Engel oranı %84 verildi ne yapmalıyım?

beyazcan

Üye
Üye
Merhabalar; arabam 2 ay önce kırmızı ışıkta geçip bana çarpan biri yüzünden pert oldu ve yeni araç almak için ötv muafiyetinden yararlanmak istedim.
2020 yılında akciğer kanseri sebebi ile akciğerinin sağ üst lob u alınan ve bu senede tekrar lenflerde nüksedip kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören babam ile kartal hastanesine randevü alıp gittik.
Kanser ve tansiyon için gerekli bölümlerini seçtim.Yaşıda 60 olduğu için hesaplamada direkt olarak %10 eklenicek diye düşünerek %90 a ulaşırız diye düşünüyordum fakat 60 yaş içinde hastalıklarda olan hesaplama sistemi kullanıldığını bilmiyordum.
Kuruldan raporu aldık ve %84 oran (kanser %80 tansiyon%10 yaş%10) ve orada çalışan kimse kurula gitmeden önce oran ile ilgili %90 altı olduğunu bilgilendirmedi.
Babamın morali zaten çok bozuk ve akciğerinden dolayı yürüyüşünde hareketinde kısıtlama var ve hastane büyük olduğu için sağa sola yürütmek, bekletmek zorunda kaldım (sandalyeye binmek istemiyor) ve benim kurula gitmeden önce oran bilgisi sorup onay almamam ve bu olayın boşuna gibi olması beni çok üzdü.

Bu durumda itiraz dışında yapıcak birşey varmı? çünkü itiraz ile tekrar babamı hastanelerde süründürmek istemiyorum.
Ciğerinin eksik ve tedavi olmasından dolayı oluşan solunum probleminide tekrar değerlendirmeye ilave ettirebilirmiyim?
Başvurmadan öncede solunum ile ilgili rapor içinde gitmeyi düşündüm fakat diğer oranlar yeterli olur ve efor testini görünce babamı yormamak için vazgeçmiştim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Maalesef rapora itiraz etmekten başka bir yol yok. Buda sizin dediğiniz gibi Baba için oldukça meşakketli olacaktır.

Tekerlekli Sandalye