Emekli sandığından yararlanıyorum diye 2022 maaş başvurumu reddediyorlar ne yapmalıyı

Manisali

Üye
Üye
merhaba mal müdürlügüne gittim 3 gün önce emekli sandigindan yararlandigim için 2022 maaşi alamazsin deyip geri gönderdiler. emekli sandigini iptal ettirmek için ne yapmak gerekiyor ? nereye müracaat edicem veya 2022 maaşi almak için ne yapiyim. ?

kadin yok olmaz diyor devlet hastanesine müracat belgesi vermiyor :(

nolur yardim edin abilerim. maddi durumumuz çok kötü çalişamiyorumda hakkimi yiyorlar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Emekli sandığından siz bizaat yararlanıyormusunuz yoksa anne-babadan mı yararlanıyorsun dolaylı olarak orası önemli?

Manisali

Üye
Üye
Emekli sandığından siz bizaat yararlanıyormusunuz yoksa anne-babadan mı yararlanıyorsun dolaylı olarak orası önemli?

annemin emekli sandigindan bizzat yararlaniyorum sadece sağlik ama emekli sandigima annem raporumu ve dilkeçe gönderdi o şekilde yararlanmaya başladim yalçin abi :( yaptik bi hata işte

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Annenizin üzerinden sadece sağlıktan yararlanmanız 2022 maaşı almanıza engel degildir yönetmliğin aşağıdaki sayılı maddesini söyleyin bakalım ne diyecek malmüdürlüğü..

5.11. Aylık almakta iken, kanuni yakınının sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanmak için aylığından feragat etmesi nedeniyle aylıkları kesilenlerden, daha sonra yeniden aylık talebinde bulunmaları halinde sağlık yardımından yararlanmadığına dair ayrıca belge istenmeyecektir.

Manisali

Üye
Üye
Annenizin üzerinden sadece sağlıktan yararlanmanız 2022 maaşı almanıza engel degildir yönetmliğin aşağıdaki sayılı maddesini söyleyin bakalım ne diyecek malmüdürlüğü..

5.11. Aylık almakta iken, kanuni yakınının sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanmak için aylığından feragat etmesi nedeniyle aylıkları kesilenlerden, daha sonra yeniden aylık talebinde bulunmaları halinde sağlık yardımından yararlanmadığına dair ayrıca belge istenmeyecektir.

mehmet abi bu yönetmelik nerde yaziyor derlerse ne dicem peki ?

ya bunada hayir derlerse ne yapcam :( bide rezil olmak var orda annem ile gittik geri gönderdiler abi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rezil olacak birşey yok 2022 yönetmeliginde 5.11 numaralı maddede yazıyor alenen diyorki 2022 maaş alırken feragat edenler yakınlarının sağlık haklarına geçip 2022 maaşına başvurmak isterlerse, sağlık haklarından yararlandığına dair evrak istenilmez deniliyor, senin daha önce yaptıgın bir feragat yok ama mantıksal olarak yakınının sağlık haklarından yararlananlar 2022 maaşı deniliyor ve başvurandan sağlık haklarından yararlanma evrakı istenilmiyor, kısacası madde yönetmelik yakının sağlık haklarından yararlananların sağlık haklarından yararlanma evrakları istenilmez diyor ben bu maddeyi böyle yorumluyum iş bu maddeyi memurun nasıl yorumlayacagında ve gidip bu maddeyi öne sürün bakalım ne diyecekler olmazsa mülmüdürlüğünde müdürle bir görüşün bu madde 2022 yönetmeliğinin aşagıdaki tarihli geneldesinde 5.11 sayılı maddede mevcuttur.

http://engelliler.gen.tr/f7/25-02-2011-tarihli-2022-genelgesi-5927/

Manisali

Üye
Üye
abi doğruda işte mal müdürlügü işine geldigi gibi anliyor sevk kağidi vermiyorlar :(

korkuyorum tekrar geri çevirilirim diye abi :(

emekli sandigini iptal edip de başvursam abi nasil iptal edebilirim. ?

benim annem vasimdir.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sen önce dediğim gibi bu maddeyi öne sürerek malmüdürlüğüne bir müracat bakalım ne diyecekler ondan sonra olumsuz derlerse eğer o zaman başka bir çıkar yol bulalım

Manisali

Üye
Üye
Bİmer

başbakanlik bimer yazi yazdim gelen cevaba göre senin sunduğun belgeler ve bimer yazisi ile mal müdürlügüne gidicem mehmet abi bu işin arkasini birakmicam.

birde ege üniversitesi raporu işe yariyormuş yönetmelikde buda yaziyor.

onla ilgilide yazi yolladim bimere

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bimerin cevabı en az yazılı olarak istemişsen 15 günde gelir.

Manisali

Üye
Üye
yazili olarak derken mail ile göndercekler sanirim yazili istemedim mail ile olursa kaç günde gelir ? :)

abi birde sohbet bölümüne gelsene konuşalim detayli

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
yok yok mektup şeklinde gelecektir dedigim gibi 15 günden önce gelmez.

Manisali

Üye
Üye
hala cevap gelmedi mail ile gelmesi lazidi :( telefon ile aricam olmazsa abi :(

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gelir tabi mutlaka gelir ama ne zaman gelir bilemiyorum ayrıca birde durumunu sgk dan bilgi edinmeye sor bakalım durumunu ve benim sana verdigim maddeyide ekleyip detaylıca sor bilgi edinme ne diyecek bakalım sgk bilgi edinme elektronik olarak işaretle öyle cevap verirler 10 gün içerisinde maille yanıt gelir yanıtı aynen bi aktar bakalım sgk bilgi edinme aşağıdadır;

Sosyal Güvenlik Kurumu - Bilgi Edinme

Manisali

Üye
Üye
yazdim

merhaba ben 2022 engelli maaşi alabilirmiyim %76 engelliyim 5 yil önce ege üniversitesi tip fakültesi hastanesinden rapor aldik şuan annemin üzerinden bakiliyorum annemin emekli sandigi üzerinden bakiliyorum.2022 yönetmeliginde aşşagidaki şu madde yer aliyor

yani emekli sandigindan bakilsamda annem üzerinden 2022 engelli maaşi alabilirmiyim ?

izmir bayrakli kaymakamlik mal müdürlügüne gittik tam tersini söyledi alamazsiniz dedi ?

detayli cevaplarsaniz çok memnun olurum tşk ler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Süper budur işte bekleyip görelim bakalım bilgi edinme bize ne diyecek cevabı senle birlikte bekliyorum mutlaka aktar bize.

Manisali

Üye
Üye
evet budur işte bakalim dört gözle bekliyom cevabi mal müdürlügü kapak olcak :D

Tekerlekli Sandalye