Engelli çocuk babasından kalan emekli maaşını alır mı?

erciyes57

Üye
Üye
Babanın emekli maaşı vefatından sonra engelli çocuğa kalırmı? BENİ Bukonuda bilgilendirirseniz sevinirim herkese selamlar......

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engelli çocuğun sakatlık oranı maluliyet derecesinde ise (%60) babasından kalan emekli maaşını alabilir.

erciyes57

Üye
Üye
teşekkür ederim halil bey. benim çocuğum 2003 yılında aldıgım sürekli %92 engelli raporu var. Benim ne yapmam gerekir? şimdiden teşekkür ederim. SELAMLAR

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir şey yapmanıza gerek yok. Çocuğunuz maluliyet derecesinde sakat olduğu için ilerde sizin vefatınız durumda sizden kalan maaşı alabilir.
Ayrıca şartlarınız uyarsa çocuğunuz için 2022 maaşı ve evde bakım maaşı almak için müracaatta bulanabilirsiniz.

erciyes57

Üye
Üye
Selam Halil bey 20220maaşı şartları nelerdir?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Erciyes57 2022 şartlarını ögrenmek için aşağıdaki adrese tıklayp yeni konu açarak durumuzu detaylı olarak anlatıp sorunuzu sorabilirsiniz bu kısım farklı olmasından karışıklık olmaması için yeni konu ve uygun yere açmanızı rica ediyorum

2022 Maaşı ve Vakıf Aylıkları

mekansız67

Üye
Üye
Benım sorum su bı arkadasımın raporu yuzde53 ölen babasınn maasını ıdare mahkemesıne dava actı ve 2022 maası ıle babasının maasını alıyor % 60 ibaresi burda mahkeme kararı pek aramıyor

Engelli biri Babasından hemde annesinden maaş alınabiliyormuş. Yüzde kaç engelli raporu olan annesinin ve babasının, dul ve yetim aylığı olarak ne kadar oranda alabiliyor.

Ben %80 samsun ruh ve sinir hastalıkları hastahanesinden iş göremez raporumvar ve devlet hastahanesinden engelli raporu alarak ssk ya dul ve yetim aylığı almak için başvurabilirmiyim. Ne gibi işlemler yapmam gerekir

SM-G900FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yukarda da yazıdığım gibi anne babadan yetim maaşı almak için engellinin maluliyet düzeyinde (%60) sakatlığının olması lazım. Gerekli işlemler için SGK ya başvurmanız yeterli.

serhatakcan

Üye
Üye
Yakin zamanda abime baglattik bir dunya proseduru var en onemli tekrar heyete girio %de belirtir ve kendi hayatini idame ettiremez maasa ihtiyaci vardir yazili rapor cikartiyorsunuz biz devletin 30 yil once verdigi raporu devlete tekrar ispat etmeye calisiyorsunuz kurumlarin birbirinden haberi yok gelir belgesi emniyet vs yerleri gezdiriyorsunuz engelli maasi baglatir gibi

LG-D855 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Şuayip83

Üye
Üye
Herkese selam

Merhaba 15-16 yıldır kronik miloid lösemi hastasiyim %60 engelli raporuna sahibim babamdan kalan sgk emekli maaşına müracat ettim ilk kurul sonuç ret geldi bende bir üst kurula yolladim burdanda ret çıkarsa ne yapmam lazım şimdiden herkese teşekkürler

kolera

Üye
Üye
Selamlar 18 yaşını aşan engelli erkek çocuk babasından kalan emekli aylığıni almaya devam edebilir mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer çocuk malul durumda engelliyse evet almaya devam eder.

kolera

Üye
Üye
Evet yüzde seksen otizmli, teşekkür ederim.

huvementa

Üye
Üye
Selamlar,
Benim kardeşim de Psikiyatri bölümünden %60 oranı var.Babamız emekli sandığından emekli,raporda ( Babasının sağlık karnesinden yararlanma hakkında) diyerek mahkeme kararı var.bu rapor ile babası vefat ettikten sonra anneside emekli maaşı alıyor olmasına rağmen kardeşim babasının emekli maaşından faydalanabilirmi? şayet faydalanırsa maaş ın % kaç ından faydalanır acaba?
Mahkeme kararında çalışma gücünün %60 ını kaybetmiştir ve çalışarak hayatını kazanamaz ibaresi vardır.
Teşekkürler.

osman yıldırım

Üye
Üye
Bende sizin gibiyim önceden %80 raporum vardı babamın sağlıktan yararlanmak için heyete girdim %60 üzeri verdiler benimde sizin gibi kafamı karıştıran sorular var ama bildiğim kadarıyla baba vefat edince maaşın %25 annede vefat edince maaşın %50 sı engelli erkek çocuğa kalıyor daha fazla bilgisi olanlar yazabilir

Tekerlekli Sandalye