna istinaden 70 puanın altına inmemek için herkes büyük çabayla çalışacak . ben 2013 2. atamasını beklemiyorum fakat temennim de olması . son birşey şimdiden sınava hazırlanmak gerek 1 sene çok iyi zaman , sınava kpss kitaplarıyla hazırlanın denmişti , hangi gruptan kpss kitaplarıyla çalışıcaz ben piyasadaki tek bir derma çatma kitaptan hazırlanmıştım fakat işime fazlaca yaradı diyemem . geçmiş sınava iyi hazırlanmış yada iyi puan almış kişiler hangi kitaplardan çalıştıklarını yazabilirlermi .
EKPSS Sınavının en önemli kazancı artık engelli işçi alımlarınında bu sınav sonucu ile alınmasıdır.
Kamu kurumları işkur aracılığıyla EKPSS PUANINA GÖRE İLANA ÇIKACAKLAR HAYIRLI OLSUN

mekansız67

Üye
Üye
sınavdan once 3.atama olup olmayacagından haber versınler be ALLAH BELANIZI VERMESIN OZEL SEKTORLER BIZI9 MAHVETTI

mavikan985

Üye
Üye
görünen köye klavuz ıstemez .....EY AKP EY İNSAN OĞLU VE TÜRKİYE .....BU savaşı durdurmak elımızde.......savaş gelıyorrrrrrr savaşşşş duyunnnnnnn duyunnnnnnnnnnnnnnn...artık hala atama diyorsunuz....savaş çıkarsa bir işe yaramıcak atamamız...bakın hükümete KUDURMUŞ sankii...AĞZINDAN tek çıkan laf SAVAŞ....hiç vicdanınız yok İNSANLAR öldü ölecekkkk ölmeye devam edecekkkkkkkkkkk.....BU ABD ve yandaşları SAVAŞTAN vazgeçırmek için yazın çizinnnnnnnnnnnnnnnn....ATAMALAR hikayeeeeee hikayeeeeeeeeeeee:((((((

haberci

Üye
Üye
İnsanların moralini ve canını sıkacak yeterince meselesi var bir de sen başlama!! yeter habire savaş diyorsun!! amacın hükümete vurmaksa siyasetini burdaki insanların duyguları üzerinden yapma!! Akparti savaş istemiyor istese suriyeli 200 bin insanı evinde barındırmaz!

görünen köye klavuz ıstemez .....EY AKP EY İNSAN OĞLU VE TÜRKİYE .....BU savaşı durdurmak elımızde.......savaş gelıyorrrrrrr savaşşşş duyunnnnnnn duyunnnnnnnnnnnnnnn...artık hala atama diyorsunuz....savaş çıkarsa bir işe yaramıcak atamamız...bakın hükümete KUDURMUŞ sankii...AĞZINDAN tek çıkan laf SAVAŞ....hiç vicdanınız yok İNSANLAR öldü ölecekkkk ölmeye devam edecekkkkkkkkkkk.....BU ABD ve yandaşları SAVAŞTAN vazgeçırmek için yazın çizinnnnnnnnnnnnnnnn....ATAMALAR hikayeeeeee hikayeeeeeeeeeeee:((((((

mavikan985

Üye
Üye
istemıyor öylemı sizin gibi uyuyan insanlar oldukça...bu savaş zatenvar hala savaş istemıyor dıyorsun ..belli savaş yok :))) uyu sen kardeşim uyu :)))

haberci

Üye
Üye
istemıyor öylemı sizin gibi uyuyan insanlar oldukça...bu savaş zatenvar hala savaş istemıyor dıyorsun ..belli savaş yok :))) uyu sen kardeşim uyu :)))

Ben uyuyorum uyumaya da devan edeceğim ama sen sakın uyuma senin gibi uluslararası ilişkiler uzmanı arkadaşım uyursa ülkemizin güvenliği tehlikeye girer. hem alimin uykusu cahilin ibadetinden efdaldir demiş peygamberimiz. sen uyuma aman!!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar bu başlık EKPSS Sınav tarihiyle ilgili. Gündemdeki olaylara ilişkin görüş yazmak - eleştiri yapmak istiyorsanız şu kategoride yeni konu açarak görüşünüzü dile getirin lütfen. Yaşam, İnsanlar, Sıra Dışı Olaylar

mavikan985

Üye
Üye
ulauslar arası değil sırdan biriyım senın görmediklerini gören biriyım...ülkemı benden daha cok sevemezsın emın ol buna ve haksızlığı görmek ...."Haksızlara baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdır" demiş Hz. Ali demiş ve ben sizi uyandıracaya kadar devam edecem..bu haksızlıklara karşı...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Edit: An itibariyle ÖSYM nin sitesindede değişiklik yapılmıştır...

rüzgarınkızı

Üye
Üye
ne desem ki cümleten hayırlısı olsun bu tarihte. üzüldüm erken olmasına aslında hafta sonu çalışa biliyordum ders zaman daraldı hepten ...

EnemyHunter

Üye
Üye
Edit: An itibariyle ÖSYM nin sitesindede değişiklik yapılmıştır...

Off bu hiç iyi olmadı Halil abi ben ne güzel ön lisans olarak girecektim şimdi nasıl olcak şuanda ön lisans 2.sınıftayım okul haziranda bitecek mezun olacam fakat sınav 29 nisanda gerçi başvuru klavuzunda birşey yazıyor buna göre yinede ön lisans olarak girebilirmiyim ?

"ÖMSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun
olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar
başvurabileceklerdir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst
düzeyden ÖMSS’ye başvurmak zorundadır."

berke

Üye
Üye
ne desem bilmiyorum 10 aylık sürenin kısalması her halikarda handikaptır , fakat olumlu yanı yaz sıcaklarında insanın o kafayla soru çözmesinin daha zor oluşu , bir nebze iyi oldu da diyebilirim , bir yandan da aldığım kpss setinin minimum 100 sayfadan oluşan tarih coğrafya vatandaşlık kitaplarının hangisinin bu vakte yetişeceğini bilmiyorum , güncellemeyi duyunca biraz şevk geldi :) bir kaç saatte matematik kitabını yarıladım sayılır .

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ÖSYM tarafından 2014 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına daha fazla sayıda engelli personel ataması yapılabilmesini sağlamak amacıyla yeniden değerlendirilen 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS), 27 Nisan 2014 tarihinde yapılacak.

Dünyanın ve Türkiye’nin ülke genelinde yapılan ilk engelli memur seçme sınavı, 29 Nisan 2012 tarihinde 81 il merkezinde, 968 sınav binasında ve 12 bin 128 sınav salonunda başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişti. Engelli memur adaylarının merkezi bir sınavla objektif kriterlere göre kamudaki istihdamı için hazırlanan sınavda toplam 41 bin 756 personel görev aldı. Sınava, özür durumu yüzde 40 ve üzerinde olan, ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde mezun veya mezun olabilecek durumdaki toplam 60 bin 375 aday başvurdu. Yöntemi, felsefesi ve sonuçları itibarıyla dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan sınav, soruların hazırlanmasından sınav süresinin belirlenmesine kadar adayların özür gruplarını dikkate alarak, sınav salonlarının ulaşılabilir tarzda dizaynına kadar sınavın her aşamasında adayların durumuna özel tedbirler alınarak gerçekleştirildi.

İlk engelli memur seçme sınavı sonrasında yapılan 2012 yılındaki ilk yerleştirmelerde 5 binden fazla (5 bin 264) ve 2013 yılında da 6 bine yakın (5 bin 926) engelli aday memur olarak göreve başladı. Sınav sonucu ile böylece yaklaşık 1 senelik süre içerisinde 11 bin 180 aday engelli, memur olarak yerleştirilmeye hak kazandı.

2012 yılında yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı’nın (ÖMSS) ismi, engellilerin her alanda önlerindeki engel ve eşitsizlikleri ortadan kaldırmak ve bu bakış açısının yayılması için 2013 yılında yapılan yasa değişiklikleri ile kanun ve diğer mevzuattaki “özürlü”, “sakat”, “çürük” gibi ayrımcı ifadelerin kaldırılması sonrasında Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) olarak değiştirildi. ÖSYM tarafından daha öncesinde 31 Ağustos 2014 tarihinde yapılacağı duyurulan 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (2014-EKPSS) uygulanma tarihi, 2014 yılında sınava katılacak adaylara, 2014 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına daha fazla sayıda engelli personel ataması yapılabilmesini sağlamak amacıyla yeniden ele alındı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ÖSYM tarafından yeniden değerlendirilen sınavın 27 Nisan 2014 tarihinde yapılmasına karar verildi. ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanan “2014 Sınav Takvimi” de bu doğrultuda yeniden düzenlendi.

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında güncel bilgi için adaylar, ÖSYM internet adresi ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet adresi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | takip edebilirler.

Tekerlekli Sandalye