EKPSS Tercihi için kurum yeni rapor almamı istedi?

• Konuyu başlatan BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM
  • Başlangıç tarihi
B

BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Guest
arkadaşlar elimde 2009 yılında almış oldugum raporum mevcut 2022 maaşı için almıştım şimdi ekpss tercihleri için rapor alacagım kurula dedim daha öne rapor aldım dedim bu rapor üzerinden degerlendirilsin dedim olmaz dedi yeniden heyete girmen lazım dedi yapılan işlem dogrumu arkadaşlar bilgisi olan cvp verirse sevinirim

not: eklettirme v.s oluyordu daha önce okudugum konularda görmüştüm şimdi bulamadım o konuları bilgisi olan arkadaşlardan cvp bekliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlgili Yönetmeliğin 4. maddesinde, “Bu Yönetmeliğin uygulanmasında; Engelli doğuştan veya
sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri, ifade eder.” hükmü bulunmaktadır. Bu hüküm gereği; çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyemeyen adayların, sınav/kuraya başvurarak bir kadroya yerleştirilseler bile, ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz.

Sınavla bir yere yerleştirilirseniz yerleştirildiğiniz Kurum'a "çalışabilir" durumda olduğunuzu belgeleyen bir sağlık kurulu vermek zorundasınız. Eğer bu şekilde bir rapor veremezseniz yerleştirildiğiniz Kurum tarafından atamanız yapılmaz.

Tekerlekli Sandalye