Engelli raporu ile ÖTV’siz araç satın almak

emrllh

Üye
Üye
Merhaba
babamın doğuştan tavuk karası %95 görme engeli var. annem babam üzerinden bakım maaşı alıyor. ben evliyim. babam son zamanda bypass ameliyatıda olduğu için bir araça ihtiyacımız var. aracı ben kullanıcam.
ötv indirimli otomatik vites araç alabilirmiyim?
bakım maaşına kesilmesi gibi bir durum söz konusu olur mu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
rapor alındıktan sonra 3 veya 5 yıl gecmesı sartmı.mesela 1 aylık yada 6 aylık yada 1 yıllık raporla alınamıyormu
bıde bazı yerler rapor bıtımıne 6 aydan az kalmadan alınması lazım yazmıs

Yok yok ahmet raporun üzerinden 3-5 yıl geçmesi gerekmiyor. Güncel rapor olması yeterli. Yani 5-6 yıllık raporla ötv indirimli araç alınabilir demek istedim. Rapor 1 ay önce alınmışsa onla haydi haydi alınır. O dediğin 6 ay mevzusu süreli rapor için geçerli.

ahmet34

Üye
Üye
kurumu aradık mesela yuzde 80 ve uzerı olan engellı yardım maası alıyorsa,dıyelımkı yuzde 85 raporlu
araba ıcın yuzde 90 sartı varsa ve bır kac yıl gectıkten sonra ötv sız arac alayım dıye yenıden heyete gırınce,bu gecen yıllar ıcınde kol bacakta yuzde 6 lık ıyılesme olmussa
heyet testınde yuzde 79 alırsa bakım parasındanda olabılıyormus.cunku otv sız arac ıcın basvurunca eve gelıp herseyı sılbastan rapor tutuyorlarmıs.kurum dedı

Tekerlekli Sandalye