Engelli emeklisi şartlarım uygunmudur

öğretmen4838

Üye
Üye
Merhaba.
1997 de kamuda göreve başlayan ogretmenim yani memurum.
2013 TE engeli raporu aldım yüzde 43 ve 2014 TE maliye den çalışma gücü kaybim yüzde 43 olarak.onaylandi ve vergi indirimim maaşıma yansıdı ve kurumunda engelli memur statüsüne geçtim.Sgk Hitap da 18 yıl çalışma ve emekli olabilir yazmakta.toplam çalışma yılım 25.
Ben şimdi engelli emekliliği için başvursam ben de bu son çıkan maluliyet ve çalışma gücü kaybim tesbit yonetmeliginemi dahilim ?
Yoksa geçici 1.madde var yani eski memurlarda uyguladıkları geçiş maddeeyemi dahilim ?
Emekli olabilirmiyim ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
18 yıl hizmet süresi, 4680 gün prime tabisiniz. Ve bu durumda emekliliği hak etmişsiniz.

öğretmen4838

Üye
Üye
Teşekkürler..
Bu forumda ve diğer birçok forumda benim gibi sonradan engelli olan öğretmen arkadaşların emeklilik başvurularının red olduğunu gördüm..
Bunun nedeni yeni rapor alıp bu SGK maluliyet ve çalışma gücü kaybı yonetmeliginemi dahil olmaları ?

Zelinda74

Üye
Üye
Merhaba.
1997 de kamuda göreve başlayan ogretmenim yani memurum.
2013 TE engeli raporu aldım yüzde 43 ve 2014 TE maliye den çalışma gücü kaybim yüzde 43 olarak.onaylandi ve vergi indirimim maaşıma yansıdı ve kurumunda engelli memur statüsüne geçtim.Sgk Hitap da 18 yıl çalışma ve emekli olabilir yazmakta.toplam çalışma yılım 25.
Ben şimdi engelli emekliliği için başvursam ben de bu son çıkan maluliyet ve çalışma gücü kaybim tesbit yonetmeliginemi dahilim ?
Yoksa geçici 1.madde var yani eski memurlarda uyguladıkları geçiş maddeeyemi dahilim ?
Emekli olabilirmiyim ?
Sizinlenayni şartları taşıyorum, amanemeklilik başvurum reddedildi, %41 raporum var,36 işitme 8 bel fıtığı, vergi indirimim de var ama yeni yönetmelik gereği reddedildi, balthazard uygulamıyorlar artık
18 yıl hizmet süresi, 4680 gün prime tabisiniz. Ve bu durumda emekliliği hak etmişsiniz.
Malesef öyle değil artık, benim prim günüm 8800,25 yıllık öğretmenim, %41 raporum ve de vergi indirimim var ama emeklilik başvurum reddedildi ek 1 hastalık listesine göre yeterince calisma gücümü kaybetmemisim
Malesef öyle değil artık, benim prim günüm 8800,25 yıllık öğretmenim, %41 raporum ve de vergi indirimim var ama emeklilik başvurum reddedildi ek 1 hastalık listesine göre yeterince calisma gücümü kaybetmemisim

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye