Engelli sağlık kurulu raporu

muhbul

Üye
Üye
Merhaba Çapa Tıp Fakültesinden engelli sağlık kurulu raporu aldım. Raporun özür oranlarında sinir sistemi yüzde 10 kas iskelet sistemi 20 artı 20 olarak özür oranları verilmiş fakat alt tarafta özür durumuna göre tüm vücut fonksiyonları kaybı yüzde 42 olarak belirtilmiş bu raporda bir hata mı var yoksa ben mi yanlış anlıyorum teşekkür ederim

General Mobile 4G cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

muhbul

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim. Programa baktım. Raporda kas iskelet sisteminin yanında 20+20 yazıyor bunu 40 olarak kabul edersek sonuç 46 olarak çıkıyor. 20+20 yi ayrı ayrı değerler olarak kabul edersek sonuç 42 oluyor
Bu durumda hangisi doğru?

General Mobile 4G cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Tam emin değilim ama zaten sizede verilen oran %42 demekki hesaplama o şekilde yapılıp 20+20 ayrı değer olarak kabul ediliyor.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim yanlışım varsa mutlaka düzeltecek arkadaşlar olacaktır.

Koyuncumustafa

Üye
Üye
1999da % 50 raporu var vergi indirimi olmadığı için raporu yenilememistendi.haseki devlet hastanesi nde 12.25.2017de heyete girdim ama sonucunneoldugunu bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

İlhami Doğan

Üye
Üye
Sağ ve sol gözümde 12.5 derece miyop var, ayrıca gece körlüğü (katarakt) mevcut. Bu ikisi günlük ve iş hayatımı ileri seviyede etkilemeye başladı. Beli başlı obje ve bozuk alanları (tümsek, çukur, merdiven, direk vs) göremediğimden dolayı günlük hayatta sürekli yaralanmalar yaşıyorum. Bu şartlar altında engelli raporu alma olasılığım nedir? Teşekkürler

Zazarcp

Üye
Üye
Hakkımızı nerde arıyalım

Slm kusura bakmayın benim eşim ve oğlum epidermolozi bulluzo hastalığı var eşim tarafından gelen ırsi bi hastalık kayın biraderim eşimi ve çocuğumu medeniyet ünüversitesine götürdüm rapor almak İçin ama ne yazıkki sadece hastahanenin adı medeniyet gerisi anlatılmaz bişey kayın biraderime %40 ama eşim ve çocuğuma %20 onu bir tarafa bırakalım hastahaneden güvenlik zoruyla atılmak bi tarafa neymiş efendim ben yök profesörüyüm istediğim zaman gelir giderim derdiniz varsa gidin sağlık bakanlığı baksın dize aynı kurulda iki doktor giriyor biri 40 diyeri 20 veriyor bu hakmıdır saygılarlan

septik

Editör
Editör
[MENTION=23788]Zazarcp[/MENTION]

Size karşı bir suç işlendiğini düşünüyor ve ispat edebileceğinize inanıyorsanız direkt emniyet veya savcılığa suç duyurusunda bulunun, ikinci bir seçenekse elinizdeki bilgi belgeleri yada sadece şikayetinizi https://www.cimer.gov.tr/ bildirin.

mardukxdabbe

Üye
Üye
s.a arkadaşlar benim zun yıllardır hipertansiyon var,diabet 2 var,çift taraflı boyun fıtığı var,vertigo var ayrıca göz doktorum bana tansiyon göz damarlarına hasarlamış demişti bu duruma göre sizce rapor oranım kaç olur.

Uğur paşa

Üye
Üye
Selam arkadaslar askerlik muafiyet raporu engellli raporu yerine gecermi ?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Askerlik muafiyet raporu engelli raporu yerine geçmez. Engelli raporu almak istiyorsanız size en yakın Engelli raporu vermekle yükümlü Devlet Eğitim Araştırma Hastanelerine müracaat etmeniz gerekmektedir.

Engelsiz bir yaşam dileğimle,

Tekerlekli Sandalye