Engelli memurun asaletini onayı ve kadro ve derecesinin yükseltilmesi

savi

Üye
Üye
Merhabalar arkadaşlar
öncelikle konum yanlış yerde ise özür dilerim
Ben yaklaşık 8 senedir bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım ve asaletim normal memurlar gibi bir yılda onaylandı ve halen normal memurlar gibi kadro derecem yılda bir kere ayarlanıyor.

İnternette bir bilgiye olaşamadım ancak araştırma yapan arkadaşlarım ÖMSS ile atanan memurların asaleti üç ayda onaylanmakta ve derecelerinin daha hızlı şekilde ayarlandığı (altı ayda bir veya yılda 2 kademe birden ) gibi bir bilgi aldım ancak malesf ne internette nede farklı kaynakta böyle bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuyla ilgili biklgisi olan arkadaşlarımız var ise bizi bilgilendirirse mutlu olurum.

Eğer böyle bir durum var ise bizler bu kademe ilerleme durumdan yararlanma şansımız olabilir mi?

Saygılarımla

M

mavibalina2012

Guest
Sn. Savi,

Konuyu internetten açtığınızdan ve aradığınız cevabı bulamadığınızdan bahsetmişsiniz...ÖMSS ile ilgili derece ve kademelerle ilgili detaylı şekilde bilgi verdim sitemizden takip edebilirsiniz...Sorularınıza gelince, ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı) Devletin engelli çalıştırma yükümlülüğünü ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla engelli bireylerden uygun nitelik ve koşulda olanlarını seçtiği sınavdır...Bu şekilde işe girdikten sonra normal memur veya engelli memur diye ayrım yoktur sadece memur denilen statü vardır ve memur olmaya hak kazananlar için aynı mevzuatlar geçerlidir...Yani ÖMSS yoluyla işe girenler için farklı işlem, farklı uygulama yapılmaz...Kademe ilerlemeniz yılda bir kez derece ilerlemenizde 3 yılda bir yapılır... ÖMSS için farklı kademe terfileri ve derece ilerlemeleri hususunda duyumlarınız yanlış beyanattır...

Sağlıcakla ve esenlikle kalmanız temennilerimle...

erciyes

Üye
Üye
bende engelli bir memurum böyle bir olay duymadım

Tekerlekli Sandalye