Engelli Raporu Alma hk

keremtakas

Üye
Üye
Merhabalar,

Öncelikle hepinize selamlar sevgiler, aranıza yeni katıldım.

Kısaca kendimden bahsedeyim ve sonrasında siz değerli arkadaşların tecrübe ve bilgilerine güvenerek birkaç sorun olacak.

İsmim Kerem, 29 yaşındayım İstanbul ' da bir Turizmciyim.

Hayatım seyrinde giderken katlanılmaz ayak ağrılarım ve sağ ayağımdaki içe basmayı görüp hemen doktora gittim ve Uzman Dr. Ayağımı görünce şok oldu ve bu zamana kadar nasıl fark etmedin dedi, kemik öyle bir içe kaymış ki sanki ayağım yamuk gibi duruyor, düz basmıyorum komple içe doğru basıyorum ve buda haliyle ağrıya sebep oluyor.

Çok ilerlemiş dağılmış resmen ayağın dedi ve ortopedik taban yaptıracaksın kendine özel, ömür boyu onu kullanacaksın bunun başka hiçbir çözümü yok dedi.

Bu ağrılarımın yanı sıra ayağımın yana basmasından kaynaklı belimde, dizlerimde de feci ağrılar var, dizlerimi 5 dakikadan fazla katlı tutamıyorum ayırmam gerekiyor sürekli ovuşturuyorum.

Sormak istediğim şey ise şu;

Bu bir engel midir? Yani ben gerekli başvuruları yapıp bir heyete girsem engelli raporu alma şansım oluyor mu? Bunu fırsatçı gibi sormuyorum yanlış anlamayın, ama bir tedavisi yok ve ömür boyu bu şekilde yaşayacaksın dediği için kafama takıldı. Malulen emeklilik gibi ayrıcalıklarım olabilir mi diye heyete girmek ve gözükmek istiyorum. Çünkü ayakta çalışamıyorum ayakta uzun süre duramıyorum, Verdikleri taban sadece ayağımın ağrıma süresine etki ediyor. Ağrıyı azaltmıyor.

NOT: Konuyu yanlış bir bölüme açtıysam affola..

İsen Buga

Üye
Üye
selam...,

net öğrenmelisin.
Tam teşekküllü hastaneye gidip heyet kurulu bölümüne başvuru yapmalısınız; sadece kimlik ve yanında para yetiyor (engelli olduğunu belgelerseniz paranız iade).
HEYET KURULUna kayıt yaptırdıktan sonra doktor doktor gezeceksiniz. Başka rahatsızlık ve engeliniz varsa eklenecek toplanacak: %40 ve üzeri işgörmez raporu alırsanız o zaman sizin dediğiniz ENGELLİ grubuna alınırsınız..

Tüyo:
1.Tam teşekküllü veya üniversite hastanelerinde HEYET kurulu olur: ehliyet almak vs gittiğin yer. belki hatırlarsınız.
2. Görevliye tüm testlerin yapılmasını talep ediniz: % iş görmez raporuna ilaveden...

keremtakas

Üye
Üye
Merhaba,

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. MHRS' den , Sağlık kuruluna randevu alacağım sonrasında da dediğiniz şekilde randevu aldığım hastaneye başvurumu yapacağım. İnşallah insaflı kişilere denk gelirim :)

Tekerlekli Sandalye