Engelli raporum cıktı imkanlarım neler?

hipohipo

Üye
Üye
Merhaba engelli raporumu aldım devletin sağladığı indirimler ücretsiz imkanlar neler tecrübeli abiler ablalar yazarsa sevınırım teşekkürler.

Özge52

Üye
Üye
18 yaşından büyük iseniz raporunuzda tam bağımlı yazıyorsa evde bakım maaşı alabilirsiniz kısmi bağımlı yazıyorsa engelli maaşı alabilirsiniz sigortanız yoksa bağımsız yazıyorsa hiç bişey alamazsınız eğer 18 yaş altıya raporda ökgv yazıyorsa evde bakım maaşı alırsınız ögv yazıyorsa engelli yakını aylığı alırsınız sigortanın yoksa tabi özel öğrenme güçlüğü ise rapor alındıysa hiç bişeyden faydalanamazsınız benim bildiğim bu

hipohipo

Üye
Üye
Çok sağolun özge hanım birde otobüs tren feribot tiyatro müzeler indirimli sanırım

Özge52

Üye
Üye
Çok sağolun özge hanım birde otobüs tren feribot tiyatro müzeler indirimli sanırım
Dediğim gibi rapor oranınız yüksek ise engelli kimlik kartı alabilirsiniz refakatçinizde ücretsiz olur raporunu yüzde 40 ile 60larda ise sadece siz kullanabilirsiniz trenler ücretsiz şehir içi otobüsler ücretsiz feribotu bilmiyorum çünkü ankarada deniz yok o yüzden feribot gibi Bi derdimizde yok
Devlete ait tiyatro ve müzeler ücretsiz
Ayrıca rapor oranınız nedir

hipohipo

Üye
Üye
%60 yaşım 42 vergi indirimden emekli olmak isiyorum .4400 prim 18 yıl hizmet sürem var hastalığım panhipotutarizm

Özge52

Üye
Üye
Hım geçmiş olsun sigortanız varsa hiç bişeyden faydalanamazsınız sadece engelli kartı alırsınız

hipohipo

Üye
Üye
Teşekkürler yorumlarınız için

Tekerlekli Sandalye