Ekpss ve Engellilik Raporu Değiştirme

Hanife55

Üye
Üye
Fiziksel engelliyim ve kendim yürüyecek kadar fizik tedaviyle iyileşme gosterdim. Engelli raporumda çalıştırılamaz yazıyor. Raporumu ekpss sınavı başvurusundandan önce değiştirmem sıkıntı olur mu?
[emoji4] [emoji53]
Birde 2018 ekpss sınavı geçerliliği 4 yıllık ve lise mezunuyum. Lisans mezunu adayı olmam atanmama etki eder mi?

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba,
1-Raporu yenilemeniz lehinize olur.
Çalışamaz ibareli rapor atanma sürecinizde sıkıntı çıkarabilir.
2-(Dört yıllık bir üniversitenin son sınıfında olduğunuzu/okuduğunuzu varsayarak yazıyorum:)
Lisans mezunu alımı daha fazla oluyor. Oransal olarak da lisans mezunları daha şanslılar EKPSS'de.
Nisan 2018 'de yeni EKPSS sınavı yapılacak. Başvuru yaparken (Haziran 2018'de?) Lisans mezunu olacağınızı belirtirseniz bu sizin lehinize olur. (Aksi durumda lise mezunlarıyla sınava girersiniz.)

Hanife55

Üye
Üye
Merhaba,
1-Raporu yenilemeniz lehinize olur.
Çalışamaz ibareli rapor atanma sürecinizde sıkıntı çıkarabilir.
2-(Dört yıllık bir üniversitenin son sınıfında olduğunuzu/okuduğunuzu varsayarak yazıyorum:)
Lisans mezunu alımı daha fazla oluyor. Oransal olarak da lisans mezunları daha şanslılar EKPSS'de.
Nisan 2018 'de yeni EKPSS sınavı yapılacak. Başvuru yaparken (Haziran 2018'de?) Lisans mezunu olacağınızı belirtirseniz bu sizin lehinize olur. (Aksi durumda lise mezunlarıyla sınava girersiniz.)
Maalesef 2020 Haziran da mezun olurum

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Eğer Üniversite bitirmeden atanmak istiyorsanız sınava sıkı çalışmalısınız.
Liseden giren aday sayısı fazla.
Ama öğretmenlik okuyorsanız bence okulu bitirip öyle sınava girmeniz iyi olur.(Hem okul hem çalışma/iş örgün üniversitedeyseniz olamaz.)

Hanife55

Üye
Üye
2016 da Ekpss ye girdim 75 puan aldım ama atanamadım. Şuan Halkla ilişkiler okuyorum(AÖF). 2. Sınıftayım.

istekarz

Üye
Üye
[MENTION=19676]Hanife55[/MENTION] Hanife hanım bnde 2018 ekpss ye girmeyi düşünüyorum orta öğretim zorluğu hakkında bilgilendirirmisinz.

VIA_F1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye