Engelli haklarını iyi bilen Avukat arıyorum

Alper72

Üye
Üye
Sağlık sorunları nedeniyle yaşadığım evi sattım ancak aldığım evden kiracıyı çıkartamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
Engelli hakları değil de Evden çıkarmayı iyi bilen avukat bulmalısın.

ev alırken içinde kiracı olduğunu biliyorsunuz bile bile aldığınız için çıkarmak zor. Kira sözleşmesi var mı baktınız mı? Süresi ne zaman bitiyor baktınız mı?
Kira sözleşmesi 6 aydan kısa ise sözleşme bitimi beklemelisiniz: noter kanalı ile sözleşme bittiği ve evden çıkması gerektiği en iyisi 3 ay önce bildirmeniz gerekli. son 15 güne kadar noter yazısı verebilirsiniz.
6 aydan uzun ise noter yazısı gönderip 6 ay içinde boşaltmasını talep edebilirsiniz.
Avukata gerek yok, bence....

Aynısı benim başıma geldi kiraladığım oturduğum ev satıldı haberim yok. Niye çıkayım? Ev sahibi değişti haberim yok sen kimsin diyebilirim. Noter yazısı gelince süresi bitmeden çıkmam dedim. istersen mahkemeye ver dedim. Evime bakmak istedi izin vermedim. Ev sahibiyim deyince çıkmadan gelip bakabilirsiniz dedim. Dediğime direndim.

Ev alırken kiracı var mı bakın derim: var ise kira sözleşmeye bakın derim.

Kral6363

Üye
Üye
Banada engelli haklarını koruyacak bir avukat lazım

Alper72

Üye
Üye
Engelli hakları değil de Evden çıkarmayı iyi bilen avukat bulmalısın.

ev alırken içinde kiracı olduğunu biliyorsunuz bile bile aldığınız için çıkarmak zor. Kira sözleşmesi var mı baktınız mı? Süresi ne zaman bitiyor baktınız mı?
Kira sözleşmesi 6 aydan kısa ise sözleşme bitimi beklemelisiniz: noter kanalı ile sözleşme bittiği ve evden çıkması gerektiği en iyisi 3 ay önce bildirmeniz gerekli. son 15 güne kadar noter yazısı verebilirsiniz.
6 aydan uzun ise noter yazısı gönderip 6 ay içinde boşaltmasını talep edebilirsiniz.
Avukata gerek yok, bence....

Aynısı benim başıma geldi kiraladığım oturduğum ev satıldı haberim yok. Niye çıkayım? Ev sahibi değişti haberim yok sen kimsin diyebilirim. Noter yazısı gelince süresi bitmeden çıkmam dedim. istersen mahkemeye ver dedim. Evime bakmak istedi izin vermedim. Ev sahibiyim deyince çıkmadan gelip bakabilirsiniz dedim. Dediğime direndim.

Ev alırken kiracı var mı bakın derim: var ise kira sözleşmeye bakın derim.
Merhaba iyi günler evi alırken kiracı olduğunu biliyordum ve aldığım gün noterden ihtarname çektim kendisinin sözleşmesinin bitmesine 8 ay vardı aynı günün akşamı kendisini aradım ve eğer 2-3 ay içerisinde çıkarsa mağduriyet yaşanmaması için nakit yardım teklif ettim ilk önce çıkacağını söyledi süresi dolmadan 1 ay önce kivirdi sözleşme tarihinde çıkacağını söyledi bende kendisini çıkmadığı takdirde mahkemeye vereceğimi ifade ettim daha sonrada mahkemeye verdim 07-12-2022 mahkememiz var ancak yasal boşluktan faydalanarak mahkemeyi uzatmayı düşünüyor çünkü 10.000₺ evde 2700₺ oturuyor

Tekerlekli Sandalye