Engelli Olmak: Nuran TÜREMEN

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün Adı: Engelli Olmak

Öyküyü PDF formatında okumak için tıklayınız

Yazar: Nuran TÜREMEN

ÖZGEÇMİŞ:

1994 yılında İzmir Karşıyaka Ankara İlköğretim Okulundan emekli oldum. Karşıyaka Atakent’te, eşimle birlikte yaşıyorum. Yıllardır yazıyorum. Halen yaşadığım ilginç gerçek anılarımdan kısa öyküler, anlatılar yazmaktayım.

Yayınlanmış olan, ‘’Anlar, Anılar, Anlatılar’’ ve “Cici kuş Cankuş” isimli kitaplarım ve yayınlanmaya hazır iki kitap dosyam var. Beş yıldır da bir çocuk dergisinde yazıyorum. Ayrıca eğitim gönüllüsü olarak çalışmaktayım. Kenar semtlerde açılan yetişkinler Okuma Yazma Kurslarında gönüllü öğretmenlik yapıyorum. Yaz Okullarında, öğrencilerin velilerine ‘’Anne Bilgilendirme Eğitimi’’ veriyor, öykülerle söyleşiler yapıyorum. Sosyal içerikli, yetişkinler eğitimindeki kurs öğrencilerim olan hanımlarla ilgili kısa anlatıları, öğretmenlik yıllarımda yaşadığım anılarımı ve çeşitli konulardaki öyküleri de yazıyorum.

Kitaplarımın kapak sayfalarında kullanmak üzere çeşitli tarzlarda ( soyut, naif vb) yağlıboya tablolar yapmaktayım. Bu amaçla emeklilik yıllarımda beş yıl bir atölyede çalışmalarım sonucunda, yağlıboya tablolar yaptım, karma sergilere katıldım. İki kez de kişisel sergiler açarak tablolarımla birlikte öykülerimi de sergiledim. Resimlerimden kitaplarıma kapak yapıyor, öykülerimde kullanıyorum. Tüm tablolarımı içine alan bir katalogum var. Yılların birikimini, anılarımı topluma aktarmak istiyorum, ekonomik beklentim yok.

Tekerlekli Sandalye