Emekliyim. Bakım ücreti ve 2022 maaşı alan kayınvalidemi?

septik

Editör
Editör
Gonulay

Siz bu bilgiyi nereden edindiniz?

Şu anki mevcut uygulamalarla alakası olmayan bir durumdur yukarda bahsettikleriniz.
2014 Yılı asgari ücret komisyonu dahi henüz alınacak zamlı rakamı belirlememişken bu rakamları net olarak kimden aldınız bilemeyeceğim ama şu anki uygulamalarda

Bakım maaşını hane geliri toplamının hanede yaşayan kişi sayısına bölümünde asgari ücretin oda bir arkadaş yukarda sormuş cevap olsun net ele geçen miktarın 3/2 si olan 487 tl nin altında olması gerekmekte hane gelirinden bahsederken her tür girdiler hesap edilmektedir buna 2022 engelli maaşıda dahildir.

2022 Engelli maaşını alma hakkınızın olması için ki daha kapsamlı bir durumdur. Hane gelirleri yani haneye giren net gelir ve hanede yaşayanlara ait mal varlıklarının ev arsa daire dükkan gibi varlıkların rayiç değerlerinin 240/1 i ve aracanız varsa kasko değerinin 120/1 i haneye gelir kabul edilir ve hanede yaşayan kişi sayısına bölümünde çıkacak olan rakam 243 tl muhtaçlık sınırın altında ise maaş bağlanır.

Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler henüz gerçekleşmemiş asgari ücret ve memur maaşları zamlarının tahmini ölçüsüdür. Bugün için geçerliliği ayrıca mevcut yönetmeliklere de uymayan bir durumdur.

Gonulay

Üye
Üye
Sayın Septik bey bana bu bilgiyi İstanbuldan Avukat arkadaşım gönderdi ...bende bana gönderilen meyli sosyal hizmetlere attığımda henüz daha bu bilgiden haberlerinin olmadıklarını söyledi bende anlamış değilim ..

septik

Editör
Editör
Tamamen varsayım dır o metin sebebide gayet açık henüz asgari ücret zammı ki bakım maaşını direk ilgilendiren bir konudur henüz belirlenmedi.

Yanlız olasılık dahilindedir zamlar belli oluncada verdiğiniz rakamlara yakın bir durum ortaya çıkma ihtimali vardır

bukalemun1976

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar lütfen bilginize ihtiyacım var Rahmetli eşimin 91 yaşında 2022 özürlü aylığı ve bakım evde bakım parası bağlatıp oğlunun yanına yerleştirdim geçen yıl Bir ay önce evlerine gittiğimde Kayın validemin kollarında morluklar gördüm anne ne oldu dedim bişi yok dedi yengeme sordum haberim yok dedi ama ben şüphelenip yengem mutfağa gidince sordum ağlayarak Allah rızası için götürün beni buradan dedi baştan almak istedim kızım anne biz buna göz yumarsak günaha ortak oluruz dedi Aldık eve getirdik ertesi günü hastaneye götürdüm morlukların ne olduğunu öğrenip emin olmak için darp iziymiş konu savcılığa yansıdı şikayetçi değiliz ve lakin devlet şikayetçiymiş şimdi benim yanımda kalak istiyor ve lakin ben hem emekliyim hemde Rahmetli eşimden Maaş alıyorum Kayın validemin aldığı özürlü aylığı kesilir mi ? başım gözüm üstüme bakarım tabi ki ama altını bezli yorum benimde 4 yetimim var ne yapacağımı şaşırdım lütfen konuyla ilgisi olanlar yazabilir mi saygılar..

vasilik için mahkeme başvurun dava devletin açtığı ile birleştirse biliyorsanız iyi olur sonra tekrar baş vurur sanız şartlar uyuyorsanız evde bakım ve engeli maaşların alırsınız 2022 maaş hiç kesilme çünkü bu maaş teyzenin kendisine ait bakım maaşıyla aynı statüde değildir

septik

Editör
Editör
bukelemun ne demek istediğnizi inanın çözemedim.

Hangi mahkeme neden neyi deiğiştirecek ve ne değişecek?

Biz neden bahsetmişizki her durumda alır almaz bir konu yapmışsınız

Bakım ayrı 2022 ayrı ve üstte açıkca anlattım lütfen ricamdır sitemizden bilgi almaya çalışan dostarmızın aklını karıştırmayın burda ekip olarak birimiz hata yapsak dahi diğerimiz o hatayı düzeltir.

Tekerlekli Sandalye