Engelli sayılmayan engelliler

Duymaz

Üye
Üye
Ben bir DUYMAZIM.
Doğuştan işitme engelli olduğum için de konuşmamda da bozukluk var. Doğuştan işitme engelli demek sesin ne olduğunu bilmemek demek. İnsan sesinin nasıl bir şey olduğunu çok merak ederim mesela.
Müzik diye bir şey varmış. İnsanlar müziği dinledikce duygulanır, çoşar, oynar. Nasıl bir şeydir müzik neden duygulandırır neden çoşturur??? BİLMEM

İnsana hoş gelen üç şey varmış para sesi, kadın sesi, su sesi... Üçünüde bilmem...

Görünüşüm normaldir. Dışardan bakan bana engelli demez.
Yoldan karşıya geçerken korna çalınsa duymam. Arabada ki şahıs 'sağır mısın be adam' diye küfredercesine bağırır. (dudak okuduğum için ne dediğini anlarım)

Sokakta arkanızdan biri bağırsa duymazsınız. Koşar adımlarla size yaklaşır kolunuzu tutar, sağırmısın kardeşim sana sesleniyorum der.
Bazen derim göğsüme ve sırtıma her açıdan görünebilen bir askı assamda üzerine büyük harflerle BEN SAĞIRIM YAZSAM.

Belki o zaman insanlar bizi anlar.
Kısacası biz işitme engelliler engelli sayılmayan engellileriz...

Son düzenleme:

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
İşitme engellilerin yaşadığı sorunları ve işitme engellilerin dünyalarını anlatan harika bir yazı olmuş.
Bu arada insana hoş gelen 3 şeye (para sesi, kadın sesi, su sesi) muhalefet ediyorum. :)

Tekerlekli Sandalye