Engelli olmayıpta engelli raporu ile devlet memuru olanlar var!

Metin Ülgen KAYA

Üye
Üye
Dikkat bu çok önemli, şu aralar herkes işe girebilmek için özürlü raporu alma peşine düştü. Ben engelli bir devlet memuruyum ancak engelli olmayıpda engelli raporu alıp devlet memuru olmak isteyen ve bu raporlara haketmiş engelli kardeşlerimden daha kolay bir şekilde ulaşan vicdansızlar var. bunlara engel olmalısınız, yoksa engelli kardeşlerim iş diye beklerken gerçekte engelli olmayanlar işe girecekler. Lütfen buna dur diyelim

Metin Ülgen KAYA

Üye
Üye
Benim engeliliğim, özür durumum çok açık ve bariz bir şekilde belli çünki sağ kol dirsek altı amputasyonlusuyum. Binaenaleyh özür durumu gözle görülmeyen bariz hallerde mevcut arkadaşlarımda olabilir. Ancak özürlü olmayıpta eş dost vasıtasıyla özürlü raporu almaya çalışan bir çok insan var bunları duyuyor görüyor ve idrak ediyoruz vicdanları sızlatan bir konu bu. Çünki bir çok özürlü kardeşimin hakkı yenmektedir.

ufuq

Üye
Üye
Bilgilendirmen İçin Teşekkür Ederim Ama Bunu Almak bu Kadar Basit m i? Yani Doktora Gidiyor Rahatsızlıgı Takip Ediliyor Sonra heyete Giriyor + bu İnsanlar Nasil Yol İzlemelerinide Geçtim Bu Saatten Sonra Bu Ülkede Anca Rüşvetle Yaptirir Özel Hastanelerde Hiç Bir Şey Yaptiramaz... Benim Kararim ama Allah O İnsanlarida Nasil Biliyorsa Öyle Yapsin İlk Kez duydum Ve Şaşırdım

sinandeniz

Üye
Üye
TÜRKİYE de bir işin içine sehtekarlık girmezse ayıp olur mutlaka sahtekarlık olmalı nedir bu TÜRKİYE halkındaki sahtekarlık iştahı anlaşılamaz gayrimüslimlerde bile yok böyle bişe buda TÜRKİYE halkının farkı olsa gerek :)

İsen Buga

Üye
Üye
Maliyeye ihbar edersiniz olur biter. Önerim şu bu konuda emin olmalısınız.

Metin Ülgen KAYA

Üye
Üye
Bunları anlatıyor olmak bile utandırıcı, ancak ne yazıkki bunları gün içinde duyuyor ve şahit oluyoruz. Engellilerin iş istihdamında alınan raporlara dikkat edilmez ise Ben Gerçekten Engelliyim diyecek olan hiç bir kimse iş ummasın, Çünki engelli olmayıp ve dahi vicdanlarında Engel olan insanlar bu raporlar ile işe başlayacaklar. Bu tür insan olmayı dahi haketmeyen hezeyan içerisindeki mahluklar engellemek için tüm engelli kardeşlerimi Gerekli kurumlara şikayetlerde bulunmasını mail yağmuruna tutmalarını ve bu olaya dikkat çekmelerini istiyorum Örneğin Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Bakanı Fatma ŞAHİN'e, Cumhur Başkanlığına. Uyarılarımızı dikkate almalarını, daha kontröllü bir şekilde bu istihdamın gerçekleştirilmesini isteyebiliriz. Bakınız arkadaşlar ben bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım ve bir engelli olarak çok şükür hayatımı idame ettirmekteyim benim bunlara ihtiyacım yok demek Vicdanlara, gönüllere ve akıllara ziyandır. Ben engelli kardeşlerime sesleniyorum ve umarım herkes üzerine düşeni yapar ve hakkı olanı alır ve kaybetmez, bu konu çoookk ciddi, umarım tüm engelli kardeşlerim hep kazanan ve hakkınızı arayan olursunuz. SAYGILARIMLA

Metin Ülgen KAYA

Üye
Üye
BAKIN ARKADAŞLAR BU YAZDIKLARIM BENİM ŞAHSİ KANAATLERİM DEĞİLDİR ÖNCELİKLE BUNU İYİ ANLAYIN, vE BENİ DOĞRUDAN İLGELENDİRMİYOR DEMEKDE VİCDANIMI RAHATLATMIYOR. Maliyeye şikayet etmeklende bitmiyor arkadaşım. Bu benim şahsi bir hesabım değil, bu hakkını savunan tüm yurttaşların ve özelliklede engelli kardeşlerimin hesabıdır ve olmalıdırda. Hangi birini şahsi şikayet edeceksin, bu konuya tüm kamu kuruluşlarının hassas ve duyarlı olması gerekiyor benimde arzım budur zaten. Bir bakıyorsun Gerekli Raporu almaya hak kazanan ve bu hakkı taşıyan insan bu Sağlık Raporlarını alamıyor , Bir bakıyosun ne idüğü belirsiz ZÜBÜKZADELER olmayanı alıyorlar. Allah aşkına hak bumu? Eğer hak buysa, Siz engelli dostlarımın hiç bir yerde hakkı yok bunu bilesiniz.

64fadim

Üye
Üye
yazıtlar olsun bunlar kul hakkına hakka gaspa girer....:(devlet ince ayar çekmeli hastanelerdeki memurlar bile iş çeviriyor:confused:

hunter

Üye
Üye
bu konu her açıldığında aynı şeyi yazıyorum engelli kadrosunda memur olanlardan vergi indirimi şartı getireceksin,sahte rapor alınabilir ama sahte vergi indirimi olmaz..bu kadar basit...

mert

Üye
Üye
burdaki arkadaşların söylerine katılıyorum insan hiç sakat olmayıpta sakat raporu çıkarıyorsa onlarını kalplerinde allah korkusu vicdan denecek şey yoktur yani burda başkalarının hakkını gasp etmekten başka birşey yoktur var benim mahalemde öyle insanlar var adamın vücudunen her tarafı saglam rapor parası alıyor iş burda bitmiyor sayın arkadaşlar o raporu veren doktor yada kurumu şuçlu bulmalıyız ver parayı çal kavalı diyor

AYSUCAN

Üye
Üye
evet ya ... ülseratif kolit hastaıyım, hipertansiyonum var, bu 2 hastalık için ömür boyu ilaç kullanmak gerekecek. Kalın barsağımda yer yer yaralar var. bağırsak ve kolon kanseri olma riskim var. ama bana %35 verdiler. İşyerinde wc ye gitmekten bıktım ve karnımın ağrısından iki büklüm dolaşıyorum. Olur olmaz yerde gazımı tutamıyorum ve bundan çok utanıyorum , bundan dolayı bırakın işe gitmeyi, misafirliğe bile gitmek istemiyorum, kimseninde bize gelmesini istemiyorum... ve bana sadece % 35 verdiler....

Ayrıca sağlam olan adama çürük raporu veren ve askere gitmeyenleri de çok duyduk...

Olan masumlara oluyor....

mert

Üye
Üye
slmlar öncelikle acil şifalar aysun kardeşim utanılacak hiçbirşey yoktur utanılacak birileri varsa oda devlet ve sana yüzde otuzbeş raporu veren doktor utansın ve insanın hakkını gasp edenler utanmalıdır benim 4 yaşında otizim oglum var ben bunda utanılacak birşey görmüyor her zamanda çoçugumla gurur duydum her zaman başını dik tut aysun kardeşim sana burdan yaradan mevlamdan sana acil şifalar diliyorum

şahin46

Üye
Üye
ben bizzat şahit oldum.normalde ötv-mtv indirimi için rapor oranı yeterli olmuyordu aracılarla rapor oranını yükseltiler.ve daha nice raporlar haksız yoldan elde ediliyor.bu işlere bir an önce dur demek için engelli arkadaşlarımız bimer saglık bakanlığı devlet personel başkanlığı aile sosyal politikalar bakanlığı gibi yerleri dilekçe yağmuruna tutacak.ben bimere bizzat şahit olduğum için gönderdim.

şahin46

Üye
Üye
ayrıca fadim 64 ün yorumuna da katılıyorum.bizzat şahit oldum çalıştığım hastanedeki memurlarda tanıdıklarına yakınlarına haksız rapor alıyorlar.ve SİZLERDEN RİCAM BU TÜR UYGULAMALARI ÖNLEMEK İÇİN HEP BERABER TELEFON FAKS İNTERNET YOLUYLA İLĞİLİ KURUMLARA DİLEKÇE GÖNDERMEKTİR.HERKES KENDİNE DÜŞEN VAZİFEYİ YAPMALI BENDEN TEK KİŞİDEN NE ÇIKAR DEMEMELİ SAYGILARIMLA..

AYSUCAN

Üye
Üye
Teşekkür ediyorum. bu yazımı bankadan yazıyorum. Kısa tutucam o yüzden... Allah bizim yardımcımız olsun. Kötü insanları bizden uzak tutsun. Haksız yere kar eden, kazanç sağlayanları da Allah havale ediyorum.

%35 ide öyle bırakmayacağım. Tekrar heyete giricem. Kortizon alıyorum şu anda. 2. kere atak geçirirsem tekrar heyete girmeyi düşünüyorum. Ama bu sefer başka devlet hastanesinde mi yoksa aynı devlet hastanesinde mi karar veremedim... Sağlıcakla kalın, kapatıyorum. Müşteriler başımda bekliyor yığınla ......

verem

Üye
Üye
kardeşim ben daha önce rahatsızlık geçirdim ve bana askerıyeden çürük verdiler. ve çevremdekı kişiler bana sen iş için rapor çıkart dediler.su anda da durumum hiç deiyi değil en ufak bi durum da hastalıgım tekrar ediyor ve çok ağır bi işte çalışacak durumum da yok aslında. bnde bunu uzun zamandır düşünüyorum çıkartmalımıyım diye ve henüz bi karar vermiş değilim.çünkü hak yemekten korkuyorum.sence ne yapmalıyım.

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi gerçekten birçok engel gözle görülür. benim engelim psikolojik olduğundan (%58) bu gözle görülmez. ancak artık eskisi gibi değil özürlü sağlık kurulu denilen yeni birimlerin oluşması sayesinde sahte rapor alma birçok şekilde engel olundu. ancak bir konuda gerçek vardır birçok engelli vatandaş sadece ömss ye kayıt olmak için veya iş başvurusu için rapor almakta.

lakin neden nedir. birçok yerde özürlü olmak dalga geçilme konusudur. özellikle psikolojik olanlar. (benim raporum 1990lı yılların başından beri resmi olarak mevcut.) bu yüzden insanlar rapor almamaktadır. ben kendi adıma diyebilirim ki psikiyatriden raporum olduğunu belirtimde bir çok kişiden "lan manyak" "deli" gibi isimler takıldı bazıları " senin hastalığın bir hastalık değil keser atarsın ilaça bile gerek yok" gibi kelimeler sarf etti.

her insanın özürü gözle görülmeyebiliri kabul etmedikten sonra sahte rapor alanlar lafı bana gerçekçi gelmemekte. bir ayrım yapılmakta.

ha bu demek değildir. sahte rapor alınmamakta. en güzel örneği cem uzan askere gitmemek için rapor almıştı. ama ne oldu rapor patladı. sahte rapor alanlar genelde başına gelir bu. ya vergi dairesinde ya iş yerinde bir süre sonra ellerine gözlerine patlar. bu durumda işsizliğe geri dönülür.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
ENGELLİ :)aslında ENGELLENMİŞLİK)= Kişinin; Doğuştan veya sonradan meydana gelen hastalıklar, sakatlıkları (vücudun görsel/işlevsel/zihinsel/ruhsal farklılıkları) öne sürülerek, toplumsal/yönetsel tutum ve tercihler sonucu yaşamın birçok alanında kısıtlanması, önlerine engeller çıkarılmasıdır.

Yani engelli olma durumu kişi veya kişileri tanımlama değil, bir durum tanımlama görevi yapmaktadır. Bu tanımda ayrıca "engelleyici" rolü de, gizli özne olan "toplum" a yüklenmiştir. Paragrafı oluşturan cümlede yüklem kısıtlanmak ve önlerine engeller çıkarılmaktır. Bu cümlenin öznesi toplum veya yönetimdir. Bu cümledeki tanımlanmak istenen engelli ise sadece bir nesnedir!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Aslında bu tanıma giren tüm arkadaşlar yani gözle görülsün ya da görülmesin, fiziksel ya da ruhsal rahatsızlıkları eğer tüm vücut kapasitesini kullanmada bir kayıp oluşturuyorsa işte o zaman engellenmiş kişi olarak rapor almaya hak kazananlar bu raporları sayesinde kendilerine yıllardır verilen mücadeleler sonucunda elde edilen engelli haklarından yararlanmalılar mutlaka...

Marcus, benim için yürüme engelli de ruhsal engelli de şeker hastası da aynı şekilde toplum tarafından bir şekilde engellendiği için heyetin önünde rapor almaya hak kazanmıştır. Sahte rapor olayını ben de duydum her konuda olduğu gibi bu işte de bir kasa elmanın içinde mutlaka çürük elmalar da vardır diyorum , önemli olan bu elmaları temizleyecek doktorların gerçekten hipokrat yemini edip etmediklerine bakılması olacaktır. Dünyanın her yerinde dolandırıcılar, sahtekarlar olacaktır ve diğerlerinin haklarını gasp etmek için fırsat kollamaya devam edeceklerdir. Kötü insanlar iyi insanların sınavı değil midir zaten?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Süreğen (sürekli) Hastalık:. Kişinin çalışma kapasitesi ve fonksiyonlarının engellenmesine neden olan, sürekli bakım ve tedavi gerektiren hastalıklardır. (Kan hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, idrar yolları ve üreme organı hastalıkları, cilt ve deri hastalıkları, kanserler, endokrin ve metabolik hastalıklar, ruhsal davranış bozuklukları, sinir sistemi hastalıkları, HIV)

Bu hastalık grubunda olan engelliler maalesef sayıları gün geçtikçe artan ve aslında gözle görülmediği için gözle görülen ( benim gibi ortopedik engelli ) engellilerden çok daha fazla mağdur olmaktalar. Görünürde sağlam durdukları için toplumun baskısı daha fazla olmakla beraber o sinir bozucu bakışlarda bu tip engellilere daha fazla olmaktadır. Senin neyin var ki? olayı yani özellikle asansörlerde, sıra beklerken, kuyruklarda rastlanan bu grupta olan engellilerin hak arayışının benim gibi fiziksel engele sahip olan kişilerden çok daha fazla olduğuna tanık olduğum için yazıyorum ve aslında hepimiz yani engel grubumuz ne olursa olsun sonuç olarak toplum tarafından engellenmiş kişileriz...Bu sitede zaten bu engellenişe bir başkaldırı değil mi? Özgürlük mücadelesi değil mi amacımız?

Tekerlekli Sandalye