Engelliler sokakta nasıl gezsin?

Recep Koçer

Üye
Üye
Türkiye de engellilerin tekerlekli sandalyeleri ile sokaklarda gezmeleri için yollarımızın dünya standardına getirilmesi ve her önüne gelenin yolları kazıp öylece bırakmasına izin verilmemesi gerekiyor. Görev sadece yerel yönetimlere ve kanun yapıcıya düşmüyor. Biraz da kendimize bakmalı ve düşünmeliyiz.
Kanunla yasaklanmış olmasına rağmen otobüs duraklarına, kaldırım ve köşe başlarına motorsiklet, otomobil, kamyon, minübüs ve hatta uzun araç tır parkeden, yine yasak olmasına rağmen yol kenarlarında ikinci hatta üçüncü park sırası oluşturan trafik canavarlarını ve işyerlerinin önündeki kaldırımları işgal eden bir kısım esnafı eğitip nasıl toplum içinde herkesin haklarına saygılı davranılacağını öğretemezsek Türkiye de insanlar çok yakın bir gelecekte yürüyecek boş kaldırım bulamayacaklar.
Haydi biz sağlam bireyler olarak yol kapalıysa otomobillerin arasından, daha olmadı üzerinden atlaya zıplaya geçeriz de engelliler nasıl geçsin.

septik

Editör
Editör
[MENTION=24417]Recep Koçer[/MENTION]

Konuya dair onca yasa yönetmelik varken uygulamadaki hatalarını yüze vurmuşsunuz.

Diğer konularda özellikle engelliler konusundaki onca hata yönetmelik uygulamasını yıllardır yüzlerine vuruyoruz, aynı çareszilik bizdede var malesef

Hataylı_72

Üye
Üye
malesef geçenlerde kötü bir olay yaşadım. bedensel değil ruhsal engelliyim fakat halk otobüsüne ücretsiz kartımla bindiğimde şöfor bana bir doktor edasıyla haksız rapor aldığımı herkesin içinde söyledi.
ülkemiz insanı ne hale gelmiş çok üzücü bir durum.
şimdi ben soruyorum bu zihniyete bana 3 profösör 4 doçent 10 a yakın uzman doktor baktı ve 20 senelik hastalığım mevcut buna rağmen engelli olmak suç oluyor. istisna filan demeyin çok kafa var toplumda böyle düşünen. niye mi var, o an desemki otobüstekilere şahitlik yaparmısınız bana haksızlık yapılıyor şikayetçi olacağım diye adımdan çok eminim kimsenin kılı kıpırdamazdı.

Tekerlekli Sandalye