Engelli Arkadaşların Sigortalarını Ödüyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

firatben

Üye
Üye
Merhaba,

Şirketimiz çalışamayacak durumda olan engel durumu %40 ve üstü olan arkadaşlarımızın sigorta ücretlerini ödeyerek çalışamayacak durumda olan engelli arkadaşlarımızın SSK sisteminden faydalanmasını ve emekli olmasını sağlamak istiyor, şirketimizin iş dalında engelli personellerin çalışma şartları mevcut olmadığı için bu yolla çalıştırmamız gereken engelli kontenjanını doldurmak istiyoruz bu şartlarda görüşmek isteyen arkadaşlar akbulutfirat@hotmail.com mail adresinden bana ulaşabilir kontenjanımız 20 dir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yani siz sadece sigorta primlerini ödüyor ama aktif olarak iş / maaş vermiyorsunuz. Doğrumu anladım?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam ,

Bu işverenin iyi niyetinden kesinlikle kuşkum yok zaten açıklaması da yeteri kadar yapılmış. ''Şirketimiz çalışamayacak durumda olan engel durumu %40 ve üstü olan arkadaşlarımızın sigorta ücretlerini ödeyerek çalışamayacak durumda olan engelli arkadaşlarımızın SSK sisteminden faydalanmasını ve emekli olmasını sağlamak istiyor, şirketimizin iş dalında engelli personellerin çalışma şartları mevcut olmadığı için bu yolla çalıştırmamız gereken engelli kontenjanını doldurmak istiyoruz'' Burada iki tarafında lehine olacak sonuçlar tanımlanmış ve nedenleriyle açıklanmıştır.

Marcus arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum ve eğer çalışabilecek engelli arkadaşlarım varsa mutlaka onlara uygun istihdam yaratılmalıdır.

Engelli bireyin yaşamını kolaylaştırmak için istihdam en büyük sorundur...

marcus_oredius

Üye
Üye
katılıyorum gazoz ağacı. en basitinden temizlik için bile olasa getir götür için bile olsa istihdam alanı bulunabilir.

M

mavibalina2012

Guest
Fıratben, Çalışmayacak kadar engelli olanlara zaten devlet 2022 maaşıda bağlıyor bakım hizmeti ve parası da ödüyor, % 40 engelli arkadaşlarımızda çalışarak alnının teriyle hem sigortasını yatıttırırlar hem de paşa paşa paralarını alırlar... Eğer bunu iyi niyetli yapıyorsanız arkadaşlarımıza iş de verin maaş da...Madem iş kolunuz engellilerin çalışmalarına uygun değil o zaman neden kontenjan ayrılıyor, acaba sigorta ücreti özürlü kontenjanını doldurmayanlara verilen cezadan çok daha cüzimi eğer siz engelli iseniz patronunuzda iyi niyetli ise çalışamayacak kadar engelli olanlara maaş bağlandığını bir kez daha hatırlatın patrona...

alakasi

Üye
Üye
calışamayacak kadar engeliye devlet bakım +2022 maaşı baglıyor fakat öldükten sonra yakınları buna bakan ailesi coluk cocugu ne olacak bence bu işveren ssk sını öderse bence genede mantıklı ileriyide düşünmek lazım hastane idi felan yeşil kartla ugraş mıyacak ne kendi ne ailesi bir çok iş veren elinde raporun olacak hemde hammalıktı agır iş yapacak ele man arıyor butür arkadaşların iş bulmasıda zor hatta imkansız benim başıma geldi cogu uygun degilsin calışma şartlarımızı kaldıramazsın diye almadılar hiç yoktan calışamıyacak kadar olan arkadaşların sgksıda ödense bence genede güzel her şeydede art niyet aramıyalım bençe

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

İstihdam (uygun koşullarda yapıldığında, adil bir şekilde, kariyer hedefi desteklenerek, hakkettiği ücret verilerek, ayırımcılık yapılmadan vs. vs. bütün koşullar sağlanarak ama!

Engelli arkadaşlar ( çalışamayacak durumda olanlar hariç ) kendileri için en istihdam yaratılmasını istiyorlar.

Çalışabilecek durumda olan tanıdığım tüm engelli arkadaşların ortak fikri şudur ki '' Bir insana yardım etmek istiyorsan ona balık vermek yerine balığın nasıl tutulacağını öğretmen gerekir. '' Engelliler için istihdam çok ama çok daha önem kazanıyor.

İstihdam= Ekonomik özgürlük + yaşam standardına kavuşmak +sağlık + mutluluk +huzur + kendine güven + hayata bağlılık + sosyal çevre + yaşama sevinci + aile kurmak + çocuk sahibi olmak + arkadaşlık + neşe + hayata güvenle bakabilmek + umutların yeşermesi + gelecek planları + yeni hayaller + özgüven + sosyalleşme + topluma fayda + üretken olma + yaratıcılık + iyimserlik +cesaret+++++++++++++++++++++++ ve daha bir çok şey olacaktır...

olacaktır.

firatben

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ilk mesajımda da yazdığım gibi çalışamayacak ve düzenli ssk primi yatırılıp emekli olmak isteyen arkadaşlarımız için bir imkan olarak değerlendirmek isteyenler değerlendirebilir. iletişim için akbulutfirat@hotmail.com adresime mail atabilirsiniz.

İsen Buga

Üye
Üye
Arkadaşlar Bu durumda dikkatlı olun. Bakım aylığınız ve/veya 2022 maaşınız kesilebilir ve aç kalabilirsiniz.
Dolayısıyla güzel olan bu habere balıklama atlamayın iyice araştırın. İyice Öğrenin. Kolay gelsin..

firatben

Üye
Üye
Tabiki arkadaşlar bu bahsi geçen aylıkları alıyor iseniz sigortalı olmanız durumunda maaşınız kesilebilir bunun bilincinde olmak gerekiyor onun için bu aylıklardan almayan arkadaşlar için daha uygun olacaktır sigortalanmak örneğin engelli ev hanımları gibi arkadaşlarımız için daha avantajlı olacaktır emekli olabilirler ev hanımlığı yaparken kimse sigorta yaptırmıyordur.

firatben

Üye
Üye
Arkadaşlar Bu durumda dikkatlı olun. Bakım aylığınız ve/veya 2022 maaşınız kesilebilir ve aç kalabilirsiniz.
Dolayısıyla güzel olan bu habere balıklama atlamayın iyice araştırın. İyice Öğrenin. Kolay gelsin..

tabiki bu tarzda aylık alan arkadaşlar için uygun birşey değildir bu durum sigortası yapıldığında maaşı kesilir büyük bir ihtimal ile ama bu aylıklardan almayan arkadaşlarımız için avantajlı bir imkan olabilir mesela ev hanımı engelli arkadaşlarımız için güzel bir imkan olabilir ya da uzun süre ssk primi yatırılmış ama artık çalışmayan emekli olması için belirli bir süre daha ssk primi yatırılması gerekiyor ise emekli olabilmesi için bir imkan olarak görebiliriz.

M

mavibalina2012

Guest
Alakasi arkadaşım bu nimet değil anlamıyor musun?...2022 maaşından da, Engelli Bakım Hizmetleri ve maaşından faydalanmamak için EN ÖNEMLİ KOŞUL SOSYAL GÜVENCEYE SAHİP OLMAMAK(SSK, Emekli Sandığı, Bağkurdan yararlanmamak gerekir) YALAN YANLIŞ BİLGİLERE TAV OLARAK DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN ELİMİZDEKİ BULGURDAN DA OLMAYALIM...

firatben

Üye
Üye
Alakasi arkadaşım bu nimet değil anlamıyor musun?...2022 maaşından da, Engelli Bakım Hizmetleri ve maaşından faydalanmamak için EN ÖNEMLİ KOŞUL SOSYAL GÜVENCEYE SAHİP OLMAMAK(SSK, Emekli Sandığı, Bağkurdan yararlanmamak gerekir) YALAN YANLIŞ BİLGİLERE TAV OLARAK DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN ELİMİZDEKİ BULGURDAN DA OLMAYALIM...

Ben de senin ile aynı şeyi söylüyorum 2022 maaşı alanlar için uygun olmayacaktır diye bunun neresinde yanlış veya yalan var?

İsen Buga

Üye
Üye
Yanlış diye birşey yok Sayın firatben kardeş,
Sizin yaptığınız güzel bir haber ancak bu olayı düşünmeyip yada düşünemeyip işe girişena rkadaş sonra sizin başınıza bela olmasın.
İyi niyetli yaklaşımınız bazende bu tür olaylardan haberdar olmayan arkadaşlarımız yüzünden sizin durumunuz kötü olmasın. Bu arkadaşlarımızla yaka paça akvga etmeyelim diye uyarıyoruz. Olurda sizin istediğiniz talep var ise biz de yönlendiririz.

amacımız hem sizin durumunuzu kurtarmak hemde bu durumdan bihaber arkadaşımızı silkelemek.

firatben

Üye
Üye
Teşekkürler İsen Buga bey,

Benim lafım size değil sizin uyarınız sonrasında bende haklı olduğunuzu ve bu durumda olan arkadaşlar için uygun olmayacağını maaşlarının kesilebileceğini söyledim, bizim amacımız karşılıklı çıkarlar doğrultusunda ssk primleri yatırıp emekli olmalarını sağlamak ssk hizmetlerinden faydalanmasını sağlamak aynı zamanda bizimde açık engelli kadrosunu bu yol ile doldurmaktır maalesef ki çalışma şartları uygun olmadığı için istihtam sağlayamıyoruz.

sofya

Üye
Üye
Teşekkürler İsen Buga bey,

Benim lafım size değil sizin uyarınız sonrasında bende haklı olduğunuzu ve bu durumda olan arkadaşlar için uygun olmayacağını maaşlarının kesilebileceğini söyledim, bizim amacımız karşılıklı çıkarlar doğrultusunda ssk primleri yatırıp emekli olmalarını sağlamak ssk hizmetlerinden faydalanmasını sağlamak aynı zamanda bizimde açık engelli kadrosunu bu yol ile doldurmaktır maalesef ki çalışma şartları uygun olmadığı için istihtam sağlayamıyoruz.

Merhaba fıratben,

Neden asıl amacınızın devletten ceza yememek için böyle bir ''İYİLİK''yaptığınızı söylemiyorsunuz da,sanki öncelikli amacınız ihtiyacı olan engellilere yardImınız dokunsun tavırlarını takınıyorsunuz?
Siz tamamen çıkar peşindesiniz.İstediğiniz gibi birini bulursanız hem aylık 1.700 lira olan cezayı ödemeyeceksiniz,hem de özürlü çalıştırdığınız için devletin size SAKATLIK TEŞVİK adı altında verdiği parayı cebe indireceksiniz.Şu anda maaş bordroma bakıyorum ve SAKATLIK TEŞVİK olarak devlet benim çalıştığım şirkete aylık 143,90 lira para veriyor.Hiç fena bir ücret değil.yani sizin bu durumda 1.843,90 lira gibi bir karınız olacak.Süper bir ticaret.
Daha önceki mesajlarda diğer arkadaşların dediği gibi biz özürlülerin en çok ihtiyacı olan şey İŞtir.Ama sizin kendinizin vicdanınızı rahatlatmak için çalışma şartlarımız müsait değil diyorsunuz.Ne demek müsait değil???????????Hiç özürlü çalıştırdınız mı?Bakalım müsait oluyor mu olmuyor mu?
Bir de siz ENGELLİ deyince ne anlıyorsunuz çok merak ediyorum?Yani kolu veya bacağı olmayan,ya da gözleri tamamen görmeyen biri mi?Merdiven çıkamaz,yemeğini kendi yiyemez,eline kalem alamaz,kulağına telefon götüremez biri mi anlıyorsunuz?
%40 ve üzeri engelli raporu olan biri sadece bir ayağı aksayan olabilir,ya da omurgasında 3-5 tane platin olan olabilir,ya da MS hastası olabilir,ya da diyabet hastası olabilir.Ya da benim gibi tek gözü protez olabilir.
Ben 12 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum ve normal engelsiz bir insanın yaptığı her işi yapabiliyorum.Yukarıda vermiş olduğum engelli örneklerine sahip olan arkadaşlar için de aynı durum geçerlidir.
Engelli olmadığınız belli,ne mutlu size.Ama engelliler hakkında da hiçbirşey bilmediğiniz de apaçık ortada.
LÜTFEN ENGELLİLERİ KULLANMAYIN!

kaptan tito

Üye
Üye
Işyeri sahibi bir vatandaş iki taraflı menfat için güzel bir adım atmiş ne güzel...evden çikamayan,bir iş yerinde çalişma durumu olmayan,hiç çalişmadan ssk si ödenecek engelliler ariyor.allah razi olsun.herkes kendine yontuyor ayiptir ya adami yerden yere vurmayin yapacagi iyiliği karşilikli menfaat da olsa ihtiyaci olan lari ariyor benim engellim benim türkiyem benim vadandaşim olayi ne boyuta getiriyor yazik yazik yazik

bu sitede evden cıkamayıpta sigortaya ihtiyacı olan yokmu acaba herkes kendine yontuyor.ben o kadar cok engelli tanıyorumki bu sigortaya ihtiyacı olan 2022 maşını alamayan bakıcı parası alamayan aynı zamanda sigortası olmayan.sonuçta iki taraflı ihtiyaç.ne boyutlara getirdinizolayı ya rabbim sen en dogrusunu bilirsin üzüldüm bu yazıları okuyunca

fıratpen bir olanak sunmuş mutlaka ve mutlaka buna ihtiyacı olan olacaktır.
bir şeyi eleştireceğimize bu durumda olupta bu şekilde sgk ya ihtiyacı olan vardır.
adam fabrikada çalısıyor 1.200 maaş alıyor ama yaptıgı işle patronuna 10 milyar kazandırıyor bu adam sen 10 milyar kazanıyorsun patron benim hakkımımı yiyorsun diyor :)))))))yapmayın arkadaşlar:))))

marcus_oredius

Üye
Üye
kaptan tito tedbirli olmak her zaman iyidir. allah tedbirini alan insanı sever bunu unutma kardeşim.

kaptan tito

Üye
Üye
sana sonuna kadar katılıyorum macus sana bir sey demedim sonuna kadar haklısın araştırılır bakılır incelenir yapılır kardeşim saygılar hürmetler sizler haklısınız bak eksik vardı uyardınız bakıcı parası alan 2022 alan için sakıncalı ne kadar dogru katılıyorum sizlere yalnız bir kişiye katılmadım ona istinaden yazdım saygılar hürmetler ben engelli degilim ama tüm engellileri canımdan cok seviyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye