Ekpss ile atanırsam bir sefere mahsus istediğim yere atama isteyebilir miyim?

Hüsain

Üye
Üye
Merhaba, annemle mersine ablamların yanına taşınmayı düşünüyoruz. Ekpssde her yeri yazdım diyelim, üniversite ve belediye dışında bakanlıklara atanırsam, ikamet ilim mersin olmamasına rağmen istersem mersine atamamı yaparlar mı???

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba [MENTION=25550]Hüsain[/MENTION]

MEB her il ve ilçede teşkilatı olduğu ve personel sayısı olarak en kalabalık kurum olduğu için istediğniz ilde başlatıyor bildiğim kadarıyla.

Diğer Bakanlıklardaki durumu bilmiyorum malesef.

İş yükü, tayin kolaylığı vb. sebeplerle MEB'i tavsiye ederim.

Hüsain

Üye
Üye
Merhaba [MENTION=25550]Hüsain[/MENTION]

MEB her il ve ilçede teşkilatı olduğu ve personel sayısı olarak en kalabalık kurum olduğu için istediğniz ilde başlatıyor bildiğim kadarıyla.

Diğer Bakanlıklardaki durumu bilmiyorum malesef.

İş yükü, tayin kolaylığı vb. sebeplerle MEB'i tavsiye ederim.

Abi sağolasın, peki 89,76 aldım ben bu ekpssde, lisans uluslararası ilişkiler mezunuyum, sıralamam 375, ilk atamada düz memurluk gelme şansı nedir?? Sence olur mu ilk atamada, senlik bir durum değil farkındayım ama hissettiğini soruyorum :D

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
[MENTION=25550]Hüsain[/MENTION]

Tebrik ederim. 375 İyi sıralama. İlla atanırsınız ama bu birazda Lisanstan atanacakların sayısına bağlı. Yani 400-500 lisans ataması yapılırsa belki olmayabilir ilk seferde ama ikinci sefere atanırsınız İnşallah. Atanmanız; sizin tercihlerinizi sizden daha yüksek puanlı birilerinin yazmamasına(yerleşmemesine) bağlı.
Bol şanslar..

Hüsain

Üye
Üye
[MENTION=25550]Hüsain[/MENTION]

Tebrik ederim. 375 İyi sıralama. İlla atanırsınız ama bu birazda Lisanstan atanacakların sayısına bağlı. Yani 400-500 lisans ataması yapılırsa belki olmayabilir ilk seferde ama ikinci sefere atanırsınız İnşallah. Atanmanız; sizin tercihlerinizi sizden daha yüksek puanlı birilerinin yazmamasına(yerleşmemesine) bağlı.
Bol şanslar..

Sağol abi, 3000 kişi alınacakmış toplamda, bakan açıklama yapmış, 900-1000 kadrosu lisans olur diye tahmin ediyorum. En kötü bi 800 kişi alırlar, inşallah olur ya

Tekerlekli Sandalye