Engelli Memurun Başka Şehre Tayin İstemi...

ervah

Üye
Üye
Evlisiniz ve 2 de çocuk mevcut:)Ömss öyle bi güzellik yapmış ki tercihlerde iliniz yok.Yakın illeri tercih edeceğiz lakin tekrar şehrime dönmek için atama isteyeceğim bu 1 yıldan sonra mı olur olursa nasıl olur.Emsalleri var mı?
Tercihler beni hayli üzdü bu konuda bana güzel haberler verecek arkadaşlara pek hayır duada bulunur ve şimdiden teşekkür ederim:)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Asaletiniz onaylanmadan önce (buda en az bir yıl demek) tayin isteyemezsiniz.

ervah

Üye
Üye
Bunun örneklerini göstermişler...Ağır özürlü grubunu girince falan diye ama.
Peki 1 yıldan sonra isteyebilirmiyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir yılın sonunda isteyebilirsin tabi. Bu arada "ağır özürlü grubuna girenler" bir yıldan önce tayin isteyebiliyormuymuş?

ervah

Üye
Üye
Teşekkür ederim...İnş şehir dışı tercih yapıcam ve Rabbim inş. ailemden fazla ayrı bırakmaz...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir üst mesajdaki yazım hatasını düzelttim. Önceki mesajda yazdığınıza istinaden size şunu sormuştum. Ağır özürlü grubuna girenlerin 1 yıldan önce tayin isteme hakları varmıy mış?

İsen Buga

Üye
Üye
ağır yada hafif yada özürlü yada özürsüz tayin haklarınız dieğr normal bireylerle aynı...

Ancak eşiniz çalışıyorsa; bu özür grubu içine girer(Bedensel engellilik kavramı diye özür grubu olarak bahsetmiyorum: Genel anlamda söylüyorum: Evlilik).

Eşiniz çalışıyorsa tayin hakkınız olacaktır.
5 yıl gibi sürede bir işte çalışmışsanız tayin hakkınız olur. Bunun dışındakilerin işi çok zor.

Asalet kavramı en erken bir yıl en geç iki yıldır. Asalet alamayan memurluktan atılır. Dolayısıyla Siz Asil memur olana kadar tayin hakkından faydalanamazsınız.

Ancak bir yol var. Göreviniz yada seçtiğiniz görev nedeni ile geçici görevlendirme ile ailenizin bulunduğu ilde geçici olarak çalışabilirsiniz. bunun için amirin insiyatifine kalmış bir durum. Geçici görevlendirme mevzuatına da uygun olması da gerekiyor.
Örneğin hemşire olarak görevine yapan biri ailesinin bulunduğu ilde sağlık ocağı yada hastanede hemşire açığı var ise geçici görev olarak gidebilir.
Ancak Aday Eğitimi için asil ilde bulunmak zorundadır. Eğitim sonrası ya tekrar geçici görev talep edebilir yada asalet almış ise tayin hakkını kullanabilir.

fcbülent

Üye
Üye
mrb ne zaman tercih yapıcaz kılavuzlar acıklanmış kontenjan yükselirmii sizce???

ervah

Üye
Üye
Bir üst mesajdaki yazım hatasını düzelttim. Önceki mesajda yazdığınıza istinaden size şunu sormuştum. Ağır özürlü grubuna girenlerin 1 yıldan önce tayin isteme hakları varmıy mış?
Bir sitede okudum.Bnede asalet tasdik olmadan olmuyor diye biliyorum.Fakat arkadaş yazmış :
Ağır engelli olduğum için ve aile bütünlüğüm sağlanması için diye üst makamlara dilekçe yazdım 1 yıl dolmadan atamam oldu diye...
Bu konuda kanunlar ne der mevzuat nasıl işler çok iyi araştırılması lazım

Tekerlekli Sandalye