Engelli olmayıpta engelli raporu ile devlet memuru olanlar var!

mr.boris

Üye
Üye
AYSUCAN kardeşim dediklerine bizzat katılıyorum ve sana acil şifalar diliyorum.Benim özür grubum psikolojik.Bundan 2 yıl öncesine kadar sinirlerime hakim olamıyordum.Hiçbir şeyi kaldıramıyordum.Engelli gibi görünmesemde engelli olduğumu duyan ,hissedip acıyan ve dalga geçen ve söyledikleri sözlerin hiçbir getirisini düşünmeden hakkımda atıp tutan kişilere gıcık oluyordum.Ama ne zaman ilaç tedavisinin faydasını gördüm.O zaman bazı şeyleri yapabileceğimi ve toplumla bütünleşebileceğimi farkettim.Sınavlara girdim ve iş başvurusu yaptım.Güvenim kendime geldi.

*AYSUCAN kardeşimizin dediği benimde başıma geldi.Mesala bende sinirsel ,görme kaybı ve işitsel kaybı var ve raporum yüzde 47 idi.Ömss sınavına başvurmadan önce teyzemin arkadaşlarından birinin özürlü raporu alıp sınava gireceğini duyduğunu söylemişti.Ben buna inanmamıştım.Ama daha sonra duyduğum ve gördüğüm (mesala bana aylık bağlanmadı ama benim gibi olan arkadaşlarıma bağlandı) şeyler buna inanmamı sağladı.Bazı doktorların bu iş için rüşvet aldığını sanıyorum.

Ömss için kursa giderken bir arkadaşımın durumu dikkatimi çekmişti.O arkadaşımın sadece ayağında aksaklık vardı ve raporu benden fazlaydı(yüzde 48).Ben bu özür raporunun derecelerinin nasıl belirlendiğini hala anlamış değilim.O arkadaşım şimdi 2 yıllık üni. mezunu olup önlisans olarak ömss den atandı.Kimsenin günahına girmek istemiyorum ama bu durumda özürlü dereceleri nasıl derecelendirildiğini hakkında kuşkularım var.Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum ve tüm arkadaşlarımıza şifa diliyorum

Tekerlekli Sandalye