Engelli Vergi Indirimi Raporu Yeniden Almalı mıyım ?

feelil

Üye
Üye
Herkese merhabalar.

Ben 2008 yılında Diyaliz tedavisi aldığım sırada vergi indirimi için bir rapor alıp çalıştığım işyerine vermiştim. Rapor oranı %90 idi ve süresiz yazıyordu (Raporu kaybettim ancak e-nabız üzerinden görebiliyorum) .

Sonrasında böbrek nakli oldum. Ben nakil olduğumda nakil olan hastlar için rapor oranları %40 idi. Ben de nakil sonrası vergi indirimi için birdaha rapor almadım ancak belediyeden ücretsiz ulaşım kartı için bir rapor almıştım ve rapor oranı %40 idi.

Sorum şu : Ben Daha önce vergi indirimi için aldığım sürekli %90 rapor ile emekli olabilir miyim ? Yoksa yeniden vergi dairesine başvurup yeni bir indirim belgesi almalı mıyım ? Bu arada şuanki yönetmeliğe göre Böbrek nakli olanlarda rapor oranları %70.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, süresiz raporlarda vergi indirimi bir kere alınıyor ancak sizin nakil sonrası oranınızın düşmesi işi karıştırıyor açıkcası. Alın yada almayın diye kesin bir şey söylemek çok zor.

İsen Buga

Üye
Üye
Sorum şu : Ben Daha önce vergi indirimi için aldığım sürekli %90 rapor ile emekli olabilir miyim ? Yoksa yeniden vergi dairesine başvurup yeni bir indirim belgesi almalı mıyım ? Bu arada şuanki yönetmeliğe göre Böbrek nakli olanlarda rapor oranları %70.
Vergi indirimi onaylanmışsa iş bitti: Emekliliğiniz geldiğinde dilekçe vermeniz yetiyor. Sonrası SGK nin insiyatifine kalmış bir durum.

Vergi indirimi onaylanmış mı bir bakmanız lazım: İşyeri işgüzarlık yapabilir.

size soru : işe sigortalı olarak giriş yaptığınız tarih nedir? 2008 ise hangi ay? Nedenine gelince burada mevzuu farklı olabiliyor.

Tekerlekli Sandalye