Engelli bir insana aşık oldum. Yardımlarınızı bekliyorum?

septik

Editör
Editör
Ömnur kardeşim.

Hani aşkı tarif deseler herkes kendince yorumlar ya siz ve sorularınız üzerien çok güzel ifadelerle açıklamalar yapılmış,

Sizin yazıları ki ilk ikna edici yazınız ben ailemide es geçebilirim konusu, ben sizinle gurur duydum...

Engelli olmak sağlıklı ile aynı beyne sahip olmak değililmidir, neden peki o istek duygu yaşama imkanı varken yaşanmasın..

Bencede güzel yolda ve düşüncedesiniz hayatta ne varsa yaşıyoruz ya bu güzel duygularıda sonsuza kadar yaşayın isterim.

yunus bozan

Üye
Üye
Merhaba sevgili dostlar. Dediğiniz gibi yaptım. Bütün duygularımı şeffaf bir şekilde ona açtım. Keşke size mutlu son diyebilseydim. Ama olmadı. Şimdi bu mesajı gözyaşlarıyla yazıyorum.
Ben Usulünce anlattım duygularımı aldığım tek cevap ise BENİ YANLIŞ ANLAMIŞSIN oldu. Beni sadece arkadaş olarak seviyormuş. Bu saatten sonra aşk evliliği yapamazmış falan filan. Engelinden mi böyle düşündüğünü sordum ve benim için, ailem için sorun olmadığını söyledim. Ama O benimle evliliği hiç düşünmediğini, bana karşı hiçbir şey hissetmediğini, sadece iyi bir insan, iyi bir arkadaş olarak gördüğünü söyledi. Kısacası Bitti işte. Bende bitmesede bitti.
Yinede pişman değilim içimden geçenleri söylediğim için. Aşk cesaret ister. Bende bunu yaptım. Bundan sonra ne olur bilmiyorum. Bilmekte istemiyorum. Tek istediğim şey kalbimi söküp atmak. Bir daha hiç kimseyi sevmemek...
Hepiniz hakkınızı helal edin ve Allah a emanet olun...

kardeşim en başta kendi payıma bir hakkım var ise ben helal ediyorum.. ve bende en az sizin kadar üzüldüm fakat siz zaten büyük bir erdemlik göstererek kalbinizin sesini dinlediniz olsun siz için kafanıza takmayın olur olmaz sonuçta hayat devam ediyor dünya sadece bir kişi üzerine kurulu deyildir insanların hayatından neler gelip geçiyor kaderinde varsa olur yoksa olmaz allah bilir doğruyu yanlışı..fakat bence o arkadaş servet kaçırdı sebebine gelince o arkadaş olurda günün birinde sevmek ve sevilmek isterse işte o zaman zor bulur onun eline kısmet geldi ve onu seven isteyen bir yuva kurmak isteyen biri çıktı ama o kıymet bilmedi birde bu insan ailesine bile senin için sırtını dönebilen birisi sen bırak bu insanı istememeyi başının üzerinde taşıman lazım o yüzden üzülen biri varsa karşı taraf olmalı çünki siz elinizden geleni yaptınız yapacak bişey yok birde kız gibi yaklasmış arkadaş genelde onun verdiği cevabı kızlar verir neyse hee birde şu var insanların içini ve düşüncelerini kimse bilemez belkide kendince kendini evlilik adamı olarak görmüyodur o buyuk sorumluluğu alamıyodur çünki kişi kendini gerçekten tanır göz engeli zor bir engel gerçekten insan enpati yaptımı anlaya biliyor ve ben bunu şu nedenden dolayı düşündüm ben 5 sene boyunca izmirde engelliler derneğine üye idim sürekli hergün giderdim hem çevre yapardım hemde gezmiş tozmuş sitres atmış olurdum sözüm ona dernekte her türlü engelli mevcuttu benimde sorular sordugum olurdu buyuklerime küçüklerime ve bi gün görme engelli bir abime sordum abi evlilik filan düşünmüyomusun dedim hani olurmu olur kader kısmet.. yunus,çum dedi isterim elbette yanlızlık allaha mahsustur fakat evlilik bana göre deyil dedi ben beceremem anca ben kendi kahrımı çekerim dedi gözlerim degılde bedenimde olsa idi olurdu dedi ama göz olunca işler değişir dedi bunu anlatmaya kalkarsam uzun sürer dedi ve bende ne demek istedini anladım zaten.. şimdi o arkadasta böyle düşünüyor olabilir bilemeyiz fakat olmuyosada kendinizi yıpratmanın bir manası yok diye düşünüyorum benim düşüncelerim bunlar şahsen .

Ömnur

Üye
Üye
Selam Ömnur,

Belki teşekkür etmem lazım sana çünkü günler sonra beni güldürmeyi başardın :) daha ne kadar gençsin, daha ne kadar küçüksün yapma böyle. Hiç aşka, sevgiye küser mi insan? Bu, o kadar kolay mı? Geçen yıllarda gözyaşları içinde beni arayan güzel yürekli dostuma aynısını söylemiştim biliyor musun?

- Yok bundan sonra hayatta sevemem ben bir daha hiç kimseyi!
- Büyük konuşma Ceylanım olur mu öyle şey?
- Olur olur tövbe ettim aşka, sevmeye de..
- Senin gibi aşka aşık bir insan nasıl olur da sevmeden durabilir ki...

Ve bir daha hayatta başım gelmez derken bir kez daha aşık oldum ama böylesine hiç tutulmamıştım hala neye uğradığımı çözmeye çalışıyorum :eek:

Sevgili güzel kardeşim yapma böyle belki sonuç hüsran oldu ama olsun senin canın sağolsun. Olmaz deme, geçmez deme bu da geçecek hem böyle böyle büyüyor insan...yaşadıkça, aşkı tatdıkça daha bir anlamlanıyor hayat..

Engeli grupları içinde en fazla duygusal olanlar görme engellilerdir. Bu yüzden senin o arkadaşın duygularını yanlış nitelemene sebep olduğunu düşünüyorum ama olsun gel sen gurur yapma, yaptığın hiç bir şeyden pişman olma. Bu hayat senin, bu yaşam senin ve sen ne yaparsan yap keşke yerine iyi ki yaptım diyebilmelisin...

Bir kere daha anladım ki anlatılmakla değil yaşanarak öğrenilirmiş hayat demelisin...

Sevgi dolu kalbinde çok daha anlamlı ve karşılıklı aşklar yeşermesi dileğimle...
Üstad Necip Fazıl 'a sormuşlar - Kırılan kalp yine sever mi? ...
Üstad -evet. demiş.
Adam peki demiş, -Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi? ...
Üstad da cevap vermiş; -Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
Bende böyle sevdim işte. O ilk değildi belki sonda olmayacak.
Gazoz ağacı ve Yunus Bey size hak veriyorum. Pişman değilim, ne onu sevdiğim ne de duygularımı açtığım için. Benim tek keşkem kalbimi söküp atamamam. Bir daha asla sevemem demiyorum desemde bu yalan olur. Yalnız tekrar sevip tekrar boşluğa düşmek istemiyorum, tekrar canım yansın istemiyorum. Hayırlısını istedim olmadı. Demekki buymuş hayırlı olan demekten başka çarem yok.

yunus bozan

Üye
Üye
Üstad Necip Fazıl 'a sormuşlar - Kırılan kalp yine sever mi? ...
Üstad -evet. demiş.
Adam peki demiş, -Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi? ...
Üstad da cevap vermiş; -Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
Bende böyle sevdim işte. O ilk değildi belki sonda olmayacak.
Gazoz ağacı ve Yunus Bey size hak veriyorum. Pişman değilim, ne onu sevdiğim ne de duygularımı açtığım için. Benim tek keşkem kalbimi söküp atamamam. Bir daha asla sevemem demiyorum desemde bu yalan olur. Yalnız tekrar sevip tekrar boşluğa düşmek istemiyorum, tekrar canım yansın istemiyorum. Hayırlısını istedim olmadı. Demekki buymuş hayırlı olan demekten başka çarem yok.

yok asla pişman olma bu hayatta pişman olunacak okadar çok şey varki aşkın pişmanlığı hiç kalır ve sonuçta sevmek ve sevilmek güzel bişey olur olmaz ayrı konu hiç kimse ilk sevdiğini yada ilk aşkını alamamışki 40 yıllık evlilerin bile ilk insanla deyil zaten demişsinde ilk değil sonda deyil hee birde şu var belki o insanı istemedende olsa kaybettin fakat bu sevile ile biz dostlarını kazandın bu konuda sevinmelisin nasibin dostların oldu kaçtane insan yorumda bulundu yanlız değilsin asla yeterki sen bu tür sorunlarını biz dostlarınla paylaş herkez sana saf temiz duygularıyla derdini sorununu dinler en mantıklı cevabı vereceklerdir..belkide böylesi daha hayırlıydı bilemeyiz rabbim herzaman hayırlısını verir biz kullar hata yaparız bizler içindir hata unsuru bitek hatayı allah yapmaz sen sadece şuna emin olki hayırlısı böleydi ve şunada inan sen kaybetmedin karşı taraf kaybetti önceki yazımdada belirttim o arkadaş kulakları çınlası servet kaybetti ama farkında değil çünki benim çevremdede mesela okadar arkadaşım var bakıyorum elleri ayakları saglam ama bir türlü ne evlene biliyolar nede doğru düzgün sevgilileri oluyo kimse bakmıyo onlara ve kimisi bulamadığından akrabasının kızını istiyo yanlızlık tabikide allaha mahsustur.. bu arkadaşa o yüzden servet geldi ama değer bilmedi şanslıymış bence şanslıki onun yapacagı teklifi sen yapıyosun hiç yorulmadan belkide yuvası olacaktı herşeyle sen mücadele edecektin o yüzden kaybetti işte ve insana şans bidefa gelir bidaha asla istesede sizin gibi birini bulabileceğini zannetmiyorum ben o yüzden pek kafanıza takmamaya özen gösterin birde sılov aşk kokar şarkılar dinlemeyin bunlar yangını körükler o yüzden :eek:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
''şunada inan sen kaybetmedin karşı taraf kaybetti önceki yazımdada belirttim o arkadaş kulakları çınlası servet kaybetti ama farkında değil çünki benim çevremdede mesela okadar arkadaşım var bakıyorum elleri ayakları saglam ama bir türlü ne evlene biliyolar nede doğru düzgün sevgilileri oluyo kimse bakmıyo onlara ve kimisi bulamadığından akrabasının kızını istiyo yanlızlık tabikide allaha mahsustur.. bu arkadaşa o yüzden servet geldi ama değer bilmedi şanslıymış bence şanslıki onun yapacagı teklifi sen yapıyosun hiç yorulmadan belkide yuvası olacaktı herşeyle sen mücadele edecektin o yüzden kaybetti işte ve insana şans bidefa gelir bidaha asla istesede sizin gibi birini bulabileceğini zannetmiyorum ben ''

Selamlar,

Asıl kaybedenin kim olduğu hiç belli değil aslında Yunus kardeşim genelde sana hak vermekle birlikte bu son yazdıklarına hiç mi hiç katılmıyorum ve aslında sonradan engelli olduğum için daha objektif bir gözle bakabildiğim hayatta engelsizlerin kendilerine olan özgüveni ve engelsizlerin kendilerini kesinlikle kabul edeceklerine dair olan asılsız önyargıları oldukça sinirimi bozuyor. Sözlerimi seni eleştirmek için yazmıyorum ama içimden geçenleri de yazmadan duramıyorum. Benim asıl takıldığım nokta şu ki sözüm meclisten dışarı;

Engelsizlerin engellilerle birlikteliklerindeki üstünlükleri yada kendilerinin kesinlikle kabul göreceğine olan inançları beni deli ediyor. Hani deyim yerindeyse '' Benden iyisini mi bulacak? Benim her şeyim tamam! '' konusundaki takıntıları ya arkadaşım asıl engel senin beynindeyse benim bedenimdeki engelden sanane? Yok burada yazmakla yanlış yaptım tamam konuyu başka yere taşıyorum ki kimse üstüne alınmasın:eek:

Tekerlekli Sandalye