En komik fıkralar bu başlık altında

• Konuyu başlatan güz gülleri
  • Başlangıç tarihi

güz gülleri

Üye
Üye
Genç milyonerin biri kafeterya da otururken yanına yaşlı bir adam yaklaşır.

Yaşlı adam cebinden altın kaplamalı çakmağını çıkartıp gösterip
-"Bu çakmağı, servetiniz karşılığında satın almanızı teklif ediyorum" der.
Zengin
-"Bu basit çakmağın karşılığında servetimi mi istiyorsun !! Çıldırdın mı sen!!! ???
Yaşlı adam
-Bu tahmin ettiğiniz gibi basit çakmak değil der
Ve çakmağı çakar.. Çakmaktan bir cin çıkar ve sorar
-"Buyrun bayım, benden ne istersiniz?" diye sorar

Yaşlı adam
-"Bana bir çay getir" der
Saniyede masaya sıcacık nefis kokusu ile çay peyda oluşuverir.
Zengin bu durumdan şaşkına döner ve sevinir.
Cebinden kalem kağıt çıkartıp bütün servetini yaşlı adama bu çakmak karşılığına, vermeyi kabul ettiğini yazıp imzalar.
Zengin acele ile evin yolunu tutar.
Eve geldiğinde çakmağı denemek ister ve çakar
çakmaktan cin çıkar ve sorar
-"Buyrun bayım, benden ne istersiniz?" diye sorar
Zengin büyük bir heyecan ve kıs bir gülümseme ile
-"Bana o yaşlı adama verdiğim bütün servetimi geri getirmeni,
ayrıca özel bir uçak ve çok güzel bir yat istiyorum.
Tabii bir de içinde, çok güzel mavi gözlü beni bekleyen sarışın bir afette olsun."
Cin:
-"Özür dilerim bayım.. Ben yalnız çay ve kahve yapmasını bilirim." :)

güz gülleri

Üye
Üye
394192_219378971514782_1868115871_n.jpg

güz gülleri

Üye
Üye
ANNE BABALARIN SAÇLARI NEDEN BEYAZLAR

Büyük şirketlerden birinin patronu, bilgisayar sistemleriyle ilgili önemli bir arızanın acilen giderilmesi için bilgisayar mühendislerinden birinin evine telefon etmesi gerekir.
Adamın evine telefon eder ve karşı taraftan fısıldayan bir çocuk sesi "Alo" der.
Patron sorar "Baban evde mi?"
Çocuk fısıldayarak cevap verir "Evet"
Patron sorar "Onunla konuşabilir miyim?"
Çocuk fısıldayarak cevap verir "Hayır"
Patron şaşırarak "Peki annen evde mi?"
Çocuk fısıldayarak "Evet"
Patron , "Peki onunla konuşabilir miyim?"
Çocuk yine fısıldayarak "Hayır"
Patron çocuğun cevapları karşısında şaşırır ve en iyisinin bir büyükle konuşmak olacağını düşünerek sorar,
"Orada başka kimse var mı?"
"Evet" der çocuk fısıldayarak , "Bir polis memuru var"
Mühendislerinden birinin evinde polisin ne işi olduğuna anlam veremeyen adam sorar
"Memur beyle konuşabilir miyim?"
"Hayır" der ufaklık, "Şu anda meşgul"
İyice meraklanan patron: "Neyle meşgul?"
Çocuk fısıldayarak cevaplar: " Annemle babamla ve itfaiyeci amcalarla konuşuyor"
Meraklanan ve endişelenen patron , telefondan gittikçe artan bir gürültü duyar "Bu ses de ne? Diye sorar.
"Bir helikopter" der çocuk, hala fısıldayarak.
Panikleyen patron: "Neler oluyor orada" diye sorar
Çocuk hala fısıldayarak: "Arama kurtarma timi geldi"
Patron endişeli ve neler olduğunu bilmemenin kızgınlığı içinde: "İyide neyi arıyorlar"
Küçük çocuk hala fısıldayarak ve kıkırdayarak cevap verir "Beniiiii"

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör

Suç temel’in mi? Yoksa dursun’un mu?

Temel ile Dursun SGK’ya giderler;

Temel memura canının çok sıkkın olduğunu ve kendisinin emekli olduğu halde ortağı Dursun’un bir türlü emekli olamadığını, bu işe kafasının çok takıldığını her gün emeklilik ile ilgili haberleri, gazete yazılarını, internet sayfalarını takip ettiğini ancak Dursun’un nasıl ve ne zaman emekli olacağı konusunda tam bir bilgi edinemediğini ve emekli olması için nelerin yapılması gerektiğini sorar.

SGK Memuru sosyal güvenliğin faydaları kayıtdışı istihdamın ne olduğunu ve ülkeye zararlarını, sosyal güvencesi olmayanları zorunlu olarak Genel Sağlık Sigortalısı olması gerektiğini ve bu sigorta hakkında da kısaca bilgi verdikten sonra Temel’e, Dursun’un SSK’sını, vergi kaydını, Bağ-Kur’unu, doğum tarihini, askerliğini sorar. Bunun üzerine Temel oldu olacak birde nüfus kayıt örneği iste der. Memur gayet sakin bir üslupla yok Temel Bey onu sistemden alırız kolay cevabını verir. Temel daha zor olanların da var olduğunu ve sırada kendisini beklediğini anlamış gibi hadi bakalım der ve anlatmaya başlar. O anlatır memur dinler.

Temel ile Dursun’un teyze çocukları olduğu, ikisinin de 1974 yılında aynı fabrikaya işçi olarak girdikleri, bir yıl beraber çalıştıkları, bir yılın sonunda Dursun’nun işten çıktığı ve köye döndüğü, Temel ise aynı fabrikadan 2000 yılında ssk’lı olarak emekli olduğu, aynı yıl emeklilik tazminatı ile ticarete atılarak şirket kurduğu ve Dursun’u da ortak ettiği, Dursun’un Bağ-Kur’a kaydı olmadığı bilgilerine ulaşılır. Memur tarafından şirket sicil gazetesi istenir. Gazeteler ve oda kayıtları getirilir.

Temel epeyce SGK hakkında bilgisi olduğundan başına geleceklerden habersiz ortağının emeklilik hesabına başlar. Dursun’un şirket ortaklığından dolayı 2000 yılı itibariyle 13 sene bağ-kur, 1 sene ssk, birde askerliği borçlandıracak oldu mu 15 sene? Yaşı zaten çoktan geçmiş olduğunu düşünerek. Memura kendinden emin bir tavırla söyle bakalım Dursun’u emekli etmenin GÜNAHI (borcu) nedir?

SGK memurları ticaret odası kayıtlarını ve ticaret sicil gazetelerini incelerler. Dursun’un emekli olamayacağı, daha önceden bağ-kur tescili olmadığı için bağ-kur başlangıcının 01/10/2008 olduğu ve 8 sene daha bağ-kur’a devam etmesi halinde veya 3,5 yıl ssk’lı bir işte çalışması halinde emekli olabileceği bilgisi verilir. Hayal kırklığına uğrayan teyze oğulları yine de memura teşekkür ederler tam kapıdan çıkacakları anda ikinci bir şoku kaldırıp kaldıramayacaklarından emin olamayan SGK Memuru asıl üzücü haberi nasıl vereceğinin yollarını arar çünkü Temel’e de şirket ortaklığından dolayı çıkartılan sosyal güvenlik destek primi borcu hakkında bilgilendirme yapması gerekmektedir.

Durum Temel ve Dursun’a uygun bir dil ile anlatılır. Temel’in Sosyal Güvenlik destek sigortası tescili 02.08.2003 olduğu ve bu nedenle yaklaşık 19.000,00 TL borcu olduğu güç de olsa söylenir.

Temel olayın şokunu üzerinden uzun bir süre atamaz bir ara fenalaşır gibi olur ve kolanyalar dökülür kendine gelir memur masasındaki kolonyanın da ne işe yaradığını bu vesile ile öğrenmiştir. Dursun’a; suç senin değil benim miş. Der. SGK’ya durumu anlatır bir mektup yazar ve emeklinin tescilini 2003’te ediyorsunuz da sigortalıya gelince neden etmiyorsunuz? Sorusu ile mektubunu sonlandırır.

güz gülleri

Üye
Üye
Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar:
"Sevgilim,
Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum.
Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim.
Bu konuda benim bir suçum olduğunu düşünmezsin umarım.
Öptüm,
Biricik eşin"

Kadının kocası da bunun üzerine annesine bir mektup yazar:
"Sevgili anneciğim,
Karım bana gönderdiği son mektupta, sütü yetersiz olduğu için bir sütanne tuıtmak zorunda kaldığını, o sütannenin zenci olduğunu ve bu yüzden bebeğimizin renginin de zamanla koyulaştığını yazıyor. Bundan eşimi sorumlu tutamayız, tabii ki .
Selam ve sevgilerimle"

Annesi ise oğluna şöyle bir cevap yazar:

"Sevgili oğlum,
Aslına bakarsan, sen doğduğunda benim sütüm de yetersiz kalmıştı.
Ama biz fakir olduğumuzdan, sütanne tutamayıp onun yerine seni inek sütüyle beslemek zorunda kalmıştık. Bu durumda takdir edersin ki, senin safkan bir öküz olmanın sorumlusu ben değilim.
Seni seven annen...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar. Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da çamaşırları asıyormuş. Kadın kocasına ‘Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor.’demiş. Kocası ona bakmış hiçbir şey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş. Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş.

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış ‘Bak’ demiş kocasına ‘çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?

‘Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim’
diye cevap vermiş kocası.

güz gülleri

Üye
Üye
Kusur Çömlekte

Nasreddin Hoca fıkralarıHocanın bir gün subaşıya işi düşer. Adam haraç ve rüşvet yiyen birisidir. Hoca fakir, ne yapsın. Bir çömleğe toprak doldurur ve üstüne bal sıvar. Gitmiş işini görmüş, ilamını almış, memnun. Ertesi gün kapısında bir adam bitmiş:
- "Hoca demiş, subaşı ilamda bir kusur etmiş. Geri istiyor..."
Hoca yutar mı:
- "Kusura bakmasın evlat", demiş. "Kusur ilamda değil çömlekteydi."

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Bir kesis dünyanin en akıllı adamıni bulmak için diyar diyar geziyormus sira nasreddinhocanin köyüne gelmis ve köylülere sormus.
- sizin köyün en akilli adami kim?
demis. Köylülerde:
- nasreddin hoca demis.
bunun üzerine kesis köy meydaninda
hoca ile görüsmeye baslamis
ve eline bir çomak almis yere bir daire çizmis, nasreddin
hoca da çomakla daireyi ortadan ikiye bölmüs,
kesis bir dogru daha çizerek daireyi dörde
bölmüs,hocada
dörde bölünmüs dairenin üç dilimine çarpi isareti koymus,
kesis elleriyle asagidan yukariya dogru hareket yapmis,
hocada yukaridan asagiya yapmis ve kesis
büyük bir hayranlikla hocayi tebrik etmis.
Olup bitenden bir sey anlamayan halk kesise ne oldugunu sormus kesisde :
- Bu adam gerçekten dünyanin en akilli adami, yere dünya çizdim
o ortadan ekvator geçer dedi,ben dünyayi dörde böldüm o da dört de üçü sudur dedi,
ben yerden buharlasma sonucunda ne olur dedim o da yagmur yagar dedi.
Bu sefer hocaya neler oldugunu sorar halk hoca da:
- Bu adam oburun biri, yere bir tepsi baklava çizdi ben de yarisi benim dedim,
daha sonra tepsiyi dörde böldü
o zaman dört de üçü benim dedim, o da tepsi altindan atesi
hafif hafif
almali dedi ben de üstüne findik fistik ekelersek daha iyi olur dedim.

Tekerlekli Sandalye