Engelli aracını eş kullanamaz mi

Melisa eren

Üye
Üye
Engelli aracı almayı düşünüyorum ama eşimin kullanamauacagi söyleniyor çok saçma geldi bana 2tane araba mi alalım yani

Melisa eren

Üye
Üye
Bu rapora göre kullanablir mi acaba sadece vitesimin üstüne bı aparat koyulacak

Ekli dosyalar

• IMG-20220507-WA0044.jpg
    IMG-20220507-WA0044.jpg
    171.3 KB · Görüntüleme: 164

İsen Buga

Üye
Üye
Başkaları tarafından kullanabileceğine dair TSE Belge alırsanız ve vekalet verirseniz kullanabilir.

İsen Buga

Üye
Üye
10.04 kod ile ÖTV muafiyeti olabilecek araç alamazsınız. 104 kod istenir sizden. 78 ile 104 kod farkları tam öğrenemedim. basit deyim ile 104 kod olsa tamam der geçiştirirler 78 kod sorun çıkartabilir.

O zaman cevabım şu: tam emin olmamakla birlikte size ÖTV sorunu çıkartabilirler..
Vergi dairesinde ÖTV-MTV (ahha aklıma gelmişken uyarayım ayrı ayrı uygulama bu) muafiyeti ile ilgili birimden net cevap alabilirsiniz. 78 koddan dolayı...

İsen Buga

Üye
Üye
O nedenle evet alırsınız deyip de boşa umut vermek yada alamazsınız deyip de moral bozmak istemiyorum. 78 koddan dolayı alamayan çok arkadaş gördüm. İşgüzar memura denk gelip de aynı zamanda alabileni de gördüm. Herkes işi bitince sonucu yazmadığı neden nasıl niçin nerede bilmediğimiz için ille de alabilirsin ille de alamazsın diyemiyoruz. 78 kod sorun çıkartıyor bu kesin.

Melisa eren

Üye
Üye
10.04 kod ile ÖTV muafiyeti olabilecek araç alamazsınız. 104 kod istenir sizden. 78 ile 104 kod farkları tam öğrenemedim. basit deyim ile 104 kod olsa tamam der geçiştirirler 78 kod sorun çıkartabilir.

O zaman cevabım şu: tam emin olmamakla birlikte size ÖTV sorunu çıkartabilirler..
Vergi dairesinde ÖTV-MTV (ahha aklıma gelmişken uyarayım ayrı ayrı uygulama bu) muafiyeti ile ilgili birimden net cevap alabilirsiniz. 78 koddan dolayı...
Bana çok saçma geliyo b engelli ehliyeti veripte araç alamamak umarım islerim yolunda gider

Salih alperen

Üye
Üye
Sağlık kurulu raporunuz sadece hareket ettirici aksamda tertibat ile araç kullanabilir yaziyosa ve raporunuz ortopedik engelinden yüzde aldıysanız araç alabilirsiniz.Birde sağ kolunuzla veya eliniz ilgili sorun olması lazım.İstanbul Ümraniye nakil vasitalar 1-2 parmağın eksikliginde raporu onaylamamazlik yapiyo ama küçük illerde sorun yasamazsiniz

Tekerlekli Sandalye