Engelli Arac Park kartı Alma şartları nedir.

Baremo

Üye
Üye
Engelli B ehliyetim var üzerime kayıtlı arac yok arac eşimin adına arac park kartı ala bilirmiyim Rapor oranım%60 ortopedik engelli raporum var. Arac park kartı arabaya mı veriliyor kullanıcıya mı? Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa bilgi paylaşa bilir mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, eşiniz adına alınan araç için siz engelli park kartı alamazsınız. Aracın sizin üzerinize olması gerekiyor.

Baremo

Üye
Üye
Merhaba, eşiniz adına alınan araç için siz engelli park kartı alamazsınız. Aracın sizin üzerinize olması gerekiyor.
Bilgi İcin teşekkürler, internette B Engelli ehliyeti de olan ala bilir diye bilgi vardı ondan sordum. Bugün fırsat buldum sabahtan İlce trafik müdürlüğüne gittim. B engelli ehliyet olsa da üzerine kayıtlı arac olması gerekiyor denildi. %90 üzeri rapor varsa ehliyet ve kullanıcıya bakılmıyor park kartı veriliyor diye acıklama yapıldı.

Baremo

Üye
Üye
Bilgi İcin teşekkürler, internette B Engelli ehliyeti de olan ala bilir diye bilgi vardı ondan sordum. Bugün fırsat buldum sabahtan İlce trafik müdürlüğüne gittim. B engelli ehliyet olsa da üzerine kayıtlı arac olması gerekiyor denildi. %90 üzeri rapor varsa ehliyet ve kullanıcıya bakılmıyor park kartı veriliyor diye acıklama yapıldı.
kendi soruma kendim cevap vereyim. Merhaba, gecen hafta emniyet müdürlüğüne tekrar başvurdum. B Engelli ehliyetim olduğu için park karttı almaya hakkım olduğunu söylediler başvurumu aldılar bugün park kartımı teslim aldım.

Tekerlekli Sandalye