Engelli raporlari uzatildimi ?

Elif altin

Üye
Üye
Konu ile bilgisi olan varsa bilgilendirmisiniz?

mert

Üye
Üye
Konu ile bilgisi olan varsa bilgilendirmisiniz?
18 yaş altı engelli raporları süreli süresiz olanlar pandemir dolasıyla uzatıldı elif hanım sadece yetişkin bireyler engelli raporlarını yenileniyor on senelik sürekli ve süresiz raporlar olanlar dahil

Elif altin

Üye
Üye
18 yaş altı engelli raporları süreli süresiz olanlar pandemir dolasıyla uzatıldı elif hanım sadece yetişkin bireyler engelli raporlarını yenileniyor on senelik sürekli ve süresiz raporlar olanlar dahil
Sağlık bakanı Tweet qtmis tam anlayamadım o yüzden

mert

Üye
Üye
ne konuda elif hanım
Sağlık Bakanlığı, süreli olan Engelli Sağlık Raporlarına ilişkin önemli bir kararı duyurdu. Bu duyuruya göre, süreli engelli raporu olan engellilerin rapor geçerlilik tarihi 31.12.2022 tarihine kadar uzatıldı.
pandemir dolasıyla uzatılan raporlar bunlar elif hanım 31.12.2022 tarihine kadar geçerli olacak yani yıl sonunda süreli olanl engelli 18 yaş altı yada üstü yeniden rapor tazeleyecek

Son düzenleme:

Elif altin

Üye
Üye
ne konuda elif hanım

Sağlık Bakanlığı, süreli olan Engelli Sağlık Raporlarına ilişkin önemli bir kararı duyurdu. Bu duyuruya göre, süreli engelli raporu olan engellilerin rapor geçerlilik tarihi 31.12.2022 tarihine kadar uzatıldı.

pandemir dolasıyla uzatılan raporlar bunlar elif hanım 31.12.2022 tarihine kadar geçerli olacak yani yıl sonunda süreli olanl engelli 18 yaş altı yada üstü yeniden rapor tazeleyecek
Bizim çözger raporu 5 yaşında oğlum en son Aralık sonuna kadar uzatıldı. Bode ilac alabilecek.vs yazmış o yuzden kafam karişti

Junki

Üye
Üye
Evet uzatıldı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221218-003341.png
    Screenshot_20221218-003341.png
    888.8 KB · Görüntüleme: 123

İsen Buga

Üye
Üye
Bana yazı geldi buradan paylaşıyorum: Resmi yazıdır. Umarım işinize yarar.
COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında salgın sürecinin başlangıcından itibaren Bakanlığımızca çeşitli tedbirler ortaya konulmuş, sağlık raporlarına ilişkin nihai olarak da 01.01.2020 tarihinden sonra sona ermiş ve yenilenmemiş tüm süreli raporların 31.12.2022 tarihine kadar geçerli kabul edilmeye devam edilmesi ilgi yazımız ile duyurulmuştur.
Mevsim koşullarına bağlı olarak artan sağlık hizmeti ihtiyacı ve rapor yenileme taleplerine bağlı olarak sağlık hizmet sunucularında yaşanan yoğunluğun azaltılması amacıyla raporlara ilişkin aşağıdaki tedbirlerin alınmasına ihtiyaç duyulmuştur.
1- Geçerlilik süresi 01.01.2020 tarihinden sonra sona ermiş/erecek süreli sağlık raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş olan kişilerin raporlarının 30.06.2023 tarihine kadar geçerli kabul edilmeye devam edilmesi,
2- Her türlü ilk rapor, rapor yenileme ve yasal süresi içinde yapılan rapor itiraz başvurularının karşılanması,
3- Maluliyet tespiti, vergi indirimi nedenleri ile kurumların sevki ile talep edilen kontrol muayenesi ve maluliyet rapor işlemlerinin olağan şekilde sürdürülmesi,
uygun değerlendirilmektedir.
30.06.2023 tarihinden sonraki süreçte mağduriyet oluşmaması ve sağlık hizmet sunucularında raporların yenilenmesine bağlı yoğunluğa sebebiyet verilmemesi için, sağlık raporuna bağlı hak ve hizmetlerden yararlananlara, hak ve hizmet sağlayıcı Kurumlar tarafından bu tarihe kadar raporlarını yeniletmeleri gerektiğinin hatırlatılması, yukarıda belirtilen hususlarda kurumlar arası iş birliğinin sağlanarak gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesi hususunda;

Tekerlekli Sandalye