Engelli raporu itiraz konusu yardım

emef2014.

Üye
Üye
Merhaba . Engelli raporunun detayini bilmeyen biri olarak anlatıyorum..
Temmuz ayında Ameliyat sırasında hatadan dolayı radial sinir hasarı oluştu 6 aydır sağ elim tutmuyor , düşük durumda ..
ilk rapor başvurusu kasım ayında yaptım ve ortopedik %40 süresiz rapor verdiler ... Sonra doğuştan kalp rahatsızlığımi ekletecegimi söyledim bunun için itiraz edin dediler ve itiraz ettik...
Aralık ayında aldığım ikinci rapor kalp %68 verdi ama ortopedik % 0 verdi !!

Kısacası arttıralım derken ortopedik rapor elimizden gitti ( araç alım için ortopedik gerekiyor diye biliyorum )

Birinden önce ehliyetini değiştir şeklinde tavsiye aldım ve ehliyet değişimi için aile hekimine başvurdum ,aile hekimi bizi ftr ve nöroloji sevketti.. Ftr ve nöroloji de bizi kurula sevk etti ..

İl sağlık müdürlüğüne evrakları teslim ettim . Görevli bize ; son raporda ortopedik engel % 0 olduğu için araç alamazsınız ama engeliniz olduğu için büyük ihtimalle ehliyetinizi değiştirirler dedi. (( Kuruldaki görevli 1 Şubat'ta ehliyet için kurul randevusu verdi ))

İl sağlık müdürlüğünde ki görevli ; Bu durumda ki birine nasıl % 0 vermişler , bu rapora da itiraz edin burda ehliyeti değiştirip ordan da ortopedik raporu alırsınız dedi ama hakem hastane farklı bir ilde olduğu için çocugumuz olduğundan ve istediğimiz sonucu alamayiz diye cesaret edemiyoruz .

Görevli bize ya itiraz edeceksin ya da 6 ay sonra yeni rapor alacaksın diyor . Forum da bir kaç kişiden duyduğum bir konu vardı. Ehliyetini değiştirip 6 ay beklemeden farklı bir hastaneden heyet raporuna başvuru yapabilirsin diyenleri görmüştüm. Bu mümkün mü veya ben bu durumda ne yapabilirim ?

Detaylıca anlatmaya çalıştım bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim teşekkürler
B sınıfı ehliyetim var araç kullanan birisiyim
1 Şubat'ta ehliyet komisyonuna girip eğer ehliyetim değişirse o evrakla 6 ay beklemeden bulunduğum il de kurul başvurusu yapabilir miyim

Son düzenleme:

İsen Buga

Üye
Üye
Selam,..
Farklı hastaneye gitmenize gerek yok. 6 ay sonra aynı hastaneye gidebilirsiniz. Doktor gerekçelerine bakar uygun görürse eski raporu iptal ettirir yeniden muayeneye karar verir. yoksa 2 sene daha bekle der.
Farklı hastaneye gitme sebebi farklı doktor görüşü almaktır.

emef2014.

Üye
Üye
Selam,..
Farklı hastaneye gitmenize gerek yok. 6 ay sonra aynı hastaneye gidebilirsiniz. Doktor gerekçelerine bakar uygun görürse eski raporu iptal ettirir yeniden muayeneye karar verir. yoksa 2 sene daha bekle der.
Farklı hastaneye gitme sebebi farklı doktor görüşü almaktır.
Aleyküm selam . Hocam amacım 6 ay beklememek.. ,%1 ortopedik yetecek ama %0 verdi

İsen Buga

Üye
Üye
Geçmiş olsun....
Doktor ortopedik olmadığına dair bir gerekçe yazdı mı?
Doğrusu ben doktor değilim ama benim görüşüme göre nörolojik rahatsızlık gibi geldi bana. Yanlış yönlendirme olmasın oysaki yazdıklarınızdan ben öyle algıladım.

Tekerlekli Sandalye