ENGELLİ EMEKLİLİK ŞARTLARI DEĞİŞTİ Mİ

Erkancan3434

Üye
Üye
Selam arkadaşlar benim için çok önemli bir konu var lütfen sizlerden bilgi bekliyorum
ilk sigorta girişim 2010 doğuştan tedavisi olmayan kanser gurubuna giren her hafta tedavi aldığım bir hastalığım var 2022 tarihinde hastalığım ilerlediği için engelli raporumu yeniledim tek hastalıktan %80 diğer hastalıktan %16 baltazar sonrası yeni engelli raporum %83 ve süresiz şuanda 4600 prim günüm var vergi indirimi alırsam 2025 tarihinde vergi indiriminden emekli olmam gerekiyor bir kaç kez sgk gittim bana 2008 sonrası ve 2018 de yasa değişti emekli olman için vergi indirimi alsanda 2025 yılında buraya geldiğin zaman seni tekrardan hastaneye sevk edeceğiz orada oran tekrardan belirlenecek hangi derecede emekli olma kararın çıkacak dedi böyle bir şey asla söz konusu değildi malul emekli olmak isteyenleri hastaneye sevk ediyorlardı ama şimdi vergi indiriminde emekli bile olsa raporun yeni alınmış bile olsa emekli olmak için baş vurduğun zaman yeni rapor isteniyor bu resmen saçmalık değil mi bizim gibi engelli insanları emekli etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar Allah rızası için bu konu hakkında bana bilgi verir misiniz sizlerden rica ediyorum

İsen Buga

Üye
Üye
Dedikleriniz doğru... 2018 değilde yerine 2022 diyelim..
Ne öğrenmek istemişsiniz?

Erkancan3434

Üye
Üye
Abim ben 1999 yılından bu yana kanser gurubuna giren doğuştan tedavisi olmayan bir hastalığım var her hafta ilaç tedavisi almaktayım 2022 yılında raporumu yeniledim %83 süresiz rapor aldım şimdi vergi indirimi baş vurusu yapağım ilk işe giriş tarihim 2010 benim emekli olmam için 15 yıl çalışma yılını bekliyorum bugün sgk gittim vergi indirimi alarak emekli olacağımı söyledim personel bana yönetmenlik değişti 2008 sonrası sigorta girişin olduğu için vergi indirimi almana gerek yok 2018 yılında yönetmenlik değişti 2025 yılında buraya geldiğin zaman elinde vergi indirimi bile olursa seni tekrardan hastaneye sevk edeceklerini söylediler böyle bir şey var mı elimde süresiz rapor varken emekli olmak için baş vurduğum zaman neden yeni rapor isteniyor abi ben bunu bilmek istiyorum

İsen Buga

Üye
Üye
Normalde, çok lazım olmadıkça sevk etmezler. Amaçları eldeki raporunun e nabızda gözükmediğini bahane ederek yeniden rapor almanızı sağlarlar. Görevi yapanlar memur olduğu için işini riske etmemek amacıyla habire gereksiz sevk yaparlar.

Erkancan3434

Üye
Üye
Normalde, çok lazım olmadıkça sevk etmezler. Amaçları eldeki raporunun e nabızda gözükmediğini bahane ederek yeniden rapor almanızı sağlarlar. Görevi yapanlar memur olduğu için işini riske etmemek amacıyla habire gereksiz sevk yaparlar.
Abim benim raporum yeni ve e devlette kayıtlı barkodlu çıkıyor acaba bunu alıp sgk gidip kayıt mı yaptırsam :(

Tekerlekli Sandalye