Engelliler haklarını aramıyor!

kano

Üye
Üye
Bu son zamanlarda yapılan 3 aylik kesintileriyle ilgili herkes sesssiz ve sakin kisi basi gelir olar 390 kusur bir limit belirlemis ve gecinin nasil gecinirsen demekte bu engelli haklarini koruyan bir temsilcinizdemi yukarıya sesli bir mesaj verememekte sizden kesilenler nerrde harcanmakta kendi hakkini koruyaman vataninin gelecegini nasil savunsun hala susma devrindemisiniz cozemedim gitti.

LG-D855 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam kano,

Yazdıklarınızı okuyunca heyecan yaptım bir anda :)

Haydi Türkiye'm Uyan Artık! diyesim geldi ki ne mutlu size bana hala uykuda olmayan birilerinin varlığını anımsattınız. O kadar uzun zamandır uyuyor, uyutuluyoruz ki sanki birileri üzerimize ölü toprağı serpmiş de sizin siteye girip haklı isyanınızın dile gelmesi gerekiyormuş..

Sesinizi duyurmak istiyorsanız önce kendinizden başlamalısınız bence ve sadece sizi ilgilendiren kısmıyla değil çoğunluğun sesi olarak aramalısınız engelli haklarını. Bu iş öyle birilerine topu atarak, başkalarının harekete geçmesini beklemekle falan olacak iş değil. Siz site yöneticilerinin sadece sitede yazdıklarını mı sanıyorsunuz yoksa???

Gelin birlik olalım ''çözemedim gitti'' dediğiniz ne varsa beraber çözelim. Siz haklarınızı arama yolundaysanız bu yolda, bu sitenin bir üyesi olarak asla yalnız değilsiniz. Buna inanın ve bununla birlikte daha neler yapabiliriz hep birlikte paylaşalım?

Sorun 1: 2022 maaşlarına getirilen kısıtlamalar ve birçok engellinin maaşının kesilmesi

Sorun 2:
...............

Paylaşımla kalın, Engelleri birlikte aşalım dileğimle...

burhanettin Yaşar

Üye
Üye
Merhaba lar Ben sonradan engelli bir insanım en güzel yaşta, hani erkekler 20 yaşında askere gider ya gençliğin en güzel döneminde bende.40 yaşımda engelliler kervanına katıldım cadılar kazanı kaynıyor.
O kadar kötü değil durumum %40 raporun var İstanbul'da yaşıyorum kendime bayramlarda biriktirdiğim harçlıklarımla bakıyorum, aynı zamanda SSK emeklisi yım, biraz kafam köle esir düşmüşüm hayata, kötü bir şaka gibi birileri kadınımla alay ediyor,
Allah razı olsun Devletimizden insan hakları tam teşekküllü bir hale gelmemiş olsa da bir engelli yinede yarımda olsa haklarından yararlana biliyor,
İnanıyorum ki ancak benim gibi büyük şehirde yaşıyan engelliler biraz daha hak hukuk sahibi oluyor,
La kin Köy lerimizde yaşayan engelli kardeşlerimin durumları içler acısı, alay konusu, bir kaç köylerimizde yaşayan engelli kardeşlerimi gördüm, adeta vahşetle yaşıyorlar Allah yardımcıları olsun, bir çoğuda çobanlık yapıyor iş portacılık yapıyor saygısızca ve alayla yaşatılıyor. bir daha o manzaraları görmek beni çok tedirgin ediyor ve endişenlendiriyor
Ne mutlu Türküm diyene, bir engelli olarak şanslı biri olduğumu biliyorum, fakat Avrupa daki diğer engelli kardeşlerimin benden daha şanşlı olduklarını da inanıyorum, lakin aynı benim gibi bir fark olduğunu görüyorlarsa, köylü, kasabalı ve şehirli olarak asla Türk'ün Türk ten başka dostu yoktur.

ME301T cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

yusuf4242

Üye
Hakkimizi nasil arayacaz dava acsak avukat masrafi su masrafi bu masrafi bi de bilmem kac yil surecek engellilerin durumu var yani bu ulkede hakkini aramak bile parayla adalet bile para.

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Andac

Üye
Üye
Selam arkadaşlar. Benim bir sıkıntı lı derdim var. Ben Ağir engelli anneme bakıyorum. Bakım maaşı alıyorum. Diye annem in engelli maaşını vakıf kesti. 483 TL yi geçtiği için. Başka bir gelirimiz yok ne yapmam gerekiyor. Teşekkür ederim

mehata19

Üye
Üye
Biz engellilere neden bayram ikramiyesi verilmiyor

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Muhammet kardeşim inan önceliğimiz bayram ikramiyesi yada 2022 zammı falan olmamalı.Asıl önceliğimiz kriterlerin değişmesi olmalı.Şaka gibi belki ama günde en az 3-4 defa e-devletten 2022 kontrol ediyorum.Olaki küçücük birşeyden 2022 Sosyal Yardımım kesilir korkusuyla bakıyorum.Burada bir çok engelli arkadaşımın kesildiğinide hatırlatırım.Önemli olan bize bayramda ikramiye yada zam yapmaları değil bu saçma kriterin yükseltilmesidir.Buna inan.

mehata19

Üye
Üye
Resmen paronaya oluştu bu korku yüzünden

Memet Şakir

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar nasılsınız benim 9 yaşında % 83 ağır engelli çocuğun var raporumuz 30.04.2019 tarihinde bitti yenilemek için üç ay önceden başvurdum fakat bir türlü hastanelerden randevu alamadım fakat birinin yardımı ile 3 ay gecikmeli de olsa randevu almayı başardım 20.07.2019 tarihinde
Aradaki 3 ay maaş alamadım
Fakat şu anda ağır engelli raporumuz var bu aradaki 3 aylık geçmiş döneme ait parayı verirler mi sizce bilgisi olan varmı lütfen

Tekerlekli Sandalye