Engelli memurun tayin hakkı?

amokachi

Üye
Üye
arkadaşlar sağlık nedeniyle tayın isteyenlerden yeni rapor isteniyor ve ailesinin yardımına/bakımına ihtiyacı vardır , diye bi ibare ekleniyormuş , bu ibareyi işitme engellilerede verirlermi acaba ? zira ben işitme engelliyim ve duyamadığım için birçok işimi halledemiyorum yanımda birinin olması ve beni idare etmesi gerekiyor , bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim

İsen Buga

Üye
Üye
arkadaşlar sağlık nedeniyle tayın isteyenlerden yeni rapor isteniyor ve ailesinin yardımına/bakımına ihtiyacı vardır , diye bi ibare ekleniyormuş , bu ibareyi işitme engellilerede verirlermi acaba ? zira ben işitme engelliyim ve duyamadığım için birçok işimi halledemiyorum yanımda birinin olması ve beni idare etmesi gerekiyor , bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim

heryere yazma.. ikinci yazdığın diğer sayfa önemli...

orhanveli

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba,
12 ekimde Meb in çıkardığı yeni yönetmeliği görmüşünüzdür eğer bilmeyen varsada ben iyi!!! haberi vereyim..biliyosunuz bize zorunlu hizmet yoktu ama bu yönetmelikle bu durum ortadan kalktı ve bizde artık zorunlu hizmete tabiyiz hemde tam 5 yıl...!! yani bizim nakil işi yattı malesef arkadaşlar Allah herkesin yardımcısı olsun ne diyim.. sadece evli iseniz ve eşiniz çalışıyor ise adaylık kalktıktan sonra eş durumundan dolayı mazeret tayini isteme hakkınız var. bunun dışında malesef yapacak bişey yok ( tabi bir bakan veya milletvekili dayınız yoksa..) valla müthiş derecede moralim bozuk sabahtan akşama sövüp duruyorum meb e anlayacağınız...yalnız birde sizinde bildiğiniz gibi bizim tayin işiyle alakalı bir taslak var komisyonda ki düşündüğünüzde ikisi birbirine tamamen tezat..yani yasa komisyondan geçti diyelim ki yasa bize hemen tayin hakkı veriyo e peki bu değişen yönetmelikte 5 sene zorunlu hizmet diyor ise burda hangisi geçerli olacak bilmiyorum.. vallahi şu an bunları yazarken bile kafam karmakarışık ve tam bir belirsizlik söz konusu. elimden geldiğince çok fazla araştırıyorum arkadaşlar inanın ki daha dün ankarayı genel müd. arayıp atama dairesindeki memurla bizzat görüştüm, ildeki atama memuruyla görüştüm vs.. yani işin özeti şu arkadaşlar:
1: artık nakil işlemlerinde engelli ayırımı kalktı
2: il içi 3 yıl il dışı 5 yıl çalışma şartı getirildi
3: evli memur adaylık kalktıktan sonra eşi de çalışıyor ise eş durumundan tayin isteyebiliyor ( bekar olanlar bence hemen evlensin derim :))
4 :gelişmeler oldukça bilgi paylaşmaya devam edeceğim hepiniz Allah a emanet olun :)

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Engelli memurun tayin hakkı kendisine verilmelidir. Bu haksa hakkı söke söke almalıdır sevgili engelli memur arkadaşlarımız.Hakkı vermeyen devlet ise oda devletin kalitesizliğidir.:)

tektonik07

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese Merhaba
Ben van'ın bir ilçesinde 30 ağustos 2010 yılında engelli büro memuru olarak atandım. o tarihten bu zamana kadar aktif olarak görev yapmaktayım. fakat ne zaman tayin dilekçesi verdiysem sürekli farklı bahanelerle tayin talebim ertelenmektedir. 24/10/2013 tarihinde kurumumuza gelen üst yazıda bakanlıktan yapılan açıklamada il dışı tayinlerde 5 yıl görev yapmış olmak şartı koyulmuştur şuan. 30-32-33 sayılı maddelerde... bu durumda benim tayin durumum yasal olarakta mı askıya alınmış bulunuyor? yoksa bu durumun bi istisnası bulunmakta mıdır? fikriniz var ise beni aydınlatırmısınız....

yaylagüzeli

Üye
Üye
iyi günler ben hizmetli aday memurum İstanbul müftülüğünden yine istanbulda bir hastaneye tayin yapabilirmiyim yazarsanız sevinirim

amokachi

Üye
Üye
yaptıramıyorsun canım , uğraşman gerekli ve çok ama çok zor muafakat verilir sana , yok ekpss ye giriyimde kazanırsam geçerim dersende bir üst kadroyu kazanman lazım oda zor . müftülük iyidir orayı sevmeye çalış , ortam yapmaya çalış , imam olabilirsin onun için uğraşırsan geçme şansın daha yüksek

kul_veysi

Üye
Üye
lise mezunuyum ön lisans tercih yapacağım önümüzdeki günlerde. üniversite il içi olduğu için tayin vermeye bilirler ama bulunduğum ilçede yazdığım ünv gidip gelmek mümkün değil 90 kmnin altında merkeze uzaklığımız ama ilçeyle arada 5 sefer var sadece gidip geri dönmem mümkün değil evliyim evim çalıştığım ilçede üstelik ne yapacağımı şaşırdım nasıl bir yol izlemeliyim yardımedin lütfen :(

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar öncelikle herkese Merhaba
Ben van'ın bir ilçesinde 30 ağustos 2010 yılında engelli büro memuru olarak atandım. o tarihten bu zamana kadar aktif olarak görev yapmaktayım. fakat ne zaman tayin dilekçesi verdiysem sürekli farklı bahanelerle tayin talebim ertelenmektedir. 24/10/2013 tarihinde kurumumuza gelen üst yazıda bakanlıktan yapılan açıklamada il dışı tayinlerde 5 yıl görev yapmış olmak şartı koyulmuştur şuan. 30-32-33 sayılı maddelerde... bu durumda benim tayin durumum yasal olarakta mı askıya alınmış bulunuyor? yoksa bu durumun bi istisnası bulunmakta mıdır? fikriniz var ise beni aydınlatırmısınız....

BAŞBAKAN, ENGELLİ MEMURUN NAKLİ İÇİN TALİMAT VERDİ

Bilindiği üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72. maddesine, 2014 yılının Şubat ayında şu madde eklendi.

"İlgili mevzuatı uyarınca verilecek rapora göre kendisi, eşi veya birinci derece kan hısımlığı bulunan bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri engelli olan memurların engellilik durumundan kaynaklanan yer değiştirme taleplerinin karşılanması için düzenlemeler yapılır."

Bu madde sonrasında, kurumların atama ve yer değiştirme yönetmeliklerinde, bu maddenin uygulamasını içeren yönetmelik değişikliklerinin yapılması gerekiyordu.

Ancak, Temmuz ayında giriyor olmamıza rağmen bu konuda hala bir gelişlme kaydedilmiş değil. Bu önemli konuyu Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Murtaza Yetiş ile paylaştık. Yetiş, yaşanan sorunun Afyon kampında da gündeme geldiğini belirterek şöyle dedi: "O kanun Şubat ayında geçti. Sadece Aile Bakanlığı yönetmeliği değiştirdi. Geçtiğimiz Afyon kampında da bu konuyu gündeme getirdik. Ve Başbakan da orada Aile Bakanı'na da söz verdi. Aile Bakanı 'Kanun geçirildi biz bakanlık olarak düzenlememizi yaptık ama diğer bakanlıklar hala yapmadılar' dedi. Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, orada talimat verdi, "bütün bakanlıklar bu yönetmelikleri biran önce hazırlasınlar" diye. Bu konudaki kurrumlsa düzenlemelerin kısa bir süre içinde çıkarılacağını düşünüyorum."

ENGELLİLER HAKİM VE SAVCI DA OLABİLECEK

Yetiş ayrıca şuan sağlık komisyonunun görüştüğü bir tasarıda engellilerin önündeki bir engelin daha kaldırıldığına dikkat çekti. Yetiş, "Engelliler memur, müfettiş olabiliyor ama hakim ve savcı olamıyorlardı. Sağlık komisyonunda görüştüğümüz tasarı ile artık engelliler, hakim ve savcı da olabilecek, bunun da önünü açtık". dedi.

MEMURLAR.NET'TE YAPTIĞIMIZ SÖYLEŞİ..

Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Murtaza Yetiş ile memurlar.net'te yaptığımız söyleşinin diğer kısımları şu şekilde:

Sağlık komisyonunda görüşülmekte olan yasa teklifinin içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

Türkiye'de Ak Parti iktidarı ile birlikte çok ciddi bir dönüşüm oluştu. Fakat bu dönüşüm henüz tamamlanmış değil bu dönüşümün bir kaç ayağı var. Biz hizmet sektöründe çok ciddi çalışmalar yaptık. İşte hastanelerimizin fiziki alt yapısı yenileniyor. Dağınık olan Sağlık kurumlarını tek el altında topladık. Şimdi teknoloji transferi sağlandı. Tıp doktorudur hemşiredir bunların sayısı arttırıldı. Teknoloji konusunda da AR-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Şuan Komisyonu'nda görüştüğümüz tasarı ile sektörün üçüncü ayağını da tamamlayacağız. Kanser hastaları, diyabet ve obezite gibi kronik hastalıklar, bütün insanlığın sorunu haline gelen bu hastalıklar için araştırma ve geliştirme yapabilmek için Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor. Kanunla birlikte 6 tane Enstitü kurulacak. Bunlardan bir tanesi Kanser Araştırmaları Enstitüsü olacak.

Diyabete halen insülüne bağımlığız

Diyabet diyoruz mesela diyabette halen insülüne bağımlıyız. Diyabet hastası bir vatandaş günde en az 3 defa insülün kullanıyor. Ağızdan tedaviye geçebilecek veya başka bir yöntem bulunabilir mi gibi bir yanda hastalığa yakalanma riskini azaltmak diğer yandan da tedavide konforu sağlamak. Bunlar bütün dünyada konuşulan tartışılan ama işte mesela ABD ilgili departmanlara çok ciddi para aktarıyor. Sağlık Bakanlığı artık doğrudan sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra özelleştirmeyle aslında daha fazla yük binmeli ki Bakanlık AR-GE'ye daha fazla bütçe ayırabilsin. Temel hizmetlerini aşılama gibi işleri Bakanlık elbet yapacak. Bunun dışında kamunun yapacağı hizmetleri özel sektör aynı rakam ve bedelle hizmeti verdikten sonra ha kamu vermiş ha özel sektör. İşi o noktaya getirmek lazım. Sağlık Bakanlığının asıl yapması gereken sağlık araştırmalarına daha ciddi destek vermesi gerekiyor. TÜBİTAK'a benzer biçimde sağlık araştırmaları içinde bir kurum olmalı. TUSEB'in, TÜBİTAK'a benzer yapıya bürünmesi kurgulanıyor.

Enstitü 'deki personelin statüsü ne olacak?

Enstitü'de çalışacak personeller tamamen sözleşmeli olacak. Kurumda bir sürü akademisyen olacak. Proje bazlı olarak yurtiçi ve yurtdışından akademisyenlerle çalışılacak. Üniversitelerle birlikte ortak proje çalışmaları yapılacak. Kurulacak bir diğer kurum ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi. Burada da Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'nın bünyesinde eğitim araştırma hastanelerinde takriben bin 200 doçent ve 300'e yakın da profesör var. Bunlar bir üniversite disiplini içinde çalışması söz konusu değil. Çünkü eğitim araştırma hastanelerinde çalışıyorlar. Akademik anlamda da özlük haklarını alamıyorlar. Sağlık Bakanlığı bu üniversiteyi kurarak doğrudan bir üniversite kurmuş olacak. Türkiye'de eğitim araştırma hastanelerinde çalışan akademisyenlerin hepsi kurulacak üniversitenin akademik personeli olacak. Bu onların özlük haklarını korumuş olacak. Mesela şöyle bir sıkıntı oluyor. Örneğin; Bir akademisyen numune eğitim araştırma hastanesinde çalışıyor. Alanında da çok iyi ama üniversite çatısı altında çalışmadığı için bir süre sonra bu hizmeti ben neden almıyorum deyip bir süre sonra bakanlıktan ayrılabiliyor.

Vatandaş özel hastaneye daha zor ulaşıyor

Bizim kamunun bu kadar ciddi yatırımlarına karşılık nitelikli sağlık hizmeti dediğimiz daha üst düzey hizmetleri verme imkanımız giderek azalmaya başladı. Bunların çoğu özel sektöre kaydı. Tamam kaysın ama özel sektörde fark ücreti vs. ciddi maliyetler çıkıyor ortaya. Yani vatandaşın bir noktada aslında o hizmete erişebilmesini de zorlaştırmış oluyor. Burada hem onları tutmak daha kolay olacak hem de Sağlık Bakanlığı'nın ortaya koyduğu bu yatırımlara ilişkin ürettiği hizmetin de kalitesini biraz daha arttırmış olacağız. Örneğin adam Doçent biliyorsunuz ki Doçentlikten sonra üniversitede 5 yıl çalışması gerekiyor ki Profesör olsun. Profesör olmak için Türkiye'de ki mevcut akademik literatürde diyelim çok fazla yayına falan gerek yok sadece Doçentliğin üzerine belli bir süre üniversitede çalışıyor olması gerekiyor. Ama şuan Sağlık Bakanlığı'nda ki Doçentler üniversite ortamında bulunmadığı için Profesör olamıyorlar. Özellikle Türkiye'de sağlıkla ilgili dönüşüm reformunun önemli bir ayağını da yasa tasarısı ile birlikte uygulamaya başlamış olacağız.

Hekim sayısı AB ortalamasının altında

Aile Hekimliği bir defa başlı başına bu dönüşüm reformunun önemli ayaklarından birisi. Yani her bir aile bir hekime otomatik olarak bağlanmış oluyor. Ama Türkiye'de ki toplam hekim sayısı, hasta sayısı yada nüfusa göre karşılaştırıldığında şu anda Avrupa ortalamasının tam %50 altında. Bizim hesaplamalarımıza göre 2020'den sonra bu oran biraz dengelenecek. Dolayısıyla sıkıntı bir taraftan Aile hekimliği ile insanları bir doktora bağlarken bir taraftan da hastanelerde sağlığa erişim kolaylaştığı için hastanelerde de hekim ihtiyacı artmış oldu. Şuan da hastanelerde en çok sıkıntı yaşadığımız birimler Acil Birimler. Çünkü Acil'de ki hekim sayısı azalmış durumda. Yıllar boyunca aile hekimliğinde çalışıyor, acil birimde ki çalışma şeklini unutmuş bir adama birden acil de nöbet tut diyorsunuz, öncelikle bu hekimlere mutlaka bir acil eğitim sertifikası verilecek. Bu sertifika olmadan acil de nöbet tutmayacaklar.

Veterinerlik ile ilgili uzmnalık dalı

Başka bir diğer önemli konu öğretim görevlisi milletvekili oluyor. Sonra bu milletvekilliği dönemi bittikten sonra mevcut kanunda üniversitesine geri döner diye bir ibare var. Bunu aynı yasa içerisinde kaldırıp, boş kadrosu olan istediği üniversiteye gidebilir diye değiştiriyoruz. Ayrıca Veterinerlik ile ilgili uzmanlık dalı da oluşturduk.

Başbakan'dan, engelli nakil yönetmeliği talimatı - Memurlar.Net

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
ilk düzenleme Milli Eğitim Bakanlığından geldi. Bakanlıktan tüm illere gönderilen yazıda, öğretmenlik dışındaki hizmet sınıflarında görev yapan ve adaylıklarını tamamlayan engelli memurların bir defaya mahsus olmak üzere, istedikleri illere atanacaklarını açıkladı.

Konu mühim. MEB'de çalışan tüm arkadaşlara hayırlı olsun..
MEB, engelli memuru talep ettiği il'e atayacak - Memurlar.Net

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Engelli memura nakil hakkında, 2. adım
İLK DEĞİŞİKLİK

2014 yılında 657 sayılı Kanunun 72. maddesine eklenen hüküm şu şekildedir:

"(Ek fıkra: 06.02.2014 - 6518 S.K./10. md.) İlgili mevzuatı uyarınca verilecek rapora göre kendisi, eşi veya birinci derece kan hısımlığı bulunan bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri engelli olan memurların engellilik durumundan kaynaklanan yer değiştirme taleplerinin karşılanması için düzenlemeler yapılır."

İKİNCİ DEĞİŞİKLİK

Bu hükümden sonra, tüm kurumları kapsayan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına Dair Yönetmelik'te, 16 Ağustos tarihi itibariyle değişiklik yapıldı. Yönetmeliğe eklenen yeni ek madde şu şekildedir:

"MADDE 11- Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

"EK MADDE 3- İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.

Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.

Memurun kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.

Engellilik durumu devam ettiği sürece kurumlarca isteği dışında memurun yeri değiştirilmez. Engellilik durumu ortadan kalkan memurlar hakkında bu Yönetmelikte yer alan diğer hükümler uygulanır."

ÜÇÜNCÜ DEĞİŞİKLİK

3. değişiklik, kurumsal düzeyde yapılacak ve yukarıda yer verilen hükümleri içeren değişikliktir. Bunlar henzü yayınlanmamıştır. Yönetmeliğin geçici 5. maddesi gereğince 6 ay içinde kurumsal yönetmeliklerin yürürlüğe konulması gerekmektedir.

DEĞERLENDİRME

1- Nakil istenebilmesi için;
- engelli memur kendisinden dolayı nakil isteyecekse, en az yüzde 40 oranında sağlık raporu olması,
- eşten veya bakmakla yükümlü olduğu 1. derece kan hısımlarından dolayı nakil istenecek ise eşin ağır engelli olması,
gerekmektedir.

Bu durumda olanlar, bir gerekçe belirtmeksizin nakil isteyebilecek, ancak nakil istenen yerin olup olmayacağını, kurumlar kadro imkana bakarak karar verecektir. Bu haktan bir kez yararlanılabilecektir.

2- Engelli memur; kendisi, eşi veya çocuklarının engellilik durumunun tedavisinden dolayı nakil isteyecek ise, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.

4- Engellilik durumu devam ettiği sürece, engelli memurun yeri, isteği dışında değiştirilemeyecektir.
Engelli memura nakil hakkında, 2. adım - Memurlar.Net

uoy359

Üye
Üye
yenı yayınlanan ogretmen atama taslagındakı engellı ogretmenler ıcın maddeler:

Engellilik durumuna bağlı yer değişikliği

MADDE 39- (1) İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen öğretmenler ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan öğretmenler, engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir. Bu kapsamdaki talepler kadro imkanları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.

(2) Öğretmenlerin, kendileri veya eşleri ile bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının engellilik durumunun tedavisi sebebiyle yer değişikliği taleplerinin, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin engellilik durumuna uygun olması esastır.

(3) Öğretmenlerin bu maddeye göre değiştirilen görev yerleri, engellilik durumu devam ettiği sürece isteği dışında değiştirilemez. Engellilik durumu ortadan kalkan öğretmenler hakkında bu Yönetmelikte yer alan diğer hükümler uygulanır.

--unuttum hocam sızce en az yuzde 40 engellı raporu alanı subat ve agustosdakı ozur grubu atamalarında mı ataması yapılır ,yoksa basvurur basvurmaz mı dılekceyı verdıgı herhangı bı zamanda mı.sız mıllı egıtımdesınınz belkı kulagınıza bı sey calınmısdır dıye merak ettım sordum.tesekkurler

uoy359

Üye
Üye
unuttum hocam bı de bu engellı ogremtnın ataamsı ogretmenın ıstedıgı yere mı oluyo sızce yoksa bakanlıgın belırlıdıgı bı yere m.sagolun

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba Sayın Hocam,
Siz %40 veya daha üstü bir rapor alırsanız istediğiniz yere tayin isteyebilirsiniz. Normlarda(kadrolarda) uygun bir boşluk bulunan ve isteğiniz dahilinde atanırsınız muhtemelen.
Süre durumunu(ne zaman atanacağınızı) bilemiyorum. Bulunduğunuz İl MEM'deki Atama bölümü şefinden veya İlgili şube müdüründen bilgi almanız en doğrusu olur.
Saygılar..

uoy359

Üye
Üye
sahol hocam ALLAh razı olsun arıyım ınsaallah yarın

yaylagüzeli

Üye
Üye
s.a ben diyanette hizmetliyim raporum % 60 ağır özürlü başka kuruma geçebilirmiyim ,geçebilirsem nerelere müracat etmeliyim, nasıl bir yol izlemeliyim,cevaplarsanız sevinirim.tşkler

kul_veysi

Üye
Üye
Selam arkadaşlar
size içinde bulunduğum sıkıntılı durumu anlatayım hem bu vesileyle bana bi akıl verirsiniz
Tarım bakanlığında çalışan % 67 engelli memurum 10. ayda engelimden dolayı yer değişikliği talebinde bulundum sağlık kurulu raporumu hakem heyetine yolladılar onlarda Tam teşekküllü bir hastanenin bulunduğu merkezde istihdamı uygundur diye heyet raporu verdiler bunun üzerine il müdürlüğümüz yazımı hazırlayıp tam teşekküllü hastanenin bulunduğu ilçeye atmak için karar aldı. buraya kadar herşey güzel olması gerektiği gibi ilerledi hiç beklemediğim redde gelene kadar.
yazımı vallilik makamının oluruna sunmuşlar atamalarda yetkili vali yardımcısı hiç gerekçeye bakmadan üstüne beklesin diye yazıp reddetmiş.
Bende durumu arz edeyim diye Valı Yardımcısını makamında ziyaret edip düzgün bir uslupla durumumu anlattım dinledi sağolsun biraz aşağılar gibi üsten baka baka nevarmış bende hastayım şimdiye kadar nasıl çalıştıysan öyle devam et vb tavırlarla bi daha değerlendireceğim diye başından saldı hala bir gelişme yok ...
gülermisin ağlarmısın hani bir mesele vardır ya "oğlum ben sana vezir olamazsın demedim ki adam olamazsın dedim " bizimkide o mesele
durum bundan ibaret ne yapacağımı şaşırdım hastalığımamı yanayım dalga geçmelerinemi bilemedim ...
Akıl akıldan üstündür bana akıl verin arkadaşlar ne yapacağımı şaşırdım kaldım..

Birey

Üye
Üye
Onların sana kastı var gibi yaw. Ben de Hakkarideyken engelimden dolayı tayin istedim. Raporuma bile bakmadılar direkt yazımı bakanlığa gönderdiler ( raporla birlikte ) bakanlıktan olumlu yazı gelince de memleketime geldim. Valilik Olur'u ne için lazım olmuş hala anlamış değilim. Tahmin edebildiğim kadarıyla il içi tayin valilik oluruna gider. Sizin talebiniz il içi miydi Veysi bey ?

Tekerlekli Sandalye