Engelli Memurların Üniversite Okumasında Bir Kolaylık Sağlanıyor Mu?

Ozanisius

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar;
Ben bir özel üniversitede burslu mühendislik okuyordum. Kemik rahatsızlıklarım ötürü kemiklerim kolay kırılıyor. Yine bir kaç kere kırıldı, okulu dondurdum. Zamanında bitmediği için burs kaybettim. Maddi durumum okulu bitirmeye yetmedi. Ben de E-KPSS'ye girmeye karar verdim. Seneye gireceğim. Olur da kazanırsam, bu arada yeniden ÖSS'yi kazanırsam yada af vs okula dönersem, örgün eğitim ile memurluk bir arada yürütülebilir mi? Engelli memurların iş zamanı işten çıkıp okula, derse gitme hakkı olabilir mi sizce? Aratınca -yorum olsun, mevzuat olsun- pek bir şey bulamadım. Ben de burada tahmin yürütenler, bilenler, benzer bir duruma denk gelenler olabilir diye foruma yazayım ve sorayım dedim. Ne dersiniz? İkisi bir arada yürütülebilir mi?

İsen Buga

Üye
Üye
İşlerinizi aksatmadığınız sürece okumaya engel yoktur. Hem okul hem iş nasıl yürüteceksiniz? Bizim dairedekiler hem okudu hem çalıştı söyle ki akşam okulu.. Bazı derslerde zorunluluk yoktu notları arkadaşlarından aldı çalıştı geçti.
Amiriniz ile program yapar işinizi aksatmazsanız sıkıntı olmaz. bu konuyu da arkadaşlarınızdan gizli tutmalısınız.

Tekerlekli Sandalye