Engelli, bakici ve yaşli maaşi alanlara elektrik indirimi

Nbayer

Üye
Üye
Merhaba çocuğumun %90-99 çözger raporu var evde bakım parasına başvuru yaptık onaylandı. Çocuğum için herhangi bir elektrikli cihaz kullanmıyoruz bu durumda da PTT nin elektrik yardımından yararlanabilir miyim. Yararlanabilisem nereye gidip ne yapmam gerekiyor bilgi verebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Timsah

Üye
Üye
Engelli maaşı alana ototmatik guncelleniyo tek bakım maaşı aliyosaniz sosyal yardımlaşmaya müracat edebilirsiniz

Mert67

Üye
Üye
Engelli maaşı veya bakıcı maaşı alanlar ile yaşlılık maaşı alanlara 150 kwh (şuanda 112 tl yapıyor) a kadar fatura indirimi ödemesi var. Bunun için indirim alanın kimliği ve faturası ile PTT den fatura ödemesi yapması gerekir. Bazen indirim engelli yerine bakıcı adına kayıtlı olabiliyor. Kayıt sosyal hizmetler bakımdan degistirilebiliyor. adına indirim olup 65 yaşını geçmiş olanların yerine başkası faturayı odeyebiliyor. Bunun için adına indirim bulunan yaşlının kimliğini beraberinde götürmesi gerekir. Bu elektrik indirimi, sosyal yardım alanların adına otomatik uygulanıyor. indirim için herhangi bir yere başvurmaya gerek yok. Engelli olarak sizin adınıza indirim sistemde gorulmuyorsa eski veya devam eden bakicinizin adına vardır. Bu indirim ile ilgili herhangi bir sorunda sosyal hizmetler vakfindan sorunu giderebilirsiniz. Bilgilerinize...
Ben babamdan ölüm aylığı alıyorum bu elektrik indiriminden bende faydalanabilirmiyim
Engelli maaşı veya bakıcı maaşı alanlar ile yaşlılık maaşı alanlara 150 kwh (şuanda 112 tl yapıyor) a kadar fatura indirimi ödemesi var. Bunun için indirim alanın kimliği ve faturası ile PTT den fatura ödemesi yapması gerekir. Bazen indirim engelli yerine bakıcı adına kayıtlı olabiliyor. Kayıt sosyal hizmetler bakımdan degistirilebiliyor. adına indirim olup 65 yaşını geçmiş olanların yerine başkası faturayı odeyebiliyor. Bunun için adına indirim bulunan yaşlının kimliğini beraberinde götürmesi gerekir. Bu elektrik indirimi, sosyal yardım alanların adına otomatik uygulanıyor. indirim için herhangi bir yere başvurmaya gerek yok. Engelli olarak sizin adınıza indirim sistemde gorulmuyorsa eski veya devam eden bakicinizin adına vardır. Bu indirim ile ilgili herhangi bir sorunda sosyal hizmetler vakfindan sorunu giderebilirsiniz. Bilgilerinize...
Elektrik indiriminden faydalanma şartları nelerdir ben babamdan ölüm maaşı alıyorum 100/80 raporum var sürekli

emir_t1

Üye
Üye
En kesin bilgi, gidip ptt den sorun. Adınıza elektrik yardımı olup olmadığını ptt gişesinden sorun. Varsa orda görülür.
Gerekirse sosyal yardımlaşma vakfındanda sorun.
Önce ptt ye sorun, belki adınıza geliyordur.
Gelmiyorsa sosyal yardımlaşma vakfına müracaat edin.

Mert67

Üye
Üye
En kesin bilgi, gidip ptt den sorun. Adınıza elektrik yardımı olup olmadığını ptt gişesinden sorun. Varsa orda görülür.
Emir kardeşim
Ptt den baş vurumu yapacam raporumu göstermem gerekiyormu elektrik indirimi için

emir_t1

Üye
Üye
Emir kardeşim

Ptt den baş vurumu yapacam raporumu göstermem gerekiyormu elektrik indirimi için
Hayır rapora gerek yok. Sadece kimliğinizi gösterip adınıza elektrik indirimi olup olmadığını sorarsınız.
Adınıza indirim geliyorsa, 3 aylık birikmişinizde oluşmuştur.
Bilmiyorum, sizin yeşil kartınız varmıydı?
Yeşil kartı olanlarada elektrik indirimi geliyor.

Mert67

Üye
Üye
Hayır rapora gerek yok. Sadece kimliğinizi gösterip adınıza elektrik indirimi olup olmadığını sorarsınız.
Adınıza indirim geliyorsa, 3 aylık birikmişinizde oluşmuştur.
Bilmiyorum, sizin yeşil kartınız varmıydı?
Yeşil kartı olanlarada elektrik indirimi geliyor.
Emir kardeşim benim anne baba vefat ettiği için babamdan ölüm aylığı alıyorum, benim ilk raporumu devlet hastanesi den aldım 100/80 agır özürlü verdiler, babamdan ölüm aylığı almak için başvurdum ssk ya, ssk o raporu önemsemedi, beni üniversite hastanesine gönderdi orada muaye ettiler bize siz gidin biz evrakları ankaraya göndeririz dediler 3 ay sonra ankaradan 1 yıllık bagladılar, 1 yıl dolmasına yakın, sk bizi aradı tekrar üniversite hastanesine muayeneye gönderdiler, beni 40 dakikaya yakın muayene etti proföser ve pisikiyatri uzmanı, bize raporu verdiler, raporda tedavi ile çalışma olanagı yoktur ve bir kaç şey daha yazıyordu ama 100 kaçlık bir oran verdikleri yazmıyordu, biz raporu yazı işlerine verdik aradan 3 4 ay sonra ankaradan kabul edilmiş ve aylık bagladılar, ben bu raporun 100 kaçla bana maaş baglandıgını nasıl ögrenebilirim

emir_t1

Üye
Üye
Emir kardeşim benim anne baba vefat ettiği için babamdan ölüm aylığı alıyorum, benim ilk raporumu devlet hastanesi den aldım 100/80 agır özürlü verdiler, babamdan ölüm aylığı almak için başvurdum ssk ya, ssk o raporu önemsemedi, beni üniversite hastanesine gönderdi orada muaye ettiler bize siz gidin biz evrakları ankaraya göndeririz dediler 3 ay sonra ankaradan 1 yıllık bagladılar, 1 yıl dolmasına yakın, sk bizi aradı tekrar üniversite hastanesine muayeneye gönderdiler, beni 40 dakikaya yakın muayene etti proföser ve pisikiyatri uzmanı, bize raporu verdiler, raporda tedavi ile çalışma olanagı yoktur ve bir kaç şey daha yazıyordu ama 100 kaçlık bir oran verdikleri yazmıyordu, biz raporu yazı işlerine verdik aradan 3 4 ay sonra ankaradan kabul edilmiş ve aylık bagladılar, ben bu raporun 100 kaçla bana maaş baglandıgını nasıl ögrenebilirim
E nabız sitesinde belki yazıyordur.
Çünkü normalde raporlar, tahliller vb. Şeyler orda yazıyor.

Mert67

Üye
Üye
E nabız sitesinde belki yazıyordur.
Çünkü normalde raporlar, tahliller vb. Şeyler orda yazıyor.
Edevletten bakıyorum benim devlet hastanesinden aldıgım rapor çıkıyor, ama üniversite hastanesinin verdigi raporum çıkmıyor, üniversitenin raporu ankaradan olumlu geldi maaşım baglandı benim merak ettiğim üniversite hastanesin verdigi raporun 100 kaç oldugunu ögrenmek nereden ögrenebilirim

emir_t1

Üye
Üye
Edevletten bakıyorum benim devlet hastanesinden aldıgım rapor çıkıyor, ama üniversite hastanesinin verdigi raporum çıkmıyor, üniversitenin raporu ankaradan olumlu geldi maaşım baglandı benim merak ettiğim üniversite hastanesin verdigi raporun 100 kaç oldugunu ögrenmek nereden ögrenebilirim
Enabız.gov.tr sitesine bir bakın.
Veya edevlet sitesinde enabız bölümüne bakın, belki bilgiler oraya aktarılmıştır.
Enabız sitesi devlete bağlı bir sağlık sitesidir. Tüm sağlık bilgileriniz oraya aktarılır.
Orda yazmıyorsa, ancak üniversite hastanesinde raporlarla ilgili bölüme rapor oranınızı sormanız gerekir.
Bildiğim bu şekilde.

Mert67

Üye
Üye
Enabızda sadece devlet hastanesinden aldıgım rapor çıkıyor, ama üniversite hastanesinin verdigi rapor çıkmıyor
Enabız.gov.tr sitesine bir bakın.
Veya edevlet sitesinde enabız bölümüne bakın, belki bilgiler oraya aktarılmıştır.
Enabız sitesi devlete bağlı bir sağlık sitesidir. Tüm sağlık bilgileriniz oraya aktarılır.
Orda yazmıyorsa, ancak üniversite hastanesinde raporlarla ilgili bölüme rapor oranınızı sormanız gerekir.
Bildiğim bu şekilde.
Enabızdan bakıyorum devlet hastanesinden aldıgım rapor çıkıyor, ama üniversite hastanesinin verdigi rapor çıkmıyor neden acaba

emir_t1

Üye
Üye
Enabızda sadece devlet hastanesinden aldıgım rapor çıkıyor, ama üniversite hastanesinin verdigi rapor çıkmıyor

Enabızdan bakıyorum devlet hastanesinden aldıgım rapor çıkıyor, ama üniversite hastanesinin verdigi rapor çıkmıyor neden acaba
Bu konuda bilgim yok doğrusu.
Ama dediğim gibi, olmazsa üni. Hastanesine başvurabilirsiniz.

altan

Üye
Üye
E devletten nasil bakiyoruz imdirim olup olmadigina

emir_t1

Üye
Üye
E devletten nasil bakiyoruz imdirim olup olmadigina
Ptt kurum ödemeleri veya ptt den yapılan sosyal yardımlar gibi bir başlığa tıklayın orda adınıza ptt den yapılan yardımlar görülür.
Edevlette arama çubuğuna ptt yazarak ilgili yere ulaşabilirsiniz.

Mert67

Üye
Üye
Ben babamdan ölüm maaşı alıyorum 100/80 raporum var bakım maaşıda alıyoruz bu engelli elektrik indiriminden bizde faydalabilirmiyiz

edo24

Üye
Üye
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen yoksula elektrik yardımı yaklaşık 2 milyon 500 bin kişiyi kapsıyor. İhtiyaç sahiplerinin 80 liralık elektrik yardımı kapsamında 150 KW saatlik elektrik faturalarının aylık ödemeleri devlet tarafından karşılanacak.

Elektrik faturası yardımı için Cumhurbaşkanı Erdoğan devletten sosyal yardım alan kişileri işaret etmişti. Sosyal yardımdan kasıt yaşlılık aylığı, evde bakım aylığı ve engelli aylığı alan kişiler olurken bu da yaklaşık 2.5 milyon kişiyi kapsıyor.
Devletten elektrik yardımı almak isteyen kişiler başvurularını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üzerinden yapacak. Elektrik yardımı almak isteyen kişiler belediyelerde ve kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardım bölümlerine başvuruda bulunacak.

Ancak devletin elektrik yardımı almak isteyen kişilerin mutlaka evde bakım aylığı, yaşlılık aylığı ve engelli maaşı alması gerekiyor. Bu kişiler söz konusu maaşları almak için başvuru yaptıkları yere aynı şekilde elektrik yardımı almak için başvuruda bulunacaklar.

edo24

Üye
Üye
e devlet te yok göremedim siz en yakın sosyal yardımlaşma ya gidip bilgi alın ya da arayıp sorun bazı okuduğum yerlerde gerek olmadan otomatik diyorlar ama en iyisi siz telefonla bilgi alınız sitede kimse yok mu elektrik indiriminden yararlanan

emir_t1

Üye
Üye
Ben babamdan ölüm maaşı alıyorum 100/80 raporum var bakım maaşıda alıyoruz bu engelli elektrik indiriminden bizde faydalabilirmiyiz
E devlette, aile bakanlığında, sosyal yardımları sorgulama bölümünde elektrik indiriminizin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ancak bakım maaşı aldığınız için elektrik indirimi bazen engelli yerine bakıcısı adına çıkabiliyor. Hem engellinin hemde bakıcısının e devletini konturol edersiniz, size verilip verilmediği belli olur. Ayrıca elektrik indirimi yeşil kartlılarada çıkmaktadır. Siz engelli maaşı almadığınız için ve yeşil kartlı olmadığınız için, elektrik indirimi size çıkmışmıdır, bilmiyorum doğrusu. E devletten bakıp net bilgi elde edebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye