Engeller anne olmaya engel değil !

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Mucize doğum karşısında doktorlar şaşkın

Vücudunun yarısı yok ama bu durum onu mükemmel bir anne olabilmek için asla durdurmadı. Belkemiğinde meydana gelen kayma nedeniyle tekerlekli sandalyeyle yaşamı sınırlanan ve vücudunun yarısı olmayan 31 yaşındaki Marie Andrews’un yaşam mücadelesi onu gören herkesi kendine hayran bırakıyor.

mucize1.jpg

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle zor bir hayatı olsa da genç kadın en büyük isteğinden yani anne olmaktan asla vazgeçmemiş… Mark isminde minik bir oğlu olan Marie Andrews “Anne olduğuma inanamıyorum. Bazen rüyada olduğumu düşünüyorum ve kendimi çimciklemek istiyorum” diyor.

Kemiklerinde yıllar içinde 200’den fazla kırılma yaşansa da yaşamdan ve anne olmaktan vazgeçmeyen genç kadın şimdi eşi Dan ve bebeği Mark ile mutlu bir yaşam sürüyor.

Doktorlarsa sıradan bir insanın sadece yarısı kadar vücudu olan ve tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren Marie Andrews’un sağlıklı bir bebek dünyaya getirmesi karşısında şaşkın…

Doğumdan önce endişeli olan ve bebeğin ölü doğma olasılığının oldukça yüksek olduğunu söyleyen uzmanlar annenin bebeğin herhangibir engeli olmasından dolayı duyduğu endişeninse yersiz olduğunu ifade ediyor. Çünkü Mark tıpkı bir mucize gibi oldukça sağlıklı…

mucize-2.jpg

İşte bir kadının azmi! İşte bir kadının anne olma serüveni ve mutlu son! Bu dünyada bir kadının anne olma hayaline kavuşmasından daha güzel bir haber olabilir mi? Üstelik bu kadın tıp dünyasını bile alt üst edecek derecede anne olabilmek için engeline meydan okuduysa :) İşte gerçek sevginin, annelik içgüdüsünün engelleri nasıl aştığına dair bir örnek ve ben biliyorum ki bu dünyada buna benzer ne mucizeler daha yaşanıyor.

Engeller sevgiye engel değil!
Engeller dostluğa engel değil!
Engeller anne olmaya engel değil!
Aslında engeller sevginin gücüyle aşılabilir ve aslında gerçek engel beyinlerimizdedir!

Tekerlekli Sandalye