EMSS ile ilgili bir kaç soru

gazap1347

Üye
Üye
Birinci sorum: EMSS de düz memur olarak atandıktan sonra memurluğa devam ederken 4 yıllık Hukuk eğitimi alıp diplomanı eline aldığında devlet kurumlarında avukat olarak yükselebilme kendi mesleğini yapabilirmisin yoksa memurluğa devam ederken tekrar sınava girip avukat kontenjanından atanmak zorundamısın.
İkinci Sorum:%50 sol bacak ortopedik engelli protez kullanmak zorunda kalan savcı,hakim olabilir mi olamassa neden olamaz.

Sorularım hakkında bilgisi olan beni aydınlatırsa çok minnettar olurum.Teşekkürler.

derderbo

Üye
Üye
Birinci sorum: EMSS de düz memur olarak atandıktan sonra memurluğa devam ederken 4 yıllık Hukuk eğitimi alıp diplomanı eline aldığında devlet kurumlarında avukat olarak yükselebilme kendi mesleğini yapabilirmisin yoksa memurluğa devam ederken tekrar sınava girip avukat kontenjanından atanmak zorundamısın.
İkinci Sorum:%50 sol bacak ortopedik engelli protez kullanmak zorunda kalan savcı,hakim olabilir mi olamassa neden olamaz.

Sorularım hakkında bilgisi olan beni aydınlatırsa çok minnettar olurum.Teşekkürler.
Son sorunuzdan başlayayım tabikiki hakim yada savcı olabilirsiniz.merak etmeyiniz mesleğinizi icra edersiniz

İsen Buga

Üye
Üye
ben dederbo kardeşimizin cevaplayamadığı soulara devam edeyim: Maksat konu karışmasın..

Memur ile Savcı aynı kategoride değil. Memur Genel İdari Hizmet Sınıfında olan Memur ünvanına sahip biri iken Savcı olacaksa başka ünvan ve başka sınıfta olmalı. Bir sınıtfan diğerine geçmek 2 yoldan olur: Ünvan değişikliği sınavı( Dikkat çekerim görevde yükselme sınavı değil), diğeri tekrar sınava girmek örnek EMSS ve KPSS.

Ancak aynı statüde olup da EMSS ve KPSS sınav ve ünvan değişikliği sınavı gerektirmeyen bir bölüm var: diyelim o kişi teknik lise mezunu teknisyen: Teknik hizmet sınıfından bir kamuda görevli (657 ye tabii memur statüsünde olsun ama GİHS değil, THS sınıfında ise), o kişi çalışırken mühendis gibi ünvan aldı diyelim: Sınava tabii olmaksızın otomatikman olarak bir üst kadro ve derece hak eder.

ozden

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar, durum biildirir raporum %49. ekpss'ye bu raporla girebilir miyim, yoksa özürlü sağlık raporu almak zorunda mıyım?

İsen Buga

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar, durum biildirir raporum %49. ekpss'ye bu raporla girebilir miyim, yoksa özürlü sağlık raporu almak zorunda mıyım?
1.Raporunuzu tam teşekküllü hastaneden mi aldınız?
2.Raporunuzu ne amaçla almıştınız?Arkasında ne yazıyor?

ozden

Üye
Üye
1.Raporunuzu tam teşekküllü hastaneden mi aldınız?
2.Raporunuzu ne amaçla almıştınız?Arkasında ne yazıyor?

evet tam teşekküllü hastaneden. özürlü sağlık raporum da var, ancak 1 yıl için geçerli 2014 eylüle kadar. ancak ben sonra da girebilir miyim onu merak ediyorum.

ozden

Üye
Üye
evet tam teşekküllü hastaneden. özürlü sağlık raporum da var, ancak 1 yıl için geçerli 2014 eylüle kadar. ancak ben sonra da girebilir miyim onu merak ediyorum.

pardon 2. sorunuz da durum bildirir raporu, oran belirleme. ücret karşılığı alınmıştı.

İsen Buga

Üye
Üye
RAporunuz üsüle uygunsa EMSS sınavına girersiniz...

ozden

Üye
Üye
normalde özürlü sağlık raporu yazar, benimkisindeyse durum bildirir raporu yazmakta. ücretli yazmakta bir de. %49 tam teşekküllü hastaneden

İsen Buga

Üye
Üye
Rapor konusunda net bilgi veremeyeceğim: ancak bulunduğunuz ilde Aile Çalışma Bakanlığına Bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğündekilere bir sorun isterseniz. O müdürlükteki görevlilerin onayı ile EMSS sınavına gireceksiniz neticede...

derderbo

Üye
Üye
normalde özürlü sağlık raporu yazar, benimkisindeyse durum bildirir raporu yazmakta. ücretli yazmakta bir de. %49 tam teşekküllü hastaneden
Zamanınız varsa ASPB İl yada ilçe müdürlüklerine gidip durum bildirir raporunuzla EKPSS sınavına girilirmi diye sorun size daha net bilgi verirler.Başvuru sırasında sıkıntı yaşamazsınız.
olaki bu raporunuz kabul etmezlerse bu sefer sıkıntı çekersiniz.Dediğim gibi zamanınız varsa şimdiden bu rapor işini hallet

Tekerlekli Sandalye