Engelli raporunun isyerine sonra bildirmek

avvare

Üye
Üye
Merhabalar,

Engelli raporum is yerine bildirmedim.Aradan 6 ay sonra iskura.engelli isci alimi icin basvurmustum raporu oraya yukleyince insan kaynaklarindan aradilar senin raporun varmiş diye raporumu.istediler yolladim aradan 5 ay sonra haber geldi seni engelli kadrosuna geçirdik dediler.

Şube mudurumde insan kaynaklarından ogrendi ve bizden niye sakladin.soylemedin raporu ne zaman aldin vb. Sorularla olayi uzattilar.

İs yerine girerken benden istenilen saglik raporunu aldim.isci calisabilir raporu olarak raporumu almistim.Ordaki.doktorlarda da engelli raporum gozukmedi kimse de bisey demedi.

Ve ekpss ile de atandim onu da soyledim mudurume olayi baya uzattilar. Bu duruma yorumunuz daha dogrusu net bir bilgi olarak ne soylersiniz.

Raporumu kendi doktorum bile soylemene gerek yok diyordu. Simdiden teşekkürler.

İsen Buga

Üye
Üye
EKPSS ile atanırken istenilen belgeler eksik verildi. Bu sizin hatanız.
Burada personel şubede görevli memur işgüzarlık yaptı. Bu da işlemleri yapan görevli memurun hatası.
Onları onaylayan amir yada müdür. Memurdan gelenleri okudu mu? belli ki hayır bastı imzayı. Bu büyük hata Müdürün hatası.
Personel işlemleri üst üste devam eder ya müdür den sonra başka müdür. Yada başka birimden müdür müdür müdür öyle gider günümüzde en temiz iş olan bu bürokrası...

Biri dur diyene kadar. Hatalar silsilesi devam eder.
Sizce kim suçlu? Bence imzası olan herkes...

Geriye doğru herkes azar işitmiştir. yani sana doğru.... Konu uzar, normal olan bu.
Aslında verilen cevap konunun uzamasına neden olan en büyük etken... Nasıl bir cevap verildi bilmiyorum verilen cevap hoşlarına gitmemiş anlaşılan...
bir iki ay daha uzar belki bir yıl..
ondan sonra unutulur gider.
Ne kadar uzun bürokrasiye girdi ise unutulması o kadar zaman alır. işlem bu.
Sizden gelen bir yazışma ile olay kapanır sil baştan silsilesi imzalar eşliğinde sona doğru gider.
..... müdürlüğüne şahven yanlış rapor verildiği, ekteki yeni rapor ile başlatılan işlemlerin düzeltilmesi hususunda saygılarımla arz ederim.

Takma kafana... hiç takma olan oldu işte...

avvare

Üye
Üye
EKPSS ile atanırken istenilen belgeler eksik verildi. Bu sizin hatanız.
Burada personel şubede görevli memur işgüzarlık yaptı. Bu da işlemleri yapan görevli memurun hatası.
Onları onaylayan amir yada müdür. Memurdan gelenleri okudu mu? belli ki hayır bastı imzayı. Bu büyük hata Müdürün hatası.
Personel işlemleri üst üste devam eder ya müdür den sonra başka müdür. Yada başka birimden müdür müdür müdür öyle gider günümüzde en temiz iş olan bu bürokrası...

Biri dur diyene kadar. Hatalar silsilesi devam eder.
Sizce kim suçlu? Bence imzası olan herkes...

Geriye doğru herkes azar işitmiştir. yani sana doğru.... Konu uzar, normal olan bu.
Aslında verilen cevap konunun uzamasına neden olan en büyük etken... Nasıl bir cevap verildi bilmiyorum verilen cevap hoşlarına gitmemiş anlaşılan...
bir iki ay daha uzar belki bir yıl..
ondan sonra unutulur gider.
Ne kadar uzun bürokrasiye girdi ise unutulması o kadar zaman alır. işlem bu.
Sizden gelen bir yazışma ile olay kapanır sil baştan silsilesi imzalar eşliğinde sona doğru gider.

Takma kafana... hiç takma olan oldu işte...
hocam değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim.Şuan ben kurumsal bir firmada özel sektörde çalışmaktayım. İnsan Kaynakları sonradan ortaya çıkan raporum için hiçbirşey demedi şuanda öğretmen olarak atandım.1 eylül gibi iş başlangıcımız olacak inşaalah, müdürümün tepkisi beni üzen oldu ve şuan mobbing görüyorum ben iş ilişkisi dışında konuşmuyorlar.teşekkürler.yasal olarak ik bana hiç bişi demedi sen engelli kadrosuna geçiriyoruz dedi okadar.

İsen Buga

Üye
Üye
işiniz için hayırlı olsun..
fazla takma kafana, ileriki yıllarda inan bana bir çok aksilikler olacak. Hiç takmayacaksın kafana o kadar...
Mobbing denmez buna. Yaşadıkça başka başka komik şeyler göreceksiniz. sizle alakalı olmayacak çevrenizle hatta müdürünüzle ilgili komik şeylerde göreceksiniz. Gülme komşuna gelir başına misali.

Memuriyetiniz hayırlı olsun hocam. Umarım kendine özgüvenli ve rahat bir öğretmen olursunuz.

avvare

Üye
Üye
işiniz için hayırlı olsun..
fazla takma kafana, ileriki yıllarda inan bana bir çok aksilikler olacak. Hiç takmayacaksın kafana o kadar...
Mobbing denmez buna. Yaşadıkça başka başka komik şeyler göreceksiniz. sizle alakalı olmayacak çevrenizle hatta müdürünüzle ilgili komik şeylerde göreceksiniz. Gülme komşuna gelir başına misali.

Memuriyetiniz hayırlı olsun hocam. Umarım kendine özgüvenli ve rahat bir öğretmen olursunuz.
Temennileriniz icin cok cok teşekkür ederim size icime su serptiniz.müdürümün bu sekilde davranmasi bize niye soylemedin simdi sen gidicen istedigin gibi gir cik mi yapiyorsun demesine bagliyorum. teşekkürler iyi günler hocam

İsen Buga

Üye
Üye
Müdür, müdür müdür? Okumamış ve basmış - imzalamış işte. Herkes müdürünüzle dalga geçiyordur, ondan sinirlidir sanırım, sen merak etme. Yada bilmediğim bir şeyler var, söylenip duruyor.
Normalde başka bölüme yada farklı yere gidileceği kesinleşince müdür ile görüşmek ve haber vermek mantıklısı. Kızsın kızmasın değişiklik sizin doğal hakkınız.
Konuyu gereksiz yere uzatırsa; buyur söyle söyleyeceğini derdin nedir bilelim dersin. Yumuşak dil ile sert anlatırsın. Anlamıyorsa dinlemeden çekip gidebilirsin. Kapıyı çarparak, kavga çıkararak değil ama..

Tekerlekli Sandalye