Engelli olmak insan doğasına aykırı(mı)dır!

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Engelli olmak insan doğasına aykırıdır!
İnsan yürüyebilen, koşabilen, bi koşu kendisine sokağa atan çanlı türüdür.
Oysa engelli olmak tüm sayılan “insana has özelliklerin yapılamaması” anlamına geliyor.

Ahada bu nedenle engelli olmak insan doğasına aykırıdır!
Bazen zincirini koparmış bir kısrak gibi koşmak ister insan
Bazen kendini sokağı atıp rüzgârın soğukluğunu yüzünde hissetmek…
Bazen ne bileyim işte engelsiz insanların yaptığı saçma sapan şeyleri yapmak…
Saçmalığında mantığı vardır.
Ve hepsi insana dairdir!!!!

Bu b…. Hayatta bu b… dünyada yapılması gereken onca güzel şey varken tüm bu güzellikleri yapamamak yaşayamamak adama fena koyuyor beeeee

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İnsanı sadece “yürüyebilen koşan canlı türü” olarak tanımlamak doğru bir tanımla olmaz
ki.
Hatta çok çok eksik ve sığ bir tanımlama olur.
İnsanı tanımlarken 100 lerce binlerce tanım kullanılabilir. Düşünebilen, duyguları olan vs vs vs
Bardağın dolu tarafını görmek lazım. Hani derlerya “nasıl bakarsan öyle görürsün.”
Ben size çok daha karamsar tablolar çizebilirim.
Olumsuz düşünce
—Asgari üçretle çalışıyorum. 5 çocuğum var. Eve ekmek götüremiyorum. Gidip kendimi boğaz köprüsünden aşağıya atacağım.
—Kredi kartına 50 bin tl borcum var. Ödeyemiyorum. Gidip kendimi 10 katlı binanın çatısından aşağı atacağım.

Olumlu düşünce
—Asgari ücretle çalışıyorum bir yığın ekonomik sorunum var ama akşam eve gittiğimde 5 çocuğumun bana sarılmaları tüm sorunlarımı unutturuyor.
—Kredi kartına çok borcum var ama bir şekilde bu borcu ödeyip hayatımda bembeyaz bir sayfa açacağım.

Tüm mesele pozitif düşünme yeteneğine sahip olmakta saklı. Elbette engelli olmak bir yığın sorunları beraberinde getiriyor. Ama bildik manada engelsiz insanların da bir yığın sorunu var.
Ve olması da lazım. Sıfır sorunlu bir hayatı düşünemiyorum bile. Hayattan alınan zevk biraz da bu sorunların üstesinden gelebilmeyi başarmakta saklı.

Tekerlekli Sandalye