Engelli raporu Almak üzereyim

mehmetq21

Üye
Üye
Merhabalar ben geçen hafta rapor için doktorları gezdim. Uyku apnesinden 35. Hipotroidi'den 10 ve beyin ve sinirden (boyun fitigi ve bel fitigi ameliyati) 16 puan aldım. Hesaplamama göre 50.8 gibi bir oran gelecek. Yarın heyete gireceğim. Benim bir kac sorum tecrübeli arkadaşlarıma olacak cevaplarsanız mutlu olurum.
1-Yarın heyette ne gibi sorular sorulacak?
2- E-kpss'ye girmek istiyorum, engelli haklarından faydalanmak istiyorum ve ötv indirimli araba almak istiyorum. Bunları belirtmeli miyim heyet sırasında?
3-E-kpss başvuru sureci 29'unda son bulacak raporun erken çıkması için yapabileceğim bir şey var mı?
Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

anilmen

Üye
Üye
soru sormuyolar oranını soyluyor yolluyorlar

arkadaşım geçmiş olsun 1.5 sene önce bende engelli raporu aldım %64 erken alma şansınız yok sistem kendisi ilerliyor benim raporum iki hafta sonra çıkıştı (Eskişehir tıp fakültesi) rapor için kurula baş vurdugumda ne için kullanmak istiyorsunuz diye soruyor memur ve sizin talebinizi rapora yazılı bir şekilde ekliyor örn: vergi indirimi, engelli kimlik kartı vs. gibi

mehmetq21

Üye
Üye
arkadaşım geçmiş olsun 1.5 sene önce bende engelli raporu aldım %64 erken alma şansınız yok sistem kendisi ilerliyor benim raporum iki hafta sonra çıkıştı (Eskişehir tıp fakültesi) rapor için kurula baş vurdugumda ne için kullanmak istiyorsunuz diye soruyor memur ve sizin talebinizi rapora yazılı bir şekilde ekliyor örn: vergi indirimi, engelli kimlik kartı vs. gibi
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sizlere de geçmiş olsun. Ben birazdan girecem kurula dediğiniz gibi sorarlarsa ekpss engelli kartı vergi indirimi ve h ehliyet için diyeceğim. Burada çalışan arkadaş benden sana tavsiye imza işlemlerini kendin hallet gelip aciliyetim var de başvurulara yetişir o şekilde demişti. Geç başvuru 7-8 mart 14 günde çıksa ona zaten yetişirim ama benim hedefim önümüzdeki hafta raporu alıp 29u normal son başvuru günlerine yetişmek ekpss için.

tevbas

Üye
Üye
Soru sormuyorlar puanıda söylemiyorlar 3 saniye sizi görüyorlar ve gönderiyorlar , raporunuz genelde 3 gün içinde E-Devlete düşüyor.

Geçmiş olsun ve hayırlısı olsun diyelim

mehmetq21

Üye
Üye
Soru sormuyorlar puanıda söylemiyorlar 3 saniye sizi görüyorlar ve gönderiyorlar , raporunuz genelde 3 gün içinde E-Devlete düşüyor.

Geçmiş olsun ve hayırlısı olsun diyelim
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Vallahi dediğiniz gibi oldu soru bile sormadılar hastalığımı söylediler geçmiş olsun diyip çıkardılar. Rapor için 1 ay dediler ben dedim e-kpss var aciliyetim var. Sağ olsun Memur arkadaş haftaya gelin imzaları kendiniz attırırın işleminiz hizlansin dedi. Maalesef girdiğim il çok yavaş herkese 1 ay dediler. Ekpss olmasa bana da 1 ay diyeceklerdi. Sizlere de geçmiş olsun sağ olun.

Musti baba

Üye
Üye
Heyet formalite somut bişey yok doktor puanlamanızı yapmiş zaten kısa zamanda e devlet de görünür rapor

mehmetq21

Üye
Üye
Heyet formalite somut bişey yok doktor puanlamanızı yapmiş zaten kısa zamanda e devlet de görünür rapor
Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi oldu formaliteden girip çıktım. Fakat benden önce 40 kişi girdi hepsine 1 ay dediler ben ekpss diyince haftaya gel imzaları kendin attır dediler. İnşallah gitmeme gerek kalmadan pazartesi veya salı sisteme düşer 😊

dilannn

Üye
Üye
bende bir devlet hastanesine başvuru yaptım rapor için ancak bulunduğum ildeki tıp fakültesine yönlendirdiler, ilçe hastanelerinde tüm doktorlara 1 günde muayene oldum, tıp fakültelerinde süreç nasıl işliyor bilgisi olan var mı

mehmetq21

Üye
Üye
bende bir devlet hastanesine başvuru yaptım rapor için ancak bulunduğum ildeki tıp fakültesine yönlendirdiler, ilçe hastanelerinde tüm doktorlara 1 günde muayene oldum, tıp fakültelerinde süreç nasıl işliyor bilgisi olan var mı
İlde'de çok farklı bir durum olmaz. Aynı hızda tüm doktorları bitirirsiniz eğer o gun oradalar ise.

Tekerlekli Sandalye