Engeller evlenmeye, yuva kurmaya engel değil!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yürüme engelli gelin salona damadın kucağında geldi.

Konya'da 17 yaşındayken trafik kazası sonucu beli kırılan ve daha sonra yatağa ve tekerlekli sandalyeye bağlı kalan 28 yaşındaki Gönül Karakaya hayatının en mutlu gününü yaşadı.

yurume_engelli_gelin_salona_damadin_kucaginda_geldi13871890210_h1106348.jpg

Konya merkez Karatay ilçesinde ikamet eden 28 yaşındaki Gönül Karakaya ile Mehmet Ergun (28) bugün dünya evine girdi.
Yürüme engelli olan Gönül Karakaya 17 yaşındayken trafik kazası sonucu beli kırılan ve daha sonra yatağa ve tekerlekli sandalyeye bağlı kalan Karakaya, 5 yıl önce arkadaşlarının sayesinde tanıştığı Mehmet Ergunla bugün evlendi.

Gönül Karakaya lisede okurken bir trafik kazası sonucu sakat kalarak tekerlekli sandelyeye mahküm kaldı. Ailesinin desteği ile okulunu bitirdi. Daha sonra azmi sayesinde bir akülü araba alarak halk eğitim merkezlerindeki kurslara katıldı.

Evlenmesi bile aklına gelmeyen Karakaya,arkadaşlarıyla bir cafede çay içerken arkadaşlarının sayesinde 5 yıl önce tanıştırdıkları Mehmet Ergunla beş yıllık süren arkadaşlık bugün sonuç verdi ve dünya evine girdiler.

Gönül Karakaya'nın düğün sabahı evinde hem neşe hem de üzüntü bir aradaydı. Duygularını tam olarak anlatamayan Karakaya, annesinden, abisinden ve kız kardeşinden ayrılma zamanı gelince duygulu anlar yaşandı. Dakikalarca ağlayan geline yakınları ağlamaması için destek verdi. Daha sonra abisi kuşağını bağladıktan sonra kucağına alarak evden çıkardı. Kapı önüne gelen gelin arabasına kadar götürdü burada dualar eşliğinden salona hareket edildi.

Salon önüne gelen gelin arabasını damat karşıladı. Damat Mehmet Ergun ise, gelin arabasından gelini kucağına alarak salona götürdü. Düğüne gelen misafirlerin alkışları eşliğinde kendilerine ayrılan yere oturdular.

Damat Mehmet Ergun, bizi bir arkadaşım tanıştırdı ve daha sonra çay içtik konuştuk bir birimizi tanıdık. İnsanda kalpler ruhlar birleşince ayrılmak zor oluyor bizde birbirimize bağlandık daha sonra 5 yıl arkadaşlığımız devam ettikten sonra evlenmeye karar verdik bugünde bizim mutlu günümüz sevdiklerimizi de yanımızda görmemiz bizi hem sevindiriyor hem de duygulandırıyor sanki yeni bir dünyaya giriyoruz gibi hissediyoruz.

Ergun,eşimi seviyorum devamlı onun yanında olacağım ona destek vereceğim bizi yalnız bırakmayıpta düğünümüze gelen dostlarıma ve sevdiklerime teşekkür ederim.

Gelin Gönül Karakaya, bugün çok mutluyum heyecandan mutluluğumu anlatamıyorum ama salonun bu kadar dolu olacağını zannetmiyordum düğünümüze gelip bizi yalnız bırakmayan dostlarıma ve sevdiklerime teşekkür ederim.

Hayat öyle çetin bir yol ki insanın başına her an her şey gelebiliyor. İnsan sağlıklıyken bir anda hayattan engellenebiliyor ve bir yuvanın dağılmasına sebep olabiliyorken bazen de yeni bir yuva kurulmasına şahit olabiliyor. Önemli olan beyinlerde, düşüncelerde engel olmasın. Engelli bir insanın evlenmesi hakkında yorum yapamıyorum bile bu konuda aklım karışıyor ama yine de bu güzel çiftin haberini sizlerle paylaşmak istedim. Önemli olan kalplerin birbirleri için ömür boyu atmasıysa neden olmasın ?

turan yılmaz

Üye
Üye
allah bir ömür boyu mutluluklarını daim eylesin

Tekerlekli Sandalye