Engelli emekliliği cihaz ve ilaç kullanımı aksarsa

Nakcan

Üye
Üye
Süresiz vergi indirimim yeni onaylandı.
hipertansiyon 10
Böbrek fonksiyon bozukluğu 30
35 ağır uyku apnesi
teşhisi ile 58 süresiz vergi indirimim geldi.
Seneye emekliyim nasipse
Ancak ilaç kullanımımı aksatmıyorum
Cpap cihazı aldım uyku apnesi için sgk destekli 7000 cebimden 4200 devlet desteği ile cihaz üzerime zimmet edildi. Sonradan öğrendimki senelik kontrol yapabiliyorlarmış 1200 saat altı kullanım görülürse cihazı geri alıp tekrar rapor veya emeklilik iptali gibi şeyler söylediler. Aynı şekilde ilaç kullanımı aksatılırsada emeklilik iptal edilen duydum. Başına gelen varmı, iptal olursa tekrar nasıl aktif ederiz, süresiz verilen bişey nasıl iptal oluyor , belki tedavi olmak istemiyorum ama hastalığım kesin var tekrar rapor istiyorsada aynı hastalık oranıda olsa süreli gelme ihtimali çok yüksek süresiz aldığım bir şeyde beni neden zorlarlar gibi kafamda bir sürü soru oluştu tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim. Sırf bu durumdan cihazı iade etmek istedim 4200 lirayı geri iade edip cihazı iade edeyim cebimden 1 tane daha alıyım 4200 ile bu derece sürekli zorunlu kontrol olması kötü bi durum bence. Arayıp telefonla sgkya sordum kafanıza göre iade edemezsiniz dedi doktor yazısı ile ancak. Acaba diyorum hazır emeklilik başlamadan bi şekilde cihazı iade edip kendim mi alsam. Böyle sorunca cihazı kullan diyorlar ama şartlar şöyle günde min 4 saat ve min 1200 saat 2,3 saat ara boşluklu kullanacağım belki Buda sorun olabilir bilemiyorum

Tekerlekli Sandalye