Engellerimiz Var

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykü Adı: Engellerimiz Var

Öyküyü okumak için tıklayınız

YAZAR:

Ad: Nurda
Soyadı: Uygun

Öğrenim Durumum:
Lise 2. Sınıfa gidiyorum.

Okul Harici Uğraştıklarım: Hikâye, öykü ve şiir yazmak, resim yapmak, müzik dinlemek, kitap okumak, el işleri (makrodan çiçek askısı yapmak, kutu boyayıp desenlemek, kapı süsleri yapmak), yürüyüş ve spor yapmak, ocak verseler süper yemekler yapacağım .

Öz babam ve annem ben 3 yaşındayken boşanmışlar. Bu annemin 2. Evliliği. Bu seneye kadar hep Denizli de yaşadım. Tam bir egeliyim.
Küçüklükten beri yazıya ve şiire meraklı ve yetenekliyimdir. Bu sayede ilkokulumda matemektikten çakarken zar zor toparlarken (şimdi sayısal okuyorum bir de ) Türkçe ve Sosyal Bilgilerden ödülleri toplardım. Sosyal Bilgilerden bilimsel ve duygusal kompozisyonlar yazıp alkış toplarken Türkçeden de yazdığım şiirler sayesinde kokulu silgiler kazanırdım. Bu konuda ilkokul öğretmenim Kamil Er ‘önemi benim için büyüktür.

Bu dikkat çekici özelliğim sayesinde ikinci ilkokulumda da tepki çektim ve okul müdürü Mustafa Tokdemir benimle özel olarak ilgilendi ve yazdıklarımı, çizdiklerimi ona göstermemi sağladı. Üstünde yorum yaparak daha iyi nasıl yapacağı söyleyerek bana destek verdi.
9. sınıfta bu konuya ara vermiş olsam da 2012 Aralığında biten İsabet yayınlarının düzenlediği yarın konulu yarışmada 15. Oldum ve isme özel bir hediye kazandım. Hikâyeyi yollarken savsaklayarak yazmamam rağmen hem de. Yinede ödülümü alamadım çünkü evimden şehrimden kaçarak ayrıldım... Şimdi Eskişehir’deyim. Bu özel yarışmayı düzenleyenlere teşekkür ediyorum. :)

Tekerlekli Sandalye