Engelli emeklilik hesaplama programı

karsehirli

Üye
Üye
engelli memur olarak emeklilik hesaplaması paneli oluşturulacak mı?
"Hesaplama programı SGK ya (sosyal güvenlik kurumu) tabi 4/a SSK’lı engelliler ve 4/b Bağkur lu engellilerin emeklilik hesaplamasını yapmaktadır. Hesaplama programına engelli memurun emeklilik hesaplamasını da ilerleyen günlerde eklemeyi düşünüyoruz"
denmişte. ondan sordum....

Mehmet50

Üye
Üye
Slm ben işitme engellim %43 sigorta girişim 03 01 2002de bu yana sskliyim prim 3400 var ne zaman emekli olabilirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=12562]karsehirli[/MENTION], programa engelli memurlarıda ekleyeceğiz ama ha bugün ha yarın derken bir türlü fırsat gelmedi. Belki başlı başlı ayrı bir hesaplama modülü yaparız bilemiyorum. [MENTION=12605]Mehmet50[/MENTION], 19 yıl hizmet süresi, 4240 prim gün sayısıyla emekli olursunuz.

istekarz

Üye
Üye
Merabalar bir sorum olucaktı 15 yıl 3900 gün primle memurluktan emekli olmak ile özel sektörde emekli olmak arasındaki fark nedir ? Saygılar

Casper_VIA_V3 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

kadikoylu

Üye
Üye
3 farklı tarayıcıa deniyorum açılmadı bende

Yaman14

Üye
Üye
Merhaba,
Güler hanım rahatsızlık veriyorum kusura bakmayın. Vergi diliminden mi emekli oluyorsunuz ilk müracaat nereye yapılıyor. Bilgi verirseniz sevinirim.
Saygılarımla.

mersinlim

Üye
Üye
Halil bey iyi günler Ben malulen emeklilik için başvurdum 2430 günüm var SSK'da 1979 SSK girişliyim şu an 61yaşındayım%56 raporu mevcut süresiz SSK şehir hastanesine sevk etti rapor yenilettirdi ne ne çıktığını şu an bilmiyorum sorum şu ne zaman bunun sonuçlanır Bir de raporun ne ne kadar verdiklerini nasıl öğrenebilirim teşekkür ederim sağlıklı kalın

Erkancan3434

Üye
Üye
Engelliler.gen.tr platformu olarak bir ilke daha imza atıp SSK ve Bağ-Kur mensubu engelliler için emeklilik hesaplama programını hizmete sunduk. Normal emeklilik hesaplaması yapan internet siteleri vardı fakat engellilere özel hesaplama yapan bir web sitesi yoktu. Bizde bu boşluğu doldurmak adına engelli emeklilik hesaplama sistemini devreye soktuk.

EMEKLİLİK HESAPLAMASI İÇİN TIKLAYIN:

Engelli Emeklilik Hesaplama

Ne zaman emekli olacağımı nasıl sorgularım?

Emeklilik hesaplama programının kullanımı gayet basittir. Emeklilik hesaplama sorgulama programının kullanımına ilişkin detaylı açıklama ilgili sayfada yapılmıştır. Emeklilik hesaplama sitemizdeki açıklamayı okumanız yeterli olacaktır. Aşağıdaki görselde emeklilik sorgulama ekranına ait 2 adet resim bulunmaktadır. Resim 1 de görüldüğü gibi ilgili alanları doldurup ne zaman emekli olurum hesapla butonuna tıkladığınızda Resim 2 de gördüğünüz gibi bir anlamda hizmet dökümü diyeceğimiz bir ekran çıkıp size emekliliğinize dair detaylı bilgi vermektedir. Varsa eksik primleriniz xxx sayıda eksik priminiz var, veya sigortalılık süreniz dolmamışsa emekliliğinize xxx yıl daha var diye bilgi vermektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 3838

Hesaplama Programı Hangi Statüdeki Sigortalıların Emeklilik Hesaplamasını Yapar?

Hesaplama programı SGK ya (sosyal güvenlik kurumu) tabi 4/a SSK’lı engelliler ve 4/b Bağkur lu engellilerin emeklilik hesaplamasını yapmaktadır. Hesaplama programına engelli memurun emeklilik hesaplamasını da ilerleyen günlerde eklemeyi düşünüyoruz. Emeklilik hesaplama programı beta aşamasında tarafımızca defalarca test edilip doğruluğundan emin olduktan sonra hizmete sunulmuştur. Ancak her insan yapımı şey gibi emeklilik hesaplaması programında gözümüzden kaçan hatalar olabilir. Bizim görmediğimiz, sizin fark ettiğiniz hatalar olursa veya emeklilik hesaplama sistemine dair önerileriniz olursa lütfen konu altında isteklerinizi belirtin.

Diğer hesaplama programlarımız

Engelli emeklilik hesaplamanın yanı sıra ÖTV hesapla ve Balthazard hesaplama programlarımızdan mevcuttur. Tüm hesaplama programlarımıza üst menüde (açılır menü şeklindeki) HESAPLAMA ARAÇLARI butonuna tıklayarak erişebilirsiniz.
Selam abi bir sorum olacak yüzde 83 süresiz engelli raporum var vergi indiriminden ilk sigorta girişim 10.06.2010 prim gün sayım 4600

2025 yılında emekli ola bilirim ve şuanda çalışmam veya çalışmamam bir engel olur mu sigortalılık yılı aklıma takıldı 15 yıl çalışmam mı gerekiyor yoksa ilk sigorta girişin 15 yıl olması gerekiyor 😔

İsen Buga

Üye
Üye
Selam abi bir sorum olacak yüzde 83 süresiz engelli raporum var vergi indiriminden ilk sigorta girişim 10.06.2010 prim gün sayım 4600

2025 yılında emekli ola bilirim ve şuanda çalışmam veya çalışmamam bir engel olur mu sigortalılık yılı aklıma takıldı 15 yıl çalışmam mı gerekiyor yoksa ilk sigorta girişin 15 yıl olması gerekiyor 😔
2010 dan itibaren 15 yıl.. emeklilik sonrası çalışamazsınız.

Erkancan3434

Üye
Üye
Abi malul emekli olursam çalışamıyorum şimdi SSK ya gittim malul emekli olmak için tekrar hastaneye sevk edeceklerini söylediler

Normal vergi indiriminden emekli olmak için 2010 ilk SSK girişim var 2025 15 yıl çalışma sürem doluyor o zaman gelip emeklilik işlemlerini başlarım diye söyledim SSK çalışanı bana 2008 yönetmenlik değişti 2010 girişin olduğu için vergi indirimi alsan da günü dolduran da 2025 buraya geldiğinde seni yine hastaneye göndereceğiniz dedi 2008 öncesi girişin olsa direk emekli olurdun ama 2010 girişli olduğun için vergi indiriminden emeklilik baş vurusu yaptığın zaman tekrardan heyete gideceğimi söyledi bu nasıl oluyor ya ben kanser hastasıyım resmen benimle dalga geçiyorlar lütfen abi konu hakkında bilgine ihtiyacım var

ertan1973

Üye
Üye
12,06,2001 sigorta ilk girişim. ssk 1653 gün prim var. 25-09-2012 ylında memur olarak atandım.4200 gün memuriyette prim var. emekliliği hak etmiş oluyormuyum.

Tekerlekli Sandalye