EN İYİ 9 ARAÇ KİRALAMA ŞİRKETİ

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Katılım
Haz 8, 2010
Mesajlar
973
Tepkime Puanı
12
Puanları
18
Araç kiralamak günbegün popülarite kazanmaya devam etmektedir. Peki ama neden? Çünkü bakım ya da vergi gibi absürt masrafların olmaması kiralama işlemini çekici kılıyor. Araç kiralama işlemleri aslında iki kısma ayrılmaktadır. Bunlar bireysel ve kurumsaldır. Ayriyeten kiralama işlemleri uzun ya da kısa dönem olarak entegre ediliyor. Yerel olan şirketler daha çok bireysel kiralamaya yakınken, çok uluslu olan araç kiralama şirketleri kurumsal olarak hizmet sunmaktadır.

Araç Kirala Go

Araç kirala go internet sitesi kar amacı gütmeyen, araç kiralamak isteyen kişiler ile araba kiralama firmlarını bir araya getiren bir platformdur. Sitede Türkiye’nin 81 ili, ilçeleri ve havaalanlarında bulunan tüm Ren A Car firmalarının adı, adresi, telefon numarasına bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Kullanımı kolay pratik bir arayüze sahip sitenin adresi: Türkiye'nin Kiralık Araç Bulma Sitesi - Araç Kirala Go

Rent Go​2007 yılında Türkiye’de kurulmuş olan Rent Go araç kiralama şirketi kısa bir sürede birçok rakibini geride bırakarak müşterilerin güvenini ve takdirini toplamıştır. Rent Go firması faaliyetini birçok şehirde sürdürmektedir. Geniş bir filoları vardır. Henüz yurt dışına atılım göstermemiştir.

Avec Rent a Car​

2016 yılında Türkiye’de kurulmuştur. “Daima yüksek müşteri memnuniyeti yaratma” misyonlarıyla son derece kararlı bir giriş ile araç kiralama sektörüne diş göstermişlerdir. Türkiye çapında ise 19 şubeleri bulunmaktadır. Geniş ve lüks bir filoya sahiptirler.

Central Rent a Car​

2001 senesinde sadece operasyonel kiralama faaliyeti sunma amacıyla piyasaya giriş yaptılar. 10 yıl gibi bir sürenin ardından 2011 yılında bireysel müşterilere de araç kiralama hizmeti sunmak için devreye girdiler. “Yepyeni bir araç kiralama deneyimi” misyonları ile kısa sürede hızlı adımlar ile büyük mesafeler aştılar. Filosunda 8500 araç bulunmaktadır. Toplamda 59 şubeleri bulunmaktadır.

Windy Car​

2013 yılında İstanbul’da kurulan Windy Car şirketi faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Oldukça geniş bir filoya sahiptirler. Her segmente uygun araç bulma imkânı sunmaktadırlar. Yüksek kalite hizmeti ve ekonomik fiyatlar kapsamında araç kiralama piyasasında son derece adından bahsettirmiştir. Bunlara ek olarak garantili olarak 2. El araç satışları da gerçekleştirmektedirler.

Cizgi Rent a Car​1991 senesinde Antalya’da kurulan Cizgi rent a car, Türkiye genelinde şu anda 20 farklı bölgede faaliyetlerine devam etmektedirler. Köklü bir yapıya sahip olan şirket, kalite ve çeşit konusunda büyük bir yelpaze sunmaktadırlar. Yurt dışına kısa bir sürede atılım yapacaklarını belirten filo, en yakın sürede dünyaya yelkenlerini açma gayretinde bulunacaktır.

Air Rent a Car​

2011 yılında kurulan bir araç kiralama şirketidir. “Kiralama ile Yeniden Tanışın” sloganı ile araç kiralama sektörüne etkili bir giriş yaparak yeni bir vizyon kazandırmışlardır. Müşteri odaklı yaklaşımlarıyla geliştirdikleri ürünleri yakın bir zamanda piyasaya sunarak adlarından bahsettirmek istiyorlar. Filoları oldukça geniş ve kalite de bir o kadar etkili.

Europcar​1949 senesinde Fransa’nın Paris şehrinde kurulmuş olan Europcar şirketi anlık olarak 1,2 milyonu aşkın araçtan oluşmakta olan filoya sahiptirler. Türkiye’de dahil olmak üzere Avrupa’da 170’i aşkın ülkede faaliyet göstermektedirler. Europcar’ı diğer firmalarından ayıran bir özelliği filosunda aklınıza gelebilecek bütün araç segmentlerine yer vermektedir. Bunlara örnek olarak karavanı verebiliriz.

Greenmotion​Greenmotion şirketi Birleşik Krallık’ta kurulmuştur. Kurulum amaçlarından en önemli bir özellikleri ise ulaşım sektöründe inanılmaz seviyelere yükseliş gösteren CO2 salınımının önüne geçilebilmesidir. Günümüzde Türkiye dahil olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde de faaliyetlerini devam ettirmektedirler.

Goldcar​1985 yılında İspanya’da kurulan Goldcar şirketi dünyada 118’i aşkın ülkede hizmetlerini sürdürmektedirler. Filosunda 60.000’den fazla araç bulundurmaktadır. 2013 senesinde İspanya’da tatil sektöründe en çok tercih edilen araç şirketi konumundaydı. İspanya’nın ardına bu başarını Portekiz’de de göstererek başarısını bütün dünyaya yaymakta oldukça ısrarlı ve bir o kadar da başarılı bir profil çizmeye devam ediyor. Türkiye’de de hizmet vermektedirler.

 
Tekerlekli Sandalye
Üst